اطلاعات تماس
  • 099073*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902234832515047

13 روش پر کاربرد و جدید برای کاهش مصرف اینترنت

کد: 139902234832515047

https://bit.ly/3comwN0

، تهران , (اخبار رسمی): روش‌های مختلفی برای کاهش مصرف اینترنت وجود دارد که شما می‌توانید با انجام هر یک از آن‌ها میزان اینترنت مصرفی خود را کاهش دهید. تقریبا تمامی این روش‌ها برای هر فرد قابل اجراست.

13 روش پر کاربرد و جدید برای کاهش مصرف اینترنت
13 روش برای کاهش مصرف اینترنت

هرچه تکنولوژی پیش می رود، روزانه مصرف اینترنت افزایش می یابد. هزینه ی بالای مصرف اینترنت موجب می شود تا روزانه تلاش کنیم راه های کاهش مصرف اینترنت را پیدا کنیم. با توجه به نیاز حداکثری ما نیز در این مقاله تمام روش های کاهش مصرف اینترنت را آورده ایم. امیدواریم که این مقاله مورد توجه شما قرار بگیرد. 

برای کاهش مصرف اینترنت بیش از 10 راه وجود دارد که هر کدام از آن ها می تواند برای ما بسیار راهگشا باشد. 

1. اولین و بهترین راه این است که داده ی گوشی خود را خاموش کنید. 

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که همواره داده ی تلفن همراه شما روشن است، مسلما مصرف اینترنت شما نیز بیشتر از دیگران است. روشن بودن داده ی تلفن همراه موجب می شود تا هر لحظه اطلاعات دریافتی شما به روز شود. این اتفاق موجب می شود هر لحظه ار اینترنت شما استفاده شود. 

2. مصرف داده گوشی تلفن همراه خود را کنترل کنید

خوب است بدانید که تمام گوشی های تلفن همراه دارای قسمتی هستند که می توانید از طریق آن مصرف داده ی خود را کنترل کنید. در این قسمت شما تعییر می کنید که روزانه چه مقار داده مصرف کنید. زمانی که به حد منطقی مصرف برسید، اعلانی برای شما نمایش داده می شود که در آن شما را آگاه می کند که به حد مصرف روزانه ی خود رسیده اید. البته این اعلان اینترنت شما راقطع نمی کند بلکه تنها به شما یادآوری می کند که از مصرف درست روزانه خود عبور کرده اید و این شما هستید که باید داده ی خود را قطع کنید و از مصرف بیش از حد آن جلوگیری کنید. 

3. انتخاب مرورگرهای کم مصرف 

هر گوشی به صورت خودکار تعدادی مرورگر دارد که برای جستجو در اینترنت به شما پیشنهاد میده!! شما به عنوان یک کاربر می تونید مرورگر های کم مصرف رو انتخاب کنید. به عنوان مثال مرورگر اپرا مینی یکی از کم مصرف ترین مرورگرهاست که به ما خیلی کمک می کند. 

4. سایت های داخلی 

استفاده از سایت های داخلی یکی دیگر از روش های کاهش مصرف اینترنت است. احتمالا شما هم دیدید که در هنگام خرید بسته پیامی برای شما ارسال می شود که در پیام گفته میشود مقداری بسته در اختیار شما قرار می گیرد که برای استفاده از سایت های داخلی است. این نکته را همواره به یاد داشته باشید که سایت های خرجی مصرف اینترنت بالاتری دارند. 

5. توقف به روزرسانی ها

هر برنامه ای که بر روی گوشی خود دارید، مسلما به روزرسانی هایی را دریافت می کند. شما باید از قسمت تنظیمات، بروزرسانی برنامه ها را غیرفعال کنید. با غیرفعال کردن آن ها حجم مصرفی اینترنت شما کاهش می یابد. البته به جز این گزینه، گزینه ی دیگری نیز وجود دارد که به شما می گوید می توانید به روزرسانی ها را فعال کنید، اما تنها در زمانی این بروزرسانی ها صورت بگیرد که به اینترنت وای فای متصل شده اید. در این صورت اینترنت شما کمتر مصرف خواهد شد. 

6. کنترل مصرف داده هر برنامه به صورت جداگانه 

هر یک از برنامه های گوشی را می توان به صورت جداگانه کنترل کرد. به عنوان مثال برای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام با مراجعه به قسمت تنظیمات اینستاگرام گزینه ی Cellular Data Use را انتخاب می کنید. پس از آن، گزینه ی Use Less Data را انتخاب می کنید. با انتخاب این گزینه، پست ها دیرتر برای شما به نمایش در می آیند، با این حال به شما فرصت می دهند تا انتخاب کنید که مایلید کدام یکی از پست ها را مشاهده کنید. با انتخاب این گزینه، در واقع شما از نمایش خودکار فیلم ها جلوگیری می کنید. 

حتی این مورد برای برنامه های توئیتر و یوتیوب نیز قابل استفاده است. برای کنترل کاهش مصرف اینترنت در توییتر به قسمت تنظیمات رفته و آن جا گزینه ی Data Usage را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه صفحه ای برای شما نمایش داده می شود که می توانید انتخاب کنید که عکس ها و تصاویر و فیلم ها هصورت خدکار اپلود نشوند. 

چون اکثر کاربران در برنامه ی تلگرام فعالیت کرده اند، احتمالا همین حالت را در تلگرام دیده اند، که برای صرفه جویی در مصرف اینترنت گزینه های آپلود و نمایش خودکار را خاموش کرده اند و موضوعاتی را که مایل هستند، دانلود می کنند. 

7. مصرف کروم را کنترل کنید

تقریبا تمام افرادی که از گوشی های اندرویدی استفاده می کنند، معمولا برای جستجو در اینترنت از برنامه ی کروم بهره می گیرند. حال کروم قابلیتی را قرار داده است که به وسیله ی آن می توانید مصرف اینترنت خود را مدیرت کنید. برای این کار به قسمت تنظیمات گوگل کروم بروید. در ان جا بر روی گزینه ی Data Server  بروید. گزینه ی نمایش آن را فعال کنید. از این پس میزان اینترنت مصرفی شما کاهش می یابد. البته نکته ای که نیاز است تا حتما به آن توجه داشته باشید، این است که زمانی که شما گزینه های کاهش مصرف را فعال می کنید، در واقع تا حدی سرعت اینترنت خود را کاهش می دهید. 

8. محتواها را ذخیره کنید

خیلی از کاربران به این نکته توجه ندارند. هر برنامه ای که از آن استفاده می کنید، می تواند محتواها را برای شما ذخیره کند تا در صوت نیاز بتوانید از ان به صورت افلاین استفاده کنید. به عنوان مثال برنامه ی گوگل مپ یکی از برنامه هایی است که با ذخیره ی اطلاعات لازم شما میتوانید در هر زمانی به صورت آفلاین از آنها استفاده کنید. 

9. برنامه ی اپرا مکس

اگر تا به حال برنامه و یا فیلمی را دانلود کرده باشید، می بینید که آن برنامه در حالت فشرده ساری برای شما ارسال می شود. در واقع حالت فشرده سازی یکی از روش هایی است که میزان مصرف داده ی شما را کاهش می دهد. حال شما می توانید با استفاده از برنامه ی اپرا مکس میزان اینترنت مورد نیاز داده های خود را کاهش دهید. 

10. همه چیز را فشرده دانلود کنید

در قسمت بالا به این مبحث فشرده سازی اشاره کردیم اما چون دیدیم که این موضوع بسیار مهم است، پس نتیجه گرفتیم که آن را به عنوان یک گزینه ی جدا مطرح کنیم. هر مطلبی را که می خواهید دانلود کنید، سعی کنید حتما حالت فشرده ی آن را دانلود کنید. در این صورت میزان مصرف شما حتما و به طرز باورنکردنی کاهش خواهد یافت.

11. کیفیت را پایین بیاورید

خیلی از ماها وقتی می خواهیم فیلم ببنیم اصلا دقت به کیفیت فیلم نمی کنیم، فیلم را با کیفیت اخر می بینیم. در صورتی که شما زمانی که از طریق گوشی خود می خواهید فیلمی را ببینید، می توانید از کیفیت های پایین تر استفاده کنید. چرا که کیفیت پایین میزان مصرف داده ی شما را کاهش می دهد. 

12. حدالامکان از فیلتر شکن استفاده نکنید

فیلتر شکن چون شما را به سایت های خارجی متصل می کند، عموما مصرف اینترنت شما را افزایش می دهد. حدالامکان از فیلتر شکن استفاده نکنید. یا بهتر است بگوییم در مواقعی که نیاز ندارید، آن را خاموش کنید. 

13. حذف برنامه های پر مصرف 

برخی از برنامه ها هستند که مصرف اینترنت ان ها خیلی بالاست. بنا به ضرورت می توانید این برنامه ها را حذف کنیدو به عنوان مثال اینستاگرام یکی از برنامه هایی است که میزان اینترنت مصرفی آن خیلی بالاست و شما با دیلیت اکانت کردن اینستاگرام می توانید حجم مصرف اینترنت خود را کاهش دهید. 

مدیریت مصرف اینترنت امروزه برای کاربران بسیار مهم است. در این مقاله تمامی راه های کاهش مصرف تا به امروز آمده است تا شما بتوانید روزانه حجم کمتری مصرف کنید و در نتیجه مدام نگران حجم مصرف اینترنت خود نباشید. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 099073*****
[نمایش اطلاعات]