اطلاعات تماس
  • 031547*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902264840015066

سجاده فرش محرابی پرفروش ترین سجاده فرش

کد: 139902264840015066

https://bit.ly/2zEneaA

، کاشان , (اخبار رسمی): سجاده‌های تولید شده در شرکت‌های بافنده به دو دسته تقسیم می‌شوند. بهترین فرش‌های مسجدی که در کارخانجات کاشان تولید می‌شوند سجاده محرابی و تشریفاتی نام دارند.

سجاده فرش محرابی پرفروش ترین سجاده فرش
سجاده فرش محرابی بهترین سجاده فرش

به نظر شما فرش های سجاده ای به چند دسته تقسیم می شوند؟سجاده فرش محرابی چیست؟ برای خرید فرش های مسجدی خوب و با کیفیت باید چه سجاده ای را خریداری کنیم؟ از فرش سجاده ای محرابی در چه مکان هایی استفاده می شود؟ قبل از پاسخگویی به سوالات باید بدانیم که تولید انواع سجاده فرش برای مساجد توسط شرکت های سجاده باف صورت می گیرد.

سجاده های تولید شده در شرکت های بافنده به دو دسته تقسیم می شوند. بهترین فرش های مسجدی که در کارخانجات کاشان تولید می شوند, سجاده محرابی و تشریفاتی نام دارند. خریداران فرش مسجدی باید به دنبال سجاده ای با کیفیت و قیمت مناسب باشند. هرکدام از این سجاده فرش های ماشینی در مکان های مخصوص قابل استفاده هستند.

فرش سجاده ای چیست ؟

فرش سجاده ای به فرش , کف پوش و قالی گفته می شود که جهت مساجد استفاده می شود. تولید فرش های مسجدی که در ایران استفاده می شوند بیشتر فرش های مسجدی ماشینی هستند. فرش های سجاده ای که توسط ماشین آلات تولید می شوند دارای طرح های مختلفی هستند. در کشورهای مختلف برای مفروش کردن مکان های خاص, از فرش های مسجد دستبافت استفاده می کنند.

فرش های سجاده ای دستبافت تصویر و طرحی مخصوص مساجد ندارند و بیشتر در همان طرح های فرش های دستبافت بافته می شوند . اما برای فرش های مسجد ماشینی همواره طرح هایی مخصوص مسجد طراحی و بافته می شود که هریک از این طرح های فرش سجاده ای ,زیبایی را به فضای مسجد می بخشند.

سجاه فرش محرابی

یکی از مهم ترین طرح هایی که برای سجاده فرش های مسجدی طراحی می شود محرابی نام دارد. در این سجاده ها همه چیز بر پایه ی طرح اصلی محراب مسجد بنا می شود. در واقع طرحی از محراب مسجد در مرکزیت سایز ۶۳*۱۲۵ سانتی متری سجاده قرار گرفته است. و اطراف و داخل سجاده از گل و بوته ها و دیگ طرح های موجود در فرش ماشینی پر می شود. 

سجاده فرشی که دارای طرح ساده تر و خاص تر باشد بیشتر برای مساجد استفاده می شود. امروزه بیشتر خریداران به جای کلمه فرش سجاده ای از سجاده فرش محرابی استفاده می کنند. سجاده فرش های محرابی در مثراژ های مشخص بافته و تولید می شوند. انواع فرش های ماشینی چه محرابی باشد و چه سجاده تشریفاتی از نظر قیمت با یکدیگر تفاوتی ندارند. در مجموع طرح سجاده فرش ها درقیمت سجاده تاثیری ندارد.

سجاده فرش محرابی چیست؟

طرح سجاده فرش محرابی در قیمت سجاده

در واقع هر شرکت تولیدی فرش و سجاده فرش ماشینی , شاید حدود ۲۰۰ طرح برای انواع فرش سجاده ای داشته باشد. که هریک از این طرح ها تفاسیری برای خود دارند. اما آیا طرح های سجاده فرش در قیمت فرش سجاده ای تاثیر می گذارد؟ قیمت انواع طرح های فرش سجاده ای محرابی یکی است و در واقع تفاوت طرح , تاثیری روی قیمت انواع فرش سجاده ای ندارد. تنها عوامل تعیین کننده قیمت فرش سجاده ای طرح محرابی , کیفیت سجاده فرش است . کیفیت سجاده فرش شامل , شانه , تراکم , جنس نخ خاب , ارتفاع خاب , وزن سجاده فرش است. پس خریداران میتوانند هر طرحی از فرش سجاده ای را که دوست دارند برای مساجد خریداری کنند.

کیفیت فرش مسجدی

همانطور که گفته شد کیفیت فرش های مسجدی به عواملی همچون:میزان شانه و تراکم جنس نخ,دستگاه بافنده سجاده فرش و… بستگی دارد. لازم به ذکر است که هر چه کیفیت سجاده فرش ماشینی افزایش یابد فرش سجاده ای قیمت بالاتری خواهد داشت. سجاده فرش محرابی که میزان شانه و تراکم بیشتری دارد با کیفیت تر و ظریف تراست.

سجاده فرش هایی که توسط الیاف 100% اکرولیک هیت ست شده بافته و تولید می شوند درخشان تر و لطیف تر هستند. دلیل هیت ست بودن الیاف فرش سجاده ای این است که مانع از پرزدهی سجاده فرش می شود.
علاوه بر این ماندگاری و عمر الیاف سجاده فرش ماشینی را نیز بیشتر می کند. امروزه از دستگاه های بیشماری برای بافت فرش سجاده ای استفاده می شود. اما در میان این دستگاه های سجاده باف ,بهترین دستگاه برای بافت فرش محرابی واندویل و شونهر است.

بهترین شانه و تراکم سجاده فرش مسجدی

به نظر ما بهترین شانه و تراکم برای خرید سجاده فرش ماشینی فرش های سجاده ای ۵۰۰ و ۷۰۰ شانه هستند. هر کدام از این نوع سجاده فرش ها با میزان شانه و تراکم های مشخص دارای طرح هایی متفاوت هستند. هرچه میزان شانه و تراکم فرش مسجدی ما بیشتر باشد,فرش سجاده ما کیفیت بیشتری دارد. اما امروزه پرفروش ترین سجاده فرش هایی که برای مساجد و نمازخانه ها خریداری می شوند
به صورت ۷۰۰ شانه و تراکم ۲۵۵۰ هستند . زیرا کیفیت و مقاومت این سجاده فرش محرابی نسبت به دیگر سجاده ها بیشتر است.

اندازه و ابعاد فرش محرابی 

فرش های سجاده ای ماشینی معمولا در عرض ۱۲۵ سانتی متر بافته می شوند . در اصل جایی که برای هر انسان در نظر گرفته شده است حدود ۶۳ در ۱۲۵ سانتی متر است. برخی از سجاده ها نیز ممکن است طول کمتری داشته باشند. معمولا طول سجاده فرش ها از ۶۰ تا ۶۴ سانتی متر متفاوت است . تنظیم طول سجاده فرش برای هر شخص بر اساس اندازه طول کلی سجاده فرش برای یک مسجد در نظر گرفته می شود.
به گونه ای که زمان نصب سجاده فرش , تعداد محراب های درون هر سجاده فرش به صورت کامل باشد . یعنی درموقع نصب هیچ محرابی نصفه نباشد و سجاده فرش ها به صورت کامل سطح را بپوشانند.

خرید سجاده فرش محرابی 

برای خرید سجاده فرش می توانید از طریق فروشگاه اینترنتی سجاده قدام کنید. دراین صورت ابتدا طرح سجاده فرش مد نظر خود را انتخاب کنید و با تماس با شرکت فرش  از قیمت ها و تخفیفات محصولات مطلع شوید به کمک مشاوران فروش سجاده فرش, کیفیت و مشخصات سجاده فرش را انتخاب کرده و سفارش سجاده فرش خود را تکمیل کنید .

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت فرش سبحان

شرکت سجاده باف سبحان به عنوان برترین و تخصصی ترین برند تولید فرش سجاده برای مساجد قلمداد می شود. سجاده فرش سبحان به منظور کاهش هزینه ها، بدون هر گونه واسطه ای و مستقیما از کارخانه اقدام به فروش اینترنتی فرش سجاده ای نموده تا با بهترین قیمت ممکن، اماکن مذهبی مفروش شوند.

اطلاعات تماس
  • 031547*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار