اطلاعات تماس
  • 051385*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902244835412920

در این شب‌های قدر بهتر است از پروتکل های بهداشتی در خصوص کرونا استفاده کنید

پروتکل‌های بهداشتی در شب‌های قدر

کد: 139902244835412920

https://bit.ly/2SXUrEM

، (اخبار رسمی): طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام شد که مراسم معنوی شب‌های قدر با رعایت کامل و دقیق راهنماهای بهداشتی و فاصله گذاری در مساجد برگزار شود و امکان برگزاری با رعایت مواردی که در این ابلاغیه آمده است، می‌توانند صرفا در این شب‌ها این مراسم را برگزار کنند.

پروتکل های بهداشتی در شب های قدر
پروتکل‌های بهداشتی در شب‌های قدر

افراد بالای ۶۵ سال و کمتر از ۱۸ سال، کسانی که سابقه بیماری های قلبی و ریوی، دیابت کنترل نشده یا افرادی که سابقه فشارخون، آسم یا بیماری زمینه ای ریوی مانند برونشیت دارند، بهتر است در مراسم شرکت نکنند

پروتکل های بهداشتی در شب های قدر، با توجه به اینکه مردم در این شب ها به مناجات در مساجد و مصلی ها و می پردازند باید توسط مردم رعایت شود واین مساله یک امر مهم در این شرایط کرونایی است که وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با کرونا برای برگزاری مراسم شب های قدر یکسری پروتکل های بهداشتی در شب های قدر را اعلام کرده اند که بهتر است مردم روزه دار آن را رعایت کنند تا سلامت خود و خانواده خود به خطر نیافتد.  مساجد کشور با پروتکل‌های اعلام شده تنها در سه شب ۱۹، ۲۱ و۲۳ برای برگزاری مراسم احیا به مدت دو ساعت باز خواهند شد.

فرمایشات مقام معظم رهبری در ستاد ملی مبارزه با کرونا

طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در ستاد ملی مبارزه با کرونا  اعلام شد که مراسم معنوی شبهای قدر با رعایت کامل و دقیق راهنماهای بهداشتی و فاصله گذاری در مساجد برگزار شود وامکان برگزاری با رعایت مواردی که در این ابلاغیه آمده است، می توانند صرفا در این شب ها این مراسم را برگزار کنند.

نکته :

این امر به مفهوم بازگشایی مساجد و مصلی‌ها در مناطق غیر سفید نخواهد بود و تا اطلاع ثانوی، محدود و منحصر به شب‌های پربرکت قدر است و پس از آن تعطیل است.

نکته های مهم برای جلوگیری از کرونا در مراسم شب قدر

اولویت برگزاری مراسم در فضای باز مساجد با رعایت فاصله حداقل یک متر است.

مساجد در شب قدر باید یک سوم ظرفیت خود پذیرش داشته باشند، یعنی اگر ظرفیت مسجد برای 300 نفر است، بیش از 100 نفر نباید حق ورود به مسجد داشته باشند.

رعایت تهویه مناسب در محل‌های بسته مانند شبستان الزامی است.

از هر گونه پذیرایی و توزیع نذورات جداً خودداری شود.

هر فرد باید خوراکی و بطری آب مورد نیاز خود را همراه داشته باشد و به هیچ عنوان خوراکی و نوشیدنی بیرون را استفاده نکند.

مدت زمان برگزاری مراسم حداکثر ۲ساعت باشد.

برگزاری مراسم در مساجدی که طبق راهنمای فاصله‌گذاری حداقل امکانات را ندارند خودداری شود.

هیئت امنا، روحانی مساجد و بسیج، مسئول نظارت و حسن اجرای برنامه در مساجد هستند.

حضور کلیه افراد در محل برگزاری مراسم بایستی با ماسک و دستکش باشد.

افراد شرکت کننده لازم است سجاده و قرآن و مفاتیح و چادر نماز شخصی (مخصوص بانوان) خود را همراه بیاورند.به هیچ عنوان از مُهر، سجاده، تسبیح، چادر، کتاب های ادعیه و… موجود در مساجد استفاده نکنند.

برگزاری مراسم مذکور در استان‌های شدیداً درگیر از جمله خوزستان مشمول این بخشنامه نمی‌شود و در این استان‌ها از برگزاری مراسم خوداری شود.

متولیان مساجد باید نظارت مستمر بر بهداشت سرویس های بهداشتی داشته باشند و حتما بحث تامین مایع دستشویی را در دستور کار قرار دهند.

افراد حتی المقدور در حیاط و فضای باز مسجد مستقر شده و مراسم احیا را برگزار کنند.

شب زنده داران حتما یک زیرانداز همراه داشته و حتی زیرانداز را روی فرش‌های مسجد پهن کنند تا از انتقال هرگونه آلودگی ویروسی پیشگیری شود.

نبایدهای شرکت در مراسم شب های قدر برای جلوگیری از ویروس کرونا

افراد بالای ۶۵ سال و کمتر از ۱۸ سال، کسانی که سابقه بیماری های قلبی و ریوی، دیابت کنترل نشده یا افرادی که سابقه فشارخون، آسم یا بیماری زمینه ای ریوی مانند برونشیت دارند، بهتر است در مراسم شرکت نکنند.

افرادی که در طول ۳ هفته گذشته دچار بیماری حاد تنفسی بودند یا کسانی که علائم مشابه کرونا مانند تب، سرفه و تنگی نفس، دردهای عضلانی و سردرد، اختلال چشایی و بویایی دارند، نباید در این مراسم حضور پیدا کنند.

افرادی که مبتلا به کرونا بودند و کمتر از ۳ هفته از بهبودی شان می گذارد نباید در این تجمعات حضور پیدا کنند، تاکید کرد: افرادی که با مبتلایان با کرونا در تماس بودند، از این ممنوعیت برخوددار هستند.

کسانی که داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی یا مدت طولانی کروتن مصرف می کنند و همچنین کسانی که سابقه سرطان دارند یا مبتلایان به بیماری عروقی، بهتر است در این مراسم شرکت نکنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آژانس مسافرتی های هتل

وب سایت سلام هتل امکان رزرو آنلاین هتل ها را برای شما فراهم می سازد. ما در این وبسایت به شما این امکان را می دهیم تا بهترین هتل ها را در کمترین زمان انتخاب کنید و در وقت و هزینه خود صرفه جویی زیادی انجام دهید. رزرو هتل می توانند از دغدغه‌های اصلی زائران امام رضا باشد و مشکلاتی را میتواند بوجود بیاورد. تیم ما این با تاسیس این هتل و ارائه بیش از 1000 هتل به شما این امکان را میدهد تا دغدغه ی رزرو اتاق را از بین ببریم. با توجه به بررسی های زیادی که در این زمینه انجام شده ما را بر آن داشت تا هتلهایی را برای رزوز به شما ارائه دهیم که از لحاظ سرویس دهی در بهترین درجه باشند و در نهایت هتلهایی که در اینجا مشاهده میکنید جزء بهترین هتلهای مشهد مقدس هستند.

اطلاعات تماس
  • 051385*****
[نمایش اطلاعات]