اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13990225483849998

تثبیت سنگ نما توسط پیچ و رولپلاک

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

کد: 13990225483849998

https://bit.ly/2LyHNaQ

، تهران , (اخبار رسمی): پیچ و رولپلاک نما عملیاتی است به منظور تثبیت سنگ نمای ساختمان تا سنگ‌ها دچار سقوط نشوند.این عملیات با روش‌های مختلف و ابزارهای مخصوص به خود انجام می‌گیرد.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان
پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

حجم وسیعی از ساختمانهای امروزی به عنوان پوسته خارجی و ظاهر  ساختمان از سنگ استفاده میکنند. سنگ به عنوان یک مصالح مقاوم و زیبا طرفداران زیادی در بین سازندگان ساختمانی و ساکنین آن دارا است.سنگها با توجه به نوع تشکیلشان به انواع مختلفی تقسیم میشوند .همچنین سنگها دارای تنوع رنگ و بافت بسیار متوعی هستند..

سه گروه اصلی سنگها از نظر تشکیل آنها شامل موارد زیر است:

سنکهای اذرین : مانند سنگ گرانیت

سنگهای رسوبی : مانند سنگ چرت ، زغال سنگ  ،  سنگ گچ

سنگهای دگرگون : سنگ کوارزیت ، سنگ لوح ، الماس

سنگها در صنعت ساختمانی استفاده زیادی دارند یکی از این موارد استفاده آن در نمای ساختمان است.عدم کارگذاشتن صحیح و نادیده گرفتن استانداردهای اجرای سنگ کاری منجر شده تا مشکلات و خطرات مالی و جانی به بار آورد.این خطرات حاصل از سقوط و افتادن سنگ نمای ساختمان است.

به منظور جلوگیری از افتادن سنگ نما یکی از بهترین راهکارهایی که می توان انجام داد پیچ و رولپلاک نما است.پیچ و رولپلاک نما نوعی اسکوپ سنگ محسوب می شود تا مانع از جداشدن سنگ توسط عوامل محیطی و انسانی شود.

سنگها به دلایل مختلفی ممکن است دچار ریزش شوند که در مقاله علت ریزش سنگ نما به آن اشاره کرده ایم.

این عملیات باید با استفاده از پیچ های مناسب و مقاوم در برابر شرایط جوی انجام شود.پیچ ها در فواصل کافی از یکدیگر نصب می شوند.این فواصل به تناسب ابعاد سنگ تعین می شود.

سوراخ کاری بر روی سنگها باید با دریلهای مخصوصی که به سنگ آسیبی وارد نکند اجرا می شود.این دریلها با مته های الماسه میتوانند سنگها را سوراخ کنند تا پیچ و رولپلاک در ملات پشت سنگ قرار گیرند و در جای خود محکم شوند.

روشهای اجرای پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما معمولا با دو روش صورت می گیرد.توسط نصب داربست بر روی نمای ساختمان و توسط ئسترسی با طناب (راپل ).

امروزه استفاده از روش راپل استقبال بیشتری در اینجا به چند مورد از دلایل استفاده از این روش را اشاره می کنیم.

بر خلاف داربست فضایی از اطراف ساختمان را اشغال نمی کند و مانع رفت و آمد نمی شود. ارزان تمام می شود با توجه به اینکه هزینه نصب داربست حذف می شود. پرسنل فعال در روش راپل متخصص هستند چرا که کار همیشگی آنها در ارتفاع هستند. ایمن تر از داربست است چون تجهیزات استانداردی در حین اجرای کار به آنها نصب است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت ایران لوتوس

شرکت ایران لوتوس در زمینه خدمات ساختمان و کار در ارتفاع با روش راپل فعالیت دارد.خدمات ما شامل : طراحی نما و اجرای انواع نماهای ساختمانی، و کفسازی و محوطه سازی می باشد.خدمات راپل شرکت شامل :نماشویی انواع ساختمانها و مقاوم سازی سنگ نما توسط پیچ و رولپلاک و رنگ آمیزی و نورپردازی می باشد.ما با به کار گیری علم و تجربه توانسته ایم پروژه های بسیاری را با موفقیت به انجام برسانیم.ما آماده همکاری با اشخاص حقیقی و حقوقی در خصوص خدمات نمای ساختمان و کف سازی هستیم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار