اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902244834115240

واجارو، تنها نماینده گیلانی در جلسه با وزیر جهاد کشاورزی

کد: 139902244834115240

https://bit.ly/2zw0vNK

، رشت , (اخبار رسمی): وزیر جهاد کشاورزی در جلسه‌ای که اخیرا با جمعی از افراد فعال حوزه استارت‌آپ و مدیر بازار محلی واجارو داشت، به شکوفایی استارت‌آپ‌های حوزه کشاورزی اشاره کرد و در مورد نقش مهم آنها در صنعت کشاورزی صحبت کرد.

واجارو، تنها نماینده گیلانی در جلسه با وزیر جهاد کشاورزی
جلسه مدیر واجارو با وزیر کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی در جلسه ای که اخیرا با جمعی از افراد فعال حوزه استارت‌آپ و مدیر  واجارو داشت، به شکوفایی استارت‌آپ‌های حوزه کشاورزی اشاره کرد و در مورد نقش مهم آنها در صنعت کشاورزی صحبت کرد. دکتر خاوازی، وزیر جهاد کشاورزی گفت که شکوفایی استارت آپ‌ها، امکان افزایش صادرات و بالارفتن بهرهوری و رونق اقتصادی حوزه کشاورزی را فراهم خواهد کرد. 

با توجه به دستاوردها و ظرفیت‌های بیشمار کشاورزی ایران، در این زمینه رونق اقتصادی بهراحتی امکان‌پذیر است. برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی برای دستیابی به رونق اقتصادی بیشتر در این حوزه حول محور تامین امنیت غذایی، حفظ امنیت ملی، استقلال و اقتدار کشور، توجه به زیر ساخت‌ها، اشتغال و خود‌کفایی هستند. افزایش رشد اقتصادی کشاورزی و صادرات و بهره‌وری، از جمله اساسی‌ترین برنامه‌های اقتصادی کشور برای رفع مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال بوده است. 

ظرفیت‌های کشاورزی ایران باید موجب شود که مسئولین برای استفاده از این ظرفیت‌ها، بیشترین حمایت‌ها را از کسب و کارهای نوظهور داشته باشند. این کار تاثیرات مطلوبی بر توسعه صنعت کشاورزی خواهد گذاشت زیرا اعتماد و سرمایهگذاری در مشاغل نوظهور کشاورزی، راه را برای آنها هموارتر خواهد کرد.

استارت‌آپ‌های حوزه کشاورزی، به حمایت زیادی برای شروع کار نیاز دارند. به همین خاطر دکتر خاوازی درباره اهمیت استارت‌آپ‌ها در جلسه جهاد کشاورزی گفت که ما معتقدیم که استارت‌آپ‌ها دارای خلاقیت، قدرت ایده‌پردازی و جسارت هستند و از این رو، اعتماد به این کسب و کارها و برداشتن موانع پیش روی آنها، منجر به تحولات بزرگی در این زمینه خواهد شد. 

استارت‌آپ یا شرکت نوپا، با راهحلی نو و روش بازاریابی جدید، در گام اول نیازمند حمایت است زیرا ایده‌های نو در شروع کار، قطعا با چالش همراه هستند و در صورت مشخص نبودن بازار برای این مشاغل، امکان شکست آنها وجود خواهد داشت. خوشبختانه وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که حمایت لازم برای توسعه مشاغل نوظهور از طرف ایشان انجام خواهد شد و امکانات آموزشی و مراکز آموزشی وزارتخانه در اختیار استارت آپ‌ها قرار خواهد گرفت. 

از آنجایی که همیشه جای خالی امکانات آموزشی برای پرورش ایده‌ها حس می‌شده، این خبر فعالان این حوزه را امیدوارتر خواهد کرد. قطعاً با قرار گرفتن امکانات در اختیار شرکت‌های نوپا، روز به روز تعداد ایده‌های جدید بیشتر خواهد شد.

در جلسه هماندیشی و رفع موانع پیش روی استارت‌آپ‌ها، ده شرکت نوپا حضور داشتند که شرکت واجارو به عنوان تنها نماینده گیلانی در این جلسه شرکت کرده بود. یکی از اتفاقات خوب این جلسه این بود که تصمیم بر این شد که شرکت‌های فعال معرفی شوند تا زمینه رشد و توسعه آنها فراهم شود.

معرفی مختصر واجارو

واجارو یه بازار محلی آنلاین برای خرید بی واسطه از روستاییان است که در آن کشاورزان و روستاییان محصولات خود را در  سایت گذاشته و کاربران می‌توانند از بین بهترین محصولات کشاورزی که هر کدام شناسنامه مخصوص به خود را دارند خرید کنند. محصولاتی مثل (خرید عسل طبیعی، خرید چای ایرانی، خرید چای سبز، خرید گل گاو زبان، خرید روغن زیتون، خرید بادام زمینی، خرید فندق و سایر محصولات کشاورزی)

دکتر خاوازی اعلام کرد که برای توسعه استارت‌آپ‌ها با علم به نقش تعیین کننده آنها، آماده همکاری هستند. این جمله نشان دهنده این موضوع است که وزیر جهاد کشاورزی از نقش موثر شرکت‌های نوظهور در صنعت کشاورزی باخبر هستند. جای خالی ایده‌های جدید کشاورزی همیشه در این صنعت حس می‌شده و حالا با روی کار اومدن این نوع شرکت‌ها، اهمیت‌ و تاثیر آنها روشن‌تر خواهد شد.

خبر خوب بعدی درباره ایجاد شهرکی برای استارت آپ‌هاست. وزیر جهاد کشاورزی آمادگی خودشان را برای ایجاد این شهرک اعلام کردند. این کار پیامدهای خیلی خوبی برای این حوزه خواهد داشت و استقرار همه شرکت‌های نوپا در این شهرک، امکان به اشتراک‌گذاری ایده‌ها را بیش از پیش میسر خواهد کرد و با کنار هم قرارگرفتن فعالان این حوزه، شاهد تبادل ایده‌ها و اطلاعات خوبی خواهیم بود. 

این دقیقا همان چیزی است که منجر به تحولی عظیم در صنعت کسب وکارهای نوپا خواهد شد. ادغام ایده‌های استارت‌آپی در فضایی که همه جزئی از این حوزه هستند، هزاران ایده جدید وارد کار کرده که در کنار بستری با امکانات آموزشی خوب، عده زیادی تشویق به حرکت به سمت این نوع فعالیت خواهند شد که یکی از پیامدهای خوب این کار، اشتغال‌زایی است. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

واجارو

واجارو یه بازار محلی آنلاین برای خرید بی واسطه از روستاییان هست که در اون کشاورزان و روستاییان محصولات خودشون رو تو سایت میذارن و کاربران می تونن از بین بهترین محصولات کشاورزی که هر کدوم شناسنامه مخصوص به خودشون رو داره خرید کنن

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]