اطلاعات تماس
  • 021264*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902254839414684

بیماری نیستاگاموس در کودکان

کد: 139902254839414684

https://bit.ly/2T5k5qU

، (اخبار رسمی): نیستاگاموس یک بیماری شایع عصبی است که باعث اختلال ریتمیک در حرکت چشم‌ها می‌شود. این بیماری دارای دو فاز است فاز رفت و فاز برگشت.

بیماری نیستاگاموس در کودکان
بیماری نیستاگاموس در کودکان

بیماری نیستاگاموس چیست؟

نیستاگاموس یک بیماری شایع عصبی است که باعث اختلال ریتمیک در حرکت چشم ها می شود این بیماری دارای دو فاز است فاز رفت و فاز برگشت ، حرکات غیر ارادی می تواند بصورد افقی بصورت چپ یا راست و یا دورانی و چرخشی باشد این بیماری معمولا هر دو چشم بیمار را گرفتار می کند و معمولا با تمرکز به یک نقطه خاص با عث تشدید این اختلال می شود

 بیماری نیستاگاموس بر چند نوع است:

نیستاگاموس حرکتی

پزشکان فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان بر این نظر هستند که نیستاگموس حرکتی از سنین 6 هفتگی در نوزادان تا سه ماهگی شروع می شود. اعضاء دیگر خانواده ممکن است دچار حرکات چشمی غیر طبیعی مشابهی نیز باشند، معمولاً حرکت افقی است.

 غالباً نگاه کردن بسیار نزدیک به اشیاء یا دیدن در جهت های غیر عادی از شدت نیستاگموس می کاهد و بینایی را بهبود می بخشد. خوشبختانه حرکت چشم بیماران باعث دیدن متحرک اشیا نمی شود. با دور شدن اشیاء بینایی ممکن است کاهش یابد اما با نزدیکی آنها بینایی تقریباً طبیعی است. معمولاً هیچ گونه محدودیتی در پتانسیل یادگیری افراد مبتلا به نیستاگموس حرکتی وجود ندارد.

نیستاگاموس حسی

نیستاگموس حسی که با بینایی کاهش یافته به هر دلیلی همراه می شود. نیستاگموس حسی معمولاً در سن 6 تا 8 هفتگی شروع می شود. چشم ها متحرک به نظر می رسند و حرکت آنها گاه تند و گاه کند است. در اغلب موارد چشم ها به طرف بالا می چرخند و پلک ها نیز ممکن است تکان بخورند. گاهی علت کاهش مسائل دیگری که به منجر به بیماری نیستاگاموس حسی می شوند ممکن است قابل درمان نباشند. با این حال شناخت علت زمینه ای برای پیش بینی وضعیت کودک بیمار در آینده از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

نیستاگموس ارادی

این بیماری خطری زیادی برای بیمار ایجاد نمی کند دلیل اغلب این نوع اختلال جلب توجه دیگران است که در شاخه روانشناختی مورد بررسی قرار می گیرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021264*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | بهداشت و درمان