کد: 139902244838114603

حجم تولید عسل صادراتی در ایران چقدر است؟

کد: 139902244838114603

https://bit.ly/2WXU8e3

، تهران , (اخبار رسمی): بسیاری از تولیدکنندگان عسل صادراتی که به اخلاق کاری و حفظ کیفیت محصولات اعتقاد دارند؛ سعی می‌کنند تا حد ممکن کیفیت عسل‌ها را افزایش دهند و محصولات خود را با قیمت مناسب بفروشند تا بتوانند هزینه‌های تولید و هزینه‌های زندگی را نیز تأمین کنند.

حجم تولید عسل صادراتی در ایران چقدر است؟
حجم تولید عسل صادراتی در ایران چقدر است؟

عسل صادراتی ایران یکی از مرغوب ترین عسل های بازار جهانی محسوب می شود. حدود ۷۹۰۰۰ تولید کننده عسل در ایران وجود دارد که طبق آمار ثبت شده از این تعداد، حدود ۷۵۰۰۰ مورد به طور فعال در صنعت زنبورداری فعالیت می کنند.

حدود ۶/۷ میلیون کولونی زنبور در کل کشور وجود دارد که برای تولید انبوه عسل ایرانی به کار می روند. در جلسه سالانه که میان زنبورداران ایران برگزار می شود، آنها بیان کرده اند که حدود ۷۹۰۰۰ تن عسل صادراتی در استان های مختلف تولید می شود و حدود ۵ هزار تن به بازار جهانی صادر می شود.

ایران برای سال های متوالی (پس از کشورهای چین، ترکیه و ایالات متحده) در رتبه چهارم تولید عسل و فروش عسل صادراتی در جهان قرار دارد. صادرات عسل به کویت ، یکی از مواردی است که در کارنامه صادراتی ایران قرار دارد.

لازم به ذکر است که بین میزان تولید عسل در ایران و درآمد صادراتی آن، رابطه مستقیم و مثبتی وجود ندارد! ایران با درآمد حاصل از صادرات عسل در بین ده کشور برتر قرار نگرفته است.

علاقمندان می‌توانند برای اطلاع از قیمت عسل صادراتی و استانداردهای لازم برای صادرات عسل به وب سایت گروه بازرگانی ویمکس مراجعه کنند

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف