اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902254839215268

سه اولویت برتر رهبران فروش سازمان‌ها در دوران همه گیری کروناویروس

کد: 139902254839215268

https://bit.ly/2Z5pxy4

، (اخبار رسمی): رهبران فروش در سازمان‌ها می‌توانند این انتظار را داشته باشند که در زمان مواجهه با همه گیری ویروس کرونا در جهان، تغییرات سریعی در سازمان فروش اکوسیستم مشتری و زنجیره تأمین ایجاد شود. همه گیری‌های جهانی بیماری COVID-19 بیش‌تر از فعالیت‌ها و تحرکات تجاری داخلی فروش سازمان‌ها را تهدید می‌کند.

سه اولویت برتر رهبران فروش سازمان ها در دوران همه گیری کروناویروس
سه اولویت برتر رهبران فروش سازمان‌ها در دوران همه گیری کروناویروس

گارتنر پیشنهاد می‌کند که مدیران ارشد و رهبران فروش برنامه‌های خود را بر روی سه هدف اصلی متمرکز کنند تا خطرات مرتبط با شیوع کروناویروس را به شکل شایسته‌ای برطرف سازند

رهبران فروش در سازمان ها میتوانند این انتظار را داشته باشند که در زمان مواجهه با همه گیری ویروس کرونا در جهان، تغییرات سریعی در سازمان فروش ، اکوسیستم مشتری و زنجیره تأمین ایجاد شود.

برای مدیران ارشد فروش (CSO)، مدیریت ریسک مربوط به همه گیری COVID-19 فراتر از ریسک سازمان فروش در معرض خطرات ناشی از اکوسیستم مشتری و زنجیره تأمین تلقی می شود. لذا تصمیمات مقتضی مدیران ارشد فروش در حوزه برنامه ریزی و مدیریت اجرایی به سازمان فروش کمک می کند تا بحران به وجود آمده را به درستی آشکار سازند و برنامه و میزان فروش را تا رسیدن به زمان بهبودی شرایط به درستی پیش بینی کند.

همه گیری های جهانی بیماری ها نظیر COVID-19 بیش تر از فعالیت ها و تحرکات تجاری داخلی فروش سازمان ها را تهدید می کند.

استیو هرتز، تحلیلگر و مدیر ارشدگارتنر می گوید: “شیوع COVID-19 آخرین یادآوری است که به همه فهماند که سازمان های فروش، چالش های منحصر به فردی دارند که در هنگام بروز اختلالات در کسب و کارها در مقیاس های بزرگ همچون شیوع کرونا ویروس ایجاد و نمایان می شوند. اگر مدیریت مناسبی صورت دهیم، اینچنین بحران هایی خواه بلایای طبیعی، همه گیری بیماری ها و حتی اقدامات و وقایع خارج از کنترل بشر که ممکن است به طور فزاینده ای آثار منفی و خطرات جبران نا پذیر با روند نزولی در اقتصاد، کسب و کار و … را نشان دهد، کنترل، و با تصمیمات درستی که در این ایام اتخاذ می گردد، سازمان ضمن خروج از بحران ها، به سمت پیشرفت در دراز مدت سوق داده خواهد شد.

گارتنر پیشنهاد میکند که مدیران ارشد و رهبران فروش برنامه های خود را بر روی سه هدف اصلی متمرکز کنند تا خطرات مرتبط با شیوع کروناویروس را به شکل شایسته ای برطرف سازند.

اول: برای مواجهه با ریسک های مربوط به سازمان ، مشتریان و تأمین کنندگان آماده شوید

از داخل سازمانتان شروع کنید. اهمیت حفظ سلامت و امنیت سازمان فروش را اطلاع رسانی کنید چراکه که نیروهای فروش باید بدانند که شرکت نسبت به نتایج فروش کوتاه مدت، سلامت و امنیتشان را در اولویت قرار می دهد. از این تعهد که شرکت نسبت به رفاه بخش فروش خود ایجاد میکند و با حمایت شما از نیروهای فروشتان، با تمایل و روحیه ای که در تیمتان ایجاد می شود جهت مدیریت و کنترل فعالانه برنامه های جبرانی فروشتان که در اثر اختلالات ناشی از کروناویروس ایجاد شده است، استفاده کنید.

ماریا بولدن، عضو هیئت مدیره و شریک اجرایی گارتنر معتقد است همه گیری های جهانی بیماری ها نظیر COVID-19 بیش تر از فعالیت ها و تحرکات تجاری داخلی فروش سازمان ها را تهدید می کند لذا رهبران فروش میبایست برنامه های خود را برای پیش بینی ریسک چنین اختلالات و وقایعی، ورای سازمان فروش سازمان در شرایط معمول پیش بینی کنند.

برای کاهش تقاضا و ایجاد شدن چرخه های فروش طولانی مدت آماده شوید و برای لغو سفارشات اجتناب ناپذیر برنامه ریزی کنید. به همان اندازه در بسیاری از صنایع ریسک مربوط به زنجیره تأمین و موجودی موجود نیز مهم است چرا که بسیاری از چرخه های فروش تا زمان تحویل محصول یا خدمات به مشتری کامل نمیشوند. لذا در برنامه ریزی های مدیریت ریسک، این نکته را نیز در نظر بگیرید.

دوم: برای اقدام و اجرای سریع و دقیق برنامه هایتان آماده شوید

با افزایش سریع بحران سلامتی و کند شدن و از بین رفتن کسب و کارها، به سرعت قوانینی برای مدیریت مواجهه و تصمیم گیری کارآمد مرتبط با چالشهای منحصر به فرد که سازمان فروش با آنها روبرو خواهد شد ایجاد می شود. در طول بحران، پیام رسانی مداوم، شفافیت و نظم و انضباط ارتباطی برای کمک به ایجاد اعتماد به نفس و تقویت روندهای جدید حاکمیت ضروری است. همچنین معیارهایی برای پیگیری فعالیتهای فروش، شناسایی موضوعات جدید، و پیروی و پیگیری سیاستهای و اولویت های جدید و اضظراری ایجاد کنید.

سوم: موقعیت و جایگاه رقابتی سازمان را تقویت کنید

انتخاب هایی که در تدوین و تبیین سیاست ها، برنامه ریزی و مدیریت سازمان فروش صورت میگیرند، می توانند در زمان فروپاشی بحران، جایگاه و موقعیت رقابتی نیروی فروش سازمانتان را تقویت کنند. اولویت اصلی، گسترش و پایداری هرچه بیشتر روابط با مشتریان و کانال ها و شرکاری تجاری است، بنابراین رهبران فروش باید به دنبال ایجاد افزایش وفاداری از سمت مشتریان و ارائه ارزش افزوده به ذینفعان اصلی باشند. بعلاوه، آنها میبایست راه حل هایی جهت کمک به تامین و تجهیز مشتریان کلیدی، کانال ها و شرکاری تجاری و تأمین کنندگان برای موفقیت در طول دوران بحران و بلافاصله پس از پایان آن پیدا کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

تمشیت

پایگاه خبری رسمی تمشیت اطلاع رسانی خبر های مربوط به صنعت، گمرک، استارتاپ ها، استاندارد های محصولی و سیستمی ⚙️اخبار مربوط به صنعت و تمامی کسب و کار ها را با ما دنبال کنید⚙️

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | روانشناسی و موفقیت