اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902234832614808

رسانه شناسی و تبلیغات محیطی

کد: 139902234832614808

https://bit.ly/2Zcu6GC

، تهران , (اخبار رسمی): دیوار نوشته‌ها، بیلبورد، تبلیغات داخل خطوط مترو، ایستگاه‌های اتوبوس، پلهای عابر و مکانهای عمومی مانند هتل‌ها، پارک‌ها، شهرها و… مکان‌های خوبی برای تبلیغات محیطی هستند.

رسانه شناسی و تبلیغات محیطی
رسانه شناسی و تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی ( Outdoor Advertising ) به هر نوع تبلیغ خارج از نقطه نهایی خرید مشتری POP اطلاق می‌شود

تعریف رسانه

تعریف رسانه در رسانه شناسی و انواع رسانه‌ها ( رسانه شناسی و تبلیغات محیطی ) : رسانه یا Media در لغت به معنی رساندن است و به آن دسته از وسایلی گفته میشود که انتقال دهنده فرهنگها و افکار عده‌ای باشد، رسانه از تمدن‌های جدید بوجود آمده و مورد توجه است.

اکنون آنچه که مصداق این تعریف است وسایلی همانند: روزنامه‌ها، مجلات، رادیو، تلویزیون، ماهواره، اینترنت، CD ها، ویدئو و… است .

تعریف تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی ( Outdoor Advertising ) به هر نوع تبلیغ خارج از نقطه نهایی خرید مشتری POP اطلاق می شود. دیوارنوشته‌ها، بیلبورد، تبلیغات داخل خطوط مترو، ایستگاه‌های اتوبوس، پلهای عابر و مکانهای عمومی مانند هتلها، پارکها، شهرها و… مکانهای خوبی برای تبلیغات محیطی هستند . تبلیغات محیطی یک شیوه مناسب برای به خاطر آوردن نام محصول قبل از ورود مشتری به مراکز خرید و در واقع آخرین شانس تولیدکنندگان جهت معرفی محصولشان است .

رسانه شناسی و تبلیغات محیطی

مزایای تبلیغات محیطی چیست ؟

یکی از مزیت های فوق العاده تبلیغات محیطی که باعث برتری آن با سایر رسانه های تبلیغاتی دیگر گردیده این است که مخاطب ناگزیر به دیدن تبلیغات محیطی بوده و چون نمی‌تواند چشم خود را از رنگ ها و طرح های اطراف خود بپوشاند.

در حقیقت رسانه تبلیغات محیطی آگاهی و اطلاعات مخاطبان را نسبت به ورود یک محصول جدید به بازار یا ارائه یک خدمت جدید از سوی صاحبان خدمات برای مخاطبان آنان فراهم می آورد .

  • برند خود را معرفی کنید .
  • فروش خود را افزایش دهید .
  • کالا و خدمات خود را معرفی کنید .

تبلیغات محیطی موجب افزایش آگاهی مردم نسبت به ورود یک محصول به بازار می شود .با تبلیغات محیطی هدفمند در مراکز تصمیم گیری مشتریان را ترغیب می کنید تا از محصولات و خدمات شما استفاده کنند .

معایب تبلیغات محیطی چیست ؟

اگر در این حوزه تبلیغات محیطی می خواهید وارد شوید می بایست زیر ساخت های مناسب و کافی را داشته باشید .رسانه محیطی بقدری قدرتمند است که می تواند کسب و کار شما را متحول کند و عکس آن اگر زیر ساخت های مناسب و کافی را نداشته باشید میتواند تبدیل به یک ضد تبلیغ شود .

بطول مثال شما محصولی را تبلیغ می کنید که توان تولید آن را بصورت گسترده ندارید. این فرصت برای کسب و کار شما به یک ضد تبلیغ تبدیل خواهد شد . شاید بالا بودن قیمت های ابزارهای رسانه محیطی یکی از معایب این حوزه باشد و هر شرکتی نمی تواند از این ابزارها بهره‌مند شود. وجود محدودیت در اجرای طرح های تبلیغاتی یکی دیگر از معایب تبلیغات محیطی است.

اشکال مختلف ابزارهای تبلیغاتی در حوزه رسانه محیطی 

بیلبورد ها یکی از بهترین ابزارهای تبلیغاتی در رسانه محیطی محسوب میشوند که قدرتی غیرقابل انکار برای معرفی محصولات و خدمات شرکت ها دارند. بیلبوردها با اشکال و ایده های خاص می تواند ببننده را به تفکر در خصوص نگرش ها، اهداف و مقصود نهایی طراحان و ایده پردازان برساند و صاحبان کالا و خدمات را به مقصود نهایی و فروش بیشتر و مطلوب تر برساند .

با پیشرفت بشر و فناوری های جدید هر از گاهی شاهد ورود ابزارهای جدید به تبلیغات محیطی هستیم که از جمله آنها ورود تلویزیون های غول پیکر شهری را می توان دست آورد قرن بیست یکم دانست .

انواع ابزارهای رسانه محیطی 

با توجه به نوع مخاطب و درخواست های صاحبان آگهی از بازار هدف ابزارهای مختلفی قابل استفاده هستند که در اینجا با انواع ابزارهای تبلیغات محیطی آشنا می شویم .

بیلبورد های تبلیغاتی
تابلوهای عرشه پلهای سواره و عابر پیاده
استندهای تبلیغاتی
تلویزیون های تبلیغاتی شهری
وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس و تاکسی
دیوار نویسی
دستگیره های تبلیغاتی به کار برده شده در اتوبوس و مترو
استیکرهای سه بعدی تبلیغاتی
تابلوی سردر واحدهای صنفی
تابلوهای مستقر در ورزشگاهها

آشنایی با تبلیغات محیطی

آشنایی با پیکره های مختلف

1- بیلبورد

تابلویی با رویه بزرگ و مسطح است که برای نمایش آگهی یا اعلامیه از فاصله دور بیش از پانزده متر مورد استفاده قرار میگیرد. در گذشته لغت بیلبورد اصطلاح رایجی برای پانل یا صفحاتی بود که آگهی، اعلان، هشدار و حتی لیست قیمت روی آن ها چسبانده می شد . بیل به معنی برگه قیمت و صورت حساب و بورد به معنی تخته ، صفحه و یا پانل است. بیلبورد انواع مختلفی دارند که می تواند عمودی ، افقی ، تابلوی برجسته و سه بعدی ، چرخان ، دورو یا دو طرفه ، دو طبقه ، الکترونیک و… باشد . این تابلوها برای تبلیغات و اطلاع رسانی بزرگ شهری و بزرگراهی استفاده می شوند و در صورت کنترل صحیح ، میتوانند زیبایی منظر شهری را دو چندان کنند.

2- بورد یا تابلوی دیورای

بوردها، همان تابلوی شهری هستند که به صورت پایهدار و دیواری دیده می شوند، ابعاد کوچک تری نسبت به بیلبورد دارند و در نقاط مختلف شهر قابل نصب هستند.

3- استند

استند ها، ابعاد کوچک تری نسبت به بوردها دارندو مناسب افراد پیاده طراحی می شوند و در پیاده راه ها و فضاهای عمومی کاربرد زیادی دارند.

4- تابلوی روی بام

در ابعاد مختلف و متناسب با معماری ساختمان نصب میشود و از آنجا که نیازی به ساخت سازه در فضای شهر ندراد و فضای مفید سطح شهر را اشغال نمی کند، پرطرفدار است.

5- نما آگهی

شیوه دیگری است که برای پوشاندن نمای ساختمان از آن استفاده می شود . این روش نسبت به شیوههای دیگر کم هزینه است و به سازه و پایه ی اضافی نیاز ندارد.

6- تابلوهای معرف کاربری

یک نوع اثر تبلیغاتی کخ در حقیقت گویای تعریف کاربری آن محل مانند مغازه یا محل تجاری است.

7- تبلیغات پارچه‌ای

انواع پرچم و بنر، ساده ترین و ارزان ترین نوع تبلیغات محیطی هستند . مشابه آن را برای تابلوهای پایه ی روشنایی استفاده میکنند، چرا که توالی و نظم آن ها تأثیر بسیاری در گرافیگ شهری و تزئین محیط می گذارد که به آن ها lamp post panel نیز گفته می شود.

8- سازه های بادی یا بادشونده ها

برای نمایش تبلیغات از شکل های مختلف بالن یا مدل محصول تجاری، به صورت زمینی یا بالا رونده استفاده می شود و تأثیر گذاری مناسبی در فضاهای باز، مانند نمایشگاه و مراکز تجاری دارد.

9- تبلیغات متحرک

روی انواع خودروها طراحی می شود و با حرکت در سطح شهر به نمایش در می‌آید و به اطلاع رسانی می پردازد.

10- تابلوی قرقره ای scroll board

تابلوهای هستند که در ابعاد بیلبورد، بوردف استند، پانل هر نوع دیگری قابل استفاده هستند. ستوانه های چرخان یا قرقره ای در داخل آنها تعبیه شده که تبلیغات را می‌چرخاند و میتواند بیش از یک تصویر را نمایش دهد.  این تابلوها معمولا هشت تا شانزده تصویر را با تایمر زمانی تنظیم شده می گردانند. از محاسن آن ها تنوع پذیری نمایش آگهی در نقطه نصب است. زیباترین و مجهزترین تابلوی قرقره ای در میدان تایمز نیویورک نصب شده که چندین تصویر را به صورت پازل های ترکیب شونده نمایش می دهد.

11- تبلیغات نورو رنگ

به وسیله ی نور و ایجاد نشانهی شهری، ساختمان یا سازه ای را تزئین می کنند. این شیوه ی جلب مشتری ، زیبا و ارزان قیمت است و نیازی به پرداخت عوارض به شهرداری ندارد، زیرا به جای نمایش پیام ، لوگو و متن نوشتاری ، فقط از نورپردازی و جلوه های نوری استفاده می‌شود.

12- تبلیغات لیزری

شیوه ی جدیدی است که با ایجاد آثار تبلیغات به صورت متحرک و نمایش جلوه‌های ویژه سه بعدی، روی دیوارهای شهر و حتی آسمان، توجه مردم را جلب می کند.

13- فضای مجازی

تصویر هولوگرافی ، تصویری است که به صورت سه بعدی به سمت بیرون پرتاب میشود مخاطب را به داخل دعوت می کند. ورود به فضای هولوگرافی، مانند ورود به یک فضای مجازی است. به دلیل همین ویژگی، پیام‌های این محیط ، تأثیر مفید و جذابی بر بیننده خواهند گذاشت.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آژانس مشاوره تبلیغاتچی

ما ناظرانی در حوزه های تبلیغات، برندینگ و دیجیتال مارکتینگ هستیم که از طرف کارفرما بر فعالیت آژانس‌های تبلیغاتی و برندسازی نظارت میکنیم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]