اطلاعات تماس
  • 021262*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902244837513605

چند فناوری که آینده ما را تغییر می‌دهند

کد: 139902244837513605

https://bit.ly/2yWOUY0

، تهران , (اخبار رسمی): آیا اختراع‌هایی مانند انبار پرنده، ربات منشی و سرویس بهداشتی هوشمند روزی به واقعیت بدل می‌شوند یا فقط در فیلم‌های علمی تخیلی شاهد حضور آنها هستیم؟

چند فناوری که آینده ما را تغییر می‌دهند
چند فناوری که آینده ما را تغییر می‌دهند

 فناوری به ‌سرعت در حال تکامل است و در آینده‌ای نزدیک ممکن است دنیای ما به فیلمهای آینده‌نگرانه شباهت زیادی پیدا کند و ربات‌ها و فناوری‌های هوشمند به‌صورت گسترده در کنار ما حضور پیدا کنند. بر اساس آخرین دستاوردها و بررسی روند تکامل فناوری، در ادامه به چند فناوری که می‌توانند آینده را شکل دهند، می‌پردازیم. با این مقاله موبودید همراه باشید.

فناوریهای تاثیرگذار در آینده 

۱. خانه هوشمند

بعضی از لوازم خانگی امروزی می‌توانند به اینترنت متصل شوند؛ اما فناوری خانه هوشمند  فراتر از اتصال به اینترنت است. یک شمارشگر هوشمند تنها می‌تواند میزان انرژی مصرف‌شده را به افراد نشان دهد و یک تلویزیون هوشمند تنها ترکیبی از تلویزیون و امکان اتصال به اینترنت است. به‌طور مشابه، روشنایی هوشمند، قفل درب کنترل از راه دور یا سیستم کنترل گرمایش هوشمند به شما این امکان را می‌دهند تا از طریق تلفن همراه برنامه‌ریزی شوند؛ اما فناوری به‌سرعت در حالت حرکت به‌سوی استفاده از داده‌ها و ارتباط‌های اشخاص برای فعالیت به‌ جای کاربر است.

برای آنکه تغییری واقعی ایجاد شود، نیاز است تا فناوری عمیق‌تر به فضای خانه‌ها وارد شود؛ تصور کنید ماشین لباس‌شویی شما، لباس‌هایتان را ارزیابی کند و به‌صورت خودکار برنامه‌ی شستشو مناسب را انتخاب کند یا حتی درباره‌ی برنامه‌ی انتخابی شما که برای شستن لباس‌ها مناسب نیست، به شما هشدار دهد. در این مرحله، درک فعالیت‌های روزانه، انگیزه‌ها و تعامل‌های انسان‌ها با اشیا هوشمند اهمیت دارد؛ اما نگرانی اصلی استفاده از این فناوری هوشمند، موضوع امنیت است؛ دستگاه‌هایی که به اینترنت متصل می‌شوند می‌توانند هک شوند، همان‌طور که این اتفاق امروزه نیز رخ داده است. خانه‌ی ما جایی است که باید امنیت بالایی داشته باشند؛ درنتیجه فناوریهای هوشمند برای گسترش یافتن در خانه‌ها باید در جهت تأمین این امنیت فعالیت کنند.

۲. منشی مجازی

با وجود اینکه منشی‌ها نقش تعیین‌کننده‌ای در کسب‌وکار دارند؛ اما اغلب، بیشتر وقت خود را با کارهای وقت‌گیر و نسبتاً کم‌اهمیتی که می‌توانند به‌صورت خودکار انجام شوند، می‌گذرانند. سازوکار یک گردهمایی ساده را در نظر بگیرید. شما باید افراد مناسب برای شرکت در این گردهمایی که ترجیحاً از قسمت‌های مختلف بازار تجارت باشند، پیدا کنید و سپس زمان مناسبی برای جلسه تعیین کنید. ابزارهایی مانند سایت doodle.com که برای تعیین بهترین زمان جلسه، زمان‌های خالی افراد را با یکدیگر مقایسه می‌کند، به تسهیل این امر کمک می‌کنند؛ اما این ابزارها درنهایت بر افرادی که مشارکت بالایی دارند، تمرکز می‌کنند و در صورتی که افراد مناسب شناسایی شده باشند، مفید خواهند بود.

در پروژه‌ای تحت حمایت اتحادیه‌ی اروپا که به مدت زمان ۱۰ سال به طول انجامید، استفاده از اطلاعاتی مانند دسته‌بندی سازمانی، آگاهی از جایگاه تلفن‌های همراه و تقویم‌ها برای شناسایی افراد مناسب و زمان مناسب برپایی یک رویداد که به یک مسئله‌ی بهینه‌سازی فنی تبدیل شده بود، مورد بررسی قرار گرفت. در این بررسی، فناوری جمع‌آوری اطلاعات متناسب با سطح امروزی نبود؛ تلفنهای هوشمند، هنوز اشیائی عجیب بودند و داده‌کاوی و پردازش اطلاعات جایگاه امروزی خود را نداشتند. با این حال، در سال‌های آتی می‌توانیم ماشین‌هایی را که فعالیت‌هایی فراتر از برنامه‌ریزی‌های روزانه در کسب و کارها انجام می‌دهند، ببینیم.

در واقع، نقش دستیارهای مجازی  می‌تواند فراتر از برنامه‌ریزی جلسات و سازمان‌دهی دفتر خاطرات افراد باشد؛ این دستیارها می‌توانند به مدیران پروژه‌ها کمک کنند تا افراد مناسب را برای گروه خود جمع‌آوری کنند و آن‌ها را در جایگاه مناسبی قرار دهند که در نتیجه کارها با راندمان بالاتری انجام شود. از سوی دیگر، اکثر اطلاعات مورد نیاز نسبتاً شخصی هستند؛ با این وجود نسل جوان از به اشتراک گذاشتن تمام لحظه‌های خود در شبکه‌های اجتماعی نظیر توییتر و اسنپ‌چت استقبال می‌کنند و چنین نگرانی‌ به‌ مرور زمان اهمیت کمتری خواهد داشت؛ اما آیا ما باید ظهور ماشین‌آلات را به‌طور کامل بپذیریم یا افراد واقعی را در نقش‌های روزانه‌ی خود حفظ کنیم و از ربات‌ها تنها در انجام کارهای کمکی استفاده کنیم؟ این سؤالی است که باید به‌زودی پاسخ داده شود.

۳. هوش مصنوعی پزشک

ما در زمانی هیجان‌انگیز زندگی می‌کنیم؛ جایی که دستاوردهای دارویی و فناوری هوش مصنوعی آینده‌ی بهداشت و درمان را به تصویر خواهند کشید؛ اما چه احساسی خواهید داشت اگر برای تشخیص بیماری خود به هوش مصنوعی مراجعه کنید؟ یک شرکت خصوصی با نام بابیلون هلث در حال حاضر آزمایشی را در ۵ منطقه‌ی شهر لندن انجام می‌دهد و مراکز مشاوره را تشویق می‌کند که در شرایط غیر اضطراری با یک چت‌بات تماس بگیرند. این هوش مصنوعی به‌گونه‌ای آموزش دیده است تا با استفاده از داده‌های بسیار زیاد سایر بیماران، به کاربران پیشنهاد دهد که به اورژانس بیمارستان یا داروخانه مراجعه کنند یا در خانه استراحت کنند. این شرکت ادعا می‌کند که به‌زودی می‌تواند سیستمی را توسعه دهد که همانند پزشکان و پرستاران، بیماری را تشخیص دهند.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد چند فناوری که آینده ما را تغییر می دهند به سایت موبودید مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

موبودید

موبودید اولین و بزرگترین سایت تبلیغات در شبکه های اجتماعی در ایران است که در فروردین ۱۳۹۵ شروع به کار کرده است. موبودید سرویس‌های تبلیغات اینترنتی خود شامل تبلیغات در شبکه های اجتماعی و تبلیغات در موبایل را در چهار دسته در اختیار شما خواهد گذاشت. تبلیغات اینستاگرام، تبلیغات تلگرام، تبلیغات افزایش نصب اپلیکیشن و تبلیغات نوتیفیکیشن از جمله این سرویسهاست.

اطلاعات تماس
  • 021262*****
[نمایش اطلاعات]