اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902244837215050

معرفی کوتاه تکنولوژی پرینت سه بعدی

کد: 139902244837215050

https://bit.ly/2yYEhEc

، تهران , (اخبار رسمی): میتوان از چاپگرهای سه بعدی به عنوان یکی از مهمترین تکنولوژی‌های فراگیر و بسیار مهم دنیا نام برد. اما چقدر راجع به این فناوری محبوب می‌دانید؟ آیا می‌دانید که نحوه کار پرینترهای سه بعدی به چه شکل است؟

معرفی کوتاه تکنولوژی پرینت سه بعدی
چاپ قطعه با پرینتر سه بعدی

این روزها علم و تکنولوژی حرف اول را میزند. و به طبع آن افراد زیادی به دنبال کسب اطلاعات بیشتر از تکنولوژی‌های روز دنیا هستند. پس بیایید ما هم همرنگ جماعت شویم و به اصطلاح از قافله عقب نباشیم. تیم پارتینه به عنوان یکی از بزرگترین مراجعی که در حوزه‌ی فروش قطعات صنعتی، همچون پرینتر سه بعدی در فضای دیجیتال فعالیت میکند تصمیم دارد در این مقاله به صورت عمومی و مختصر درباره پرینتر های سه بعدی بنویسد.

پرینتر سه بعدی چیست؟ دستگاه 3Dprint یا چاپگر سه بعدی برای اولین بار در سال 1980 توسط دکتر کودامای ژاپنی اختراع و به عنوان نمونه ساز فوری نام‌گذاری شد. دلیل این نامگذاری، استفاده از آن برای نمونه سازی سریع و کم هزینه بود.

نحوه کار پرینتر سه بعدی چگونه است؟

اصول کار چاپگر سه بعدی به شکل افزایشی است، یعنی اینکه دستگاه، لایه هایی از مواد را طبق طرح سه بعدی اولیه، که از طریق کامپیوتر به آن داده ایم، به صورت منظم و دقیق روی هم قرار داده تا قطعه مورد نظر به وجود آید.

جالب است بدانید، این دستگاه دقیقا همان کاری را میکند که کارگران هنگام ساختن یک ساختمان انجام می‌دهند. پرینتر ابتدا از یک سطح شروع به کار میکند و مواد را تا انتهای کار، به صورت لایه ای روی هم قرار می‌دهد. حتی اگر جایی لازم باشد برای قطعه ساپورت میزند مثل همان داربست فلزی در ساختمان سازی.

این دستگاه، تا کنون به شکل‌های گوناگون و در انواع مختلفی ساخته شده. اندازه های دستگاه در ابعاد کوچک تا بسیار بزرگ متغیر بوده و طبق نیاز و کاربرد در ابعاد متنوع ساخته میشوند.

برای مثال شرکتهایی وجود دارند، که مدعی ساخت پرینتری با توانایی تولید غذا هستند. تصور کنید در آینده به رستورانی بروید پیتزا سفارش دهید و یک پرینتر سه بعدی به عنوان سرآشپز رستوران، برای شما  پیتزا بپزد. جالب میشود نه؟

این فناوری اینقدر فراگیر شده که بسیاری از افراد اقدام به خرید یا ساخت پرینتر سه بعدی میکنند. سایت پارتینه مرجعی مطمئن برای خرید قطعات پرینترهای سه بعدی است. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

پارتینه

فروشگاه آنلاین پارتینه فعال در زمینه فروش اینترنتی قطعات صنعتی.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]