اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902254838914001

چاپ دیجیتال کتاب با نشر متخصصان

کد: 139902254838914001

https://bit.ly/3fT4Wmj

، (اخبار رسمی): چاپ دیجیتال یکی از بهترین روش‌های چاپ کتاب در چند سال اخیر بوده که به دلیل سرعت بالای آن در چاپ بسیار مورد توجه قرار گرفته است، اگر نمی‌دانید چاپ دیجیتال کتاب چیست و چه کاربردی دارد با نشر متخصصان همراه باشید.

چاپ دیجیتال کتاب - خدمات چاپ دیجیتال در انتشارات
خدمات چاپ دیجیتال کتاب با نشر متخصصان

چاپ دیجیتال کتاب با نشر متخصصان موضوع این مقاله است، یکی از سوالاتی که برای هر نویسنده و یا هر مولفی پیش می‌آید، نوع چاپ کتاب، مقاله و یا … است، برای پی بردن پاسخ سوال خود تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

چاپ دیجیتال چیست؟

چاپ دیجیتال معمولا شامل چاپ حرفه ای در تیراژهای پائین توسط نشر رومیزی و دیگر منابع دیجیتال است که توسط چاپگرهای لیزی و چاپگرهای لارج فرمت و یا جوهرافشان حرفه ای انجام می‌شود، در چاپ دیجیتال که در آن دستگاه چاپ به یک کامپیوتر متصل می شود، کامپیوتری که اطلاعات مورد نظر برای چاپ شامل تصاویر و متن و غیره را به دستگاه چاپ دیجیتال فرستاده بعد دستگاه چاپ دیجیتال آنها را چاپ می کند.

کاربرد چاپ دیجیتال

در چاپ دیجیتال کتاب، از زینک و سیلندرهای چاپ مورد استفاده در دستگاه چاپ افست خبری نیست و تصاویر دیجیتالی مستقیما از کامپیوتر بر روی کاغذ چاپ می‌شوند. این کار از طریق چاپگر‌های لارج فرمت و یا پرینترهای جوهر افشان و لیزری حرفه‌ای صورت می‌گیرد. علاوه بر امکان چاپ کتاب در تیراژ پایین، از مزیت های چاپ دیجیتال می‌توان به سرعت بالا و عدم نیاز به اپراتور اشاره کرد.

اگرچه چاپ یک صفحه به صورت دیجیتال، در مقایسه با چاپ افست هزینه بیشتری دارد، امابا صرفه جویی در هزینه پلیت‌های چاپ، بخشی از هزینه چاپ در تیراژ‌های پایین جبران می‌شود و باعث مقرون به صرفه شدن چاپ کتاب در تیراژهای محدود می‌شود. 

تفاوت چاپ دیجیتال با چاپ افست

با توجه به بالا رفتن هزینه های چاپ کتاب به روش چاپ افست بهترین جایگزین برای چاپ ارزان کتاب، چاپ کتاب به روش دیجیتال است، تفاوت اساسی چاپ دیجیتال کتاب و چاپ افست در کمیت آن است؛ یعنی در چاپ دیجیتال کتاب این امکان وجود دارد تا در تیراژ بسیار پایین حتی ۱ جلد نیز کتاب چاپ کرد. این موضوع باعث میشود تا کسانی که برای چاپ کتاب بودجه کافی ندارند هم بتوانند کتب مورد نظر خود را براحتی و با همان کیفیت چاپ افست چاپ کنند.

چاپ دیجیتال نسبت به چاپ افست کیفیت پایین تری دارد اما این افت کیفیت آنقدر ناچیز است که فقط صاحبان فن قادر به تشخیص این تفاوت هستند و مردم عادی به ندرت میتوانند فرق بین چاپ دیجیتال و افست را تشخیص دهند.

به طور کلی چاپ دیجیتال چند تفاوت اساسی با دیگر روش‌های چاپ دارد:

  • در چاپ دیجیتال هزینه هر برگ چاپ هزینه ثابتی است و به تعداد نسخه های چاپی ارتباطی ندارد.
  • در چاپ دیجیتال به دلیل عدم استفاده از زینک قادر خواهید بود در هر دوره فایل های متفاوتی را چاپ کنید.
  • در چاپ دیجیتال با حذف مراحل پیش از چاپ یا همان لیتوگرافی، زمان چاپ بسیار کوتاهتر خواهد شد.

روش‎ها‎ی چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال به عنوان یکی از چاپ‎ها‎ی پرطرفدار به شمار می‎رود که روش‎ها‎ی متعددی برای این نوع چاپ در نظر گرفته می‎شود. برای دسته بندی چاپ دیجیتال دو معیار نحوه کار و ابعاد مورد توجه است: انواع چاپ دیجیتال براساس نحوه کار.

  • روش دیجیتالی نوری یا پرتوی: متن مورد نظر از طریق تابش شعاع‌های نوری روی کاغذهای حساس به نور، چاپ می‎شود. این روش چاپ به دو مرحله چاپ و ظهور نیاز دارد.
  • روش چاپ دیجیتالی الکتروفتوگرافی: در این روش از جوهر‎ها‎ی مایع و یا مرکب جامد پودری (تونر) استفاده می‎شود.
  • روش چاپ مارکرهای لیزری: در این روش سطوح مورد چاپ باید به حرارت حساس باشند که حرارت ناشی از لیزر و یا ماتریس‎ها‎ی حرارتی با ایجاد فعل و انفعالات شیمیایی بر روی سطح کاغذ حساس، فرآیند چاپ را بر عهده می‎گیرند.
  • روش چاپ دیجیتال تصعید رنگ: سرعت و کیفیت این روش بالاست و مواد رنگی بر روی سلفون‌هایی قرار می‎گیرند که پرتوهای گوناگون از قبیل لیزر و یا ماتریس‌های حرارتی،‌ رنگ را از روی نوارهای سلفون بخار و سپس بر روی سطح مورد نظر چاپ می‎کنند.

نکاتی درباره چاپ دیجیتال کتاب

  • در چاپ دیجیتال کتاب هیچ محدودیتی در ابعاد وجود ندارد و دقیقا تمام ابعادی که در چاپ کتاب به روش افست انجام میشود قابل اجرا و پیاده سازی است.
  • یکی از نکات مهم در چاپ دیجیتال کتاب مسئله صحافی آن است، زیرا اگر دقت کافی در این مورد انجام نگیرد باعث میشود کتاب بعد از چاپ در مدت کوتاهی و با یکی دوبار باز و بسته شدن، صفحات آن از یکدیگر جدا شده و بطور کلی غیر قابل استفاده شود.
  • برای رفع این مشکل عمومی، چاپ دیجیتال نشر متخصصان با استفاده از بهترین مواد، تجهیزات و پرسنل با تجربه در زمینه چاپ دیجیتال کتاب کیفیت و ماندگاری کتب چاپی خود را تا ده ها سال تضمین مینماید.

علاقه مندان می‌توانند به سایت انتشارات متخصصان مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

نشر متخصصان

تیم حرفه ای انتشارات متخصصان دارای افراد با تجربه در زمینه چاپ کتاب، انتشارات کتاب، مقاله و ترجمه می باشد. تالیف یا ترجمه ی کتاب های مرتبط با حوزه ی کاری شما، یکی از مهم ترین نقاط قوت در رزومه ی کاری می باشد. چاپ و انتشارات کتاب امتیازات بالایی در زمینه ی موفقیت دانشجویان دکترا و اساتید دارد. اگر شما هم یکی از افرادی هستید که قصد تالیف و چاپ کتاب خود را دارید، ما آمادگی همکاری با شما را داریم. شما میتوانید صفر تا صد امور چاپ کتاب خود را با خیالی آسوده و اطمینان خاطر به تیم انتشارات متخصصان بسپارید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]