اطلاعات تماس
  • 021843*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902234831812957

روش‌های خواندن آیلتس در خانه

چگونه آیلتس را سلف‌استادی بخوانیم؟

کد: 139902234831812957

https://bit.ly/3co3kPC

، تهران , (اخبار رسمی): یکی از مهم‌ترین اهداف زبان‌آموزان، موفقیت در آزمون آیلتس است. آیلتس یک آزمون تکنیکی است که شرط اصلی موفقیت در آن، تسلط به قواعد آن است. باورش سخت است اما خود افراد بومی انگلیسی هم بدون یادگیری این تکنیک‌ها دستشان به نمره‌های بالای آزمون نمی‌رسد اما ما قصد داریم راه این تسلط را به شما نشان دهیم.

چگونه آیلتس را سلف‌استادی بخوانیم؟ + روش های خواندن آیلتس در خانه
چگونه آیلتس را سلف‌استادی بخوانیم؟

اگر شما هم نوک تیز پیکان را به سمت نمره‌های بالای آیلتس نشانه‌ رفته‌اید اما به هر دلیلی قصد شرکت در کلاس‌های آمادگی آیلتس را ندارید، با مقاله چگونه در خانه آیلتس بخوانیم؟ همراه ما باشید تا برایتان بگوییم که چطور خودتان در خانه به آمادگی لازم دست پیدا کنید!

چگونه آیلتس را سلف‌استادی (خودخوان) بخوانیم؟

اگر تصمیم گرفته‌اید که درخانه و به‌صورت سلف‌استادی برای آزمون آیلتس آماده شوید، پیش از هر توصیه‌ای باید بگوییم که تا زمان شرکت در آزمون، باید 10 ماه تا یکسال فرصت داشته باشید اما درصورتی‌که فرصتتان از 6 ماه کمتر است باید به فکر شرکت در کلاس‌های فشرده باشید! خب اگر فکرهایتان را کرده‌اید و مطمئن هستید که فرصت کافی در اختیار دارید، در ادامه به شما خواهیم گفت که برای آمادگی آیلتس در خانه چه نکاتی را باید در نظر داشته باشید.

با تعیین یک هدف دقیق، میخ اول را محکم بکوبید

برای تعیین یک هدف واقعی و دقیق باید بدانید که قصد شرکت در کدام آزمون آیلتس را دارید، جنرال (عمومی) یا آکادمیک (دانشگاهی)؟

چهارچوب هر کدام از آزمون‌ها را بشناسید و باتوجه به اهدافتان آزمون موردنظرتان را انتخاب کنید. به‌علاوه باید دقیقاً مشخص کنید که قصد کسب چه نمره‌ای را دارید؟ و درباره‌ی مفهوم نمره‌ی 7 آیلتس تحقیق کنید. بعد از اینکه به جواب این سوالات رسیدید با اطمینان بیشتری می‌توانید برای یک خودآموزی موفق‌ برنامه بریزید.

سریع و باکیفیت بخوانید

پروسه‌ی آمادگی آیلتس در خانه، به‌معنای حجم زیاد آموختنی‌ها در فرصتی کم است. بنابراین سعی کنید سرعتتان را در مطالعه بالا ببرید. گفته می‌شود که یک زبان‌آموز معمولی، 60 لغت را در یک دقیقه می‌خواند اما کسی که برای نمره 7 آیلتس تلاش می‌کند باید این رقم را به 300 کلمه برساند، یعنی هر ثانیه 5 لغت! پس بهتر است تکنیک‌های لازم برای تندخوانی را یاد بگیرید.

زمان را در مُشت‌ بگیرید

مهم‌ترین عامل موفقیت در آزمون آیلتس مدیریت صحیح زمان است. پس سعی کنید برای هر بخش تنها به قدر لزوم وقت بگذارید و با یک زمان‌بندی درست، تمامی مطالب ضروری را پوشش دهید.

برای تهیه‌ی منابع، بی‌گدار به آب نزنید

بهتر است پیش از تهیه‌ی منابع آیلتس و پکیج خودخوان آیلتس در خانه حسابی تحقیق کنید و از منابع معتبر و آموزشگاه‌ آیلتس شناخته‌شده راهنمایی بگیرید. حواستان باشد که کتاب‌های انتشارات معتبر را برای مطالعه انتخاب کنید. پس به دام توصیه‌ی دوستان و اقوام نیافتید و از موسسات معتبر و افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

نحوه مطالعه برای آزمون آیلتس بصورت سلف استادی

 برای موفقیت در هر آزمونی، روش مطالعه نقش تعیین‌کننده‌ای دارد، به همین دلیل قصد داریم در این بخش، شیوه‌ی مطالعه‌ی افرادی را که از آزمون آیلتس سربلند بیرون آمده‌اند، برایتان رو کنیم!

زمان‌ را تقسیم بر سه کنید

پیش از شروع مطالعه، بهترین کار این است که مدت زمانی را که برای آمادگی آیلتس درنظر گرفته‌اید، به سه بخش تقسیم کنید. مثلاً اگر 12 ماه فرصت دارید، آن را به بازه‌های 4 ماهه تقسیم کنید و در پایان هر 4 ماه، فعالیت‌هایتان را مرور کنید و میزان دستاوردهایتان را بسنجید؛ ببینید آیا مطالبی را که برای این مدت در نظر گرفته بودید به پایان رسانده‌اید یا نه؟! برای کدام بخش کمتر وقت گذاشته‌اید؟ و… . به‌این‌ترتیب متوجه خواهید شد که کجای راه هستید و آیا طبق برنامه پیش رفته‌اید یا از آن عقب افتاده‌اید؟

توقف ممنوع! حتی برای یک روز

یادتان باشد که کلک قدیمی شب امتحان خواندن یا وعده‌ی چندبرابر خواندن از فردا، به‌هیچ‌وجه برای آیلتس جواب نمی‌دهد! موفقیت در این آزمون به یک پیگیری مستمر احتیاج دارد و هر وقفه‌ای هرچند کوتاه می‌تواند شما را از برنامه‌هایتان عقب بیاندازد.

تست‌زنی را زود شروع نکنید

یکی از بزرگترین اشتباهات خودخوان‌ها، شروع زودهنگام تست‌زنی است، آن هم با استفاده از سوالات واقعی آیلتس! توصیه‌ی افراد موفق این است که تست زدن را در بازه‌ی سوم زمان‌بندی‌تان شروع کنید. چون تا آن وقت، هم به سطح مناسبی رسیده‌اید و هم می‌توانید اشکالاتتان را ردیابی و رفع کنید.

با شرکت در آزمون‌های آزمایشی خودتان را محک بزنید

شرکت در آزمون‌های آزمایشی آیلتس به شما کمک می‌کند تا با شرایط و محیط آزمون بهتر آشنا شوید و تکنیک‌ها و مهارت‌هایی را که آموخته‌اید به چالش بکشید. مهم‌تر اینکه متوجه می‌شوید در کدام یک از مهارت‌های چهارگانه (Listening، Speaking، Writing، Reading) ضعف دارید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه آنلاین سفیرمال

فروشگاه اینترنتی سفیرمال عرضه کننده محصولات فرهنگی آموزشی بوده و تمرکز اصلی آن بر روی کتابها، ویدئوها و پادکستهای آموزش زبان انگلیسی و فرانسه است. علاوه بر این، بازیهای فکری که در تقویت هوش و یادگیری موثر هستند نیز در این فروشگاه به فروش میرسند.

اطلاعات تماس
  • 021843*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | علم و آموزش