اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902234832414808

تبلیغ اینترنتی

رسانه شناسی و تبلیغات اینترنتی

کد: 139902234832414808

https://bit.ly/3culPBH

، تهران , (اخبار رسمی): اینترنت رسانه‌ای با توان بسیار گسترده و بالاست، اما شرکت‌های نسبتا کمی توانسته‌اند از آن به شکل موفقیت آمیز بهره برداری کرده و در جهت مقاصد تبلیغ خود به کار گیرند.

رسانه شناسی و تبلیغات اینترنتی
رسانه شناسی و تبلیغات اینترنتی

تعریف رسانه

تعریف رسانه در رسانه شناسی و انواع رسانه‌ها ( رسانه شناسی و تبلیغات اینترنتی ) : رسانه یا Media در لغت به معنی رساندن است و به آن دسته از وسایلی گفته میشود که انتقال دهنده فرهنگها و افکار عده‌ای باشد، رسانه از تمدن‌های جدید بوجود آمده و مورد توجه است.

اکنون آنچه که مصداق این تعریف است وسایلی همانند: روزنامه‌ها، مجلات، رادیو، تلویزیون، ماهواره، اینترنت، CD ها، ویدئو و… است.

اینترنت

اینترنت رسانه‌ای با توان بسیار گسترده و بالاست، اما شرکت های نسبتا کمی توانسته‌اند از آن به شکل موفقیت آمیز بهره برداری کرده و در جهت مقاصد تبلیغ خود به کار گیرند. جذابیت اینترنت در وهله اول به دلیل آن است که از طریق آن به شکل مستقیم و یک به یک میتوان با تک تک مصرف کنندگان ارتباط برقرار کرد.

رسانه شناسی و تبلیغات اینترنتی

شبکه اینترنت دارای مزایای زیر است:

1- بازار هدف
2- طراحی پیام
3- قابلیت تعاملی
4- دسترسی به اطلاعات
5- قابلیت فروش
6- خلاقیت
7- توان بالقوه بازار

1- بازار هدف

یکی از مزایای اصلی شبکه اینترنت توانایی هدف قرار دادن گروه های بسیار مشخصی از افراد با حداقل اتلاف پوششی شبکه است.

2- طراحی پیام

در نتیجه هدف قرار دادن دقیق و معین مخاطبان، پیام ها را می توان برای جذب نیازها و خواسته های مشخص مخاطبان مورد نظر، طراحی کرد. هنگامی که ما دقیقاً مخاطبان را شناسایی می کنیم اطلاعات بهتری در خصوص نیازها و خواسته های آنها فراهم می کنیم از این رو پیام آگهی ما بسیار جذب کننده خواهد بود.

3- قابلیت تعاملی

ماهیت تعاملی شبکه اینترنت، باعث درگیری بیشتر مشتری می شود. کسانی که از سایت های شبکه دیدن می کنند، به حد کافی علاقه مند به شرکت و یا محصولات آن هستند. در واقع هنگامی که با مخاطب از طریق اینترنت ارتباط برقرار می شود این ارتباط یک ارتباط دوطرفه است. او اگر خواسته ای داشته باشد، احتیاج به اطلاعات بیشتر داشته باشد و یا خواهان برخی از مطالب خاص باشد به شکل همزمان با ما ارتباط داشته و اطلاعات خواسته شده را کسب می کند. این بر خلاف سایر رسانه هاست که تقریباً یک طرفه هستند. 

4- دسترسی به اطلاعات

وقتی کاربران رایانه از یک سایت شبکه دیدن می کنند، می توانند اطلاعات فراوانی نسبت به مشخصات محصول، اطلاعات خرید، و غیره به دست آورند. همچنین می توان اطلاعات جدید را فوراً در اختیار مخاطبان قرار داد.

5- قابلیت فروش

چون شبکه یک رسانه پاسخی مستقیم است، قابلیت انجام فروش در آن بسیار بالاست.

6- خلاقیت

طراحی مناسب یک سایت می تواند باعث جلب توجه مخاطبان و ایجاد علاقه نسبت به شرکت و محصولات آن شود.

7- توان بالقوه بازار

با افزایش نفوذ رایانه های شخصی به خانوارها و افزایش آگاهی و علاقه نسبت به شبکه اینترنت، توان بالقوه بازار نیز افزایش خواهد یافت.

رسانه شناسی و تبلیغات اینترنتی

معایب تبلیغات در اینترنت

معایبی نیز بر تبلیغات در اینترنت مترتب است که به اختصار به آنها می پردازیم.

1- مشکلات اندازه گیری

با توجه به تازگی ظهور این رسانه، معیارهای دقیق و جهانی، از اثربخشی آن، هنوز به وجود نیامده است. اگرچه به نظر می رسد در آینده رفته رفته کلیه مشکلات اندازه گیری از بین خواهد رفت و ارزیابی اثربخشی هر پیام به سادگی قابل تشخیص خواهد بود.

2- مشخصات و ویژگی های مخاطبان

اکثر کاربران به محصولات و تکنولوژی مربوط به رایانه علاقه مند هستند و از این رو اکثر تبلیغات شبکه برای محصولات مرتبط با رایانه است. تنها 41 درصد تبلیغات برای سایر محصولات مصرفی و کمتر از 45 درصد آن برای اتومبیل، مسافرت و خدمات مالی است.

3- دشواری شبکه

یکی از شکایات عمده مربوط به شبکه، زمان مورد نیاز برای دسترسی به اطلاعات است. با ورود هرچه بیشتر مردم به این شبکه، این مسأله وخیم تر می شود.

4- ازدحام

با زیاد شدن آگهی های تبلیغاتی احتمال این که یک آگهی مورد توجه قرار گیرد به شدت کاهش می یابد و متأسفانه ممکن است آگهی شرکت ما در میان آگهی های عدیده اصطلاحاً گم بشود.

5- قابلیت فریب دادن

مرکز آموزش ارتباطات رسانه ای آمریکا، اینترنت را شبکه فریب نامیده است. چرا که برخی از تبلیغ کنندگان با هدف قرار دادن کودکان با پیام های تبلیغاتی زیرکانه، سعی در فریب آنان دارند.

6- هزینه

بسیاری از تبلیغ کنندگان معتقدند که شبکه اینترنت رسانه مؤثری برای اقلام با قیمت بالاست. اما برای محصولات مصرفی ارزان قیمت مثل صابون یا بیسکویت کمتر اثربخش است. زینه های نسبتاً زیاد تبلیغات و تحویل کالا، جاذبه شبکه را محدود می کند.

7- کیفیت تولید محدود

تبلیغات در شبکه اگرچه در حال بهبود و پیشرفت است اما قابلیت های بسیاری از رسانه های رقیب را از لحاظ تولید ندارد.  سایت های شبکه، کیفیت بالای تلویزیون یا تصاویر چاپی را ندارند. اگرچه این موضوع به سرعت در حال محو شدن است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آژانس مشاوره تبلیغاتچی

ما ناظرانی در حوزه های تبلیغات، برندینگ و دیجیتال مارکتینگ هستیم که از طرف کارفرما بر فعالیت آژانس‌های تبلیغاتی و برندسازی نظارت میکنیم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]