کد: 139902264840115065

فروش سجاده فرش 500 شانه

کد: 139902264840115065

https://bit.ly/2yYrVvP

، کاشان , (اخبار رسمی): امروزه سجاده فرش‌های ماشینی تحولات عظیمی را در دنیای فرش و سجاده فرش به وجود آورده است. سجاده فرش‌های ماشینی که توسط دستگاه‌های بافت پیشرفته تولید می‌شوند دارای شانه و تراکم مختلفی هستند.

فروش سجاده فرش500شانه
فروش سجاده فرش500شانه

فرش سجاده ای و سجاده فرش۵۰۰ شانه دارای چه مشخصاتی است؟ منظور ازسجاده فرش ماشینی ۵۰۰ شانه چیست ؟

امروزه سجاده فرش های ماشینی تحولات عظیمی را در دنیای فرش و سجاده فرش به وجود آورده است. سجاده فرش های ماشینی که توسط دستگاه های بافت پیشرفته تولید می شوند دارای شانه و تراکم مختلفی هستند. شانه و تراکم سجاده فرش از مشخصات اصلی فرش مسجدیاست. سجاده فرش های 500شانه و 700شانه از محصولات تولیدی دستگاه های ماشینی هستند.

شانه سجاده فرش 

به تعداد گره هایی که در یک متر از عرض سجاده مسجدی وجود دارد شانه فرش سجاده می گویند به طوری که وقتی ما میگوییم سجاده 500شانه است یعنی در یک کمتر از عرض آن 500گره وجود دارد. شانه فرش سجاده ای تولید شده توسط شرکت های کاشان می تواند ۴۴۰ , ۵۰۰ , ۷۰۰ شانه باشد. اما خریداران فرش مسجدی بیشتر فرش های500 شانه یا ۷۰۰ شانه خریداری می کنند.

سجاده فرش های ۱۰۰۰ شانه برای بازار داخلی هنوز جای خود را باز نکرده اند. سجاده فرش های ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه بیشتر برای صادرات به کشور های همسایه استفاده می شوند. هرچه میزان شانه سجاده فرش بیشتر باشد ,سجاده فرش ما دارای ظرافت و زیبایی بیشتریاست. لازم به ذکر است هرچه میزان شانه در فرش سجاده ای افزایش یابد قیمت سجاده نیز افزایش می یابد.

تراکم سجاده فرش 

یکی از عواملی که روی قیمت سجاده فرش۵۰۰ شانه اثر گذار است تراکم سجاده فرش است. به تعداد گره هایی که در یک متر از طول سجاده فرش مسجدی وجود دارد تراکم فرش می گویند. هرچه تراکم فرش ماشینی در شرایط مشخص بالاتر رود قیمت فرش ماشینی نیز افزایش پیدا می کند. تراکم بافت سجاده فرش ها نیز می تواند متفاوت باشد .

در هر یک از شانه ها , تراکم های متفاوتی قابل تولیداست به طور مثال درسجاده ۵۰۰ شانه تراکم واقعی دستگاه ۱۰۰۰ است. اما گاه تراکم های ۸۰۰ و ۱۲۰۰ نیز توسط دستگاه ها بافته می شود. به سجاده فرش 500شانه بافته شده توسط دستگاه تکسیما طرح ۷۰۰ گفته می شود . دستگاه های 500شانه حتی می توانند تراکم های ۱۸۰۰, ۲۱۰۰ , ۲۲۵۰ , ۲۴۰۰ را تولید و بافت کنند.

الیاف فرش های ماشینی مسجدی

جنس الیاف سجاده فرش۵۰۰ شانه در کیفیت سجاده فرش بسیار اهمیت دارد. شاید بتوان گفت مهم ترین عامل در قیمت فرش های ماشینی ۵۰۰ شانه جنس الیاف فرش های مسجدی است. فرش های ماشینی ۵۰۰ شانه می توانند با الیاف مختلفی تولید و عرضه شوند. ارزان ترین فرش های ماشینی ۵۰۰ شانه همان هایی هستند که با الیاف BCF تولید می شوند. اما انواع مختلف دیگر الیافی که دربافت فرش های ۵۰۰ شانه استفاده می شوند عبارتند از:

فرش های ماشینی ۵۰۰ شانه صد در صد اکرولیک
فرش های ماشینی ۵۰۰ شانه پلی استر
فرش های ماشینی ۵۰۰ شانه ورژن
فرش های ماشینی ۵۰۰ شانه تک نخ

منظور از فرش های ماشینی تک نخ سجاده ایی است که الیاف اصلی و رنگ زمینه ی ان ها را الیاف اکرولیک تشکیل می دهد و نخ های فرعی آن ها که حدود ۵ تا ۷ رنگ دیگراست را الیاف پلی استر تشکیل می دهد.

تعداد رنگ فرش ماشینی

باید بدانیم که رنگ زمینه ی سجاده فرش های ماشینی در قیمت آن تاثیر گذار نیست. اما تعداد رنگی که در فرش های ماشینی ۵۰۰ شانه استفاده می شود در قیمت فرش های ماشینی ۵۰۰ شانه اثر دارند. فرش های ماشینی ۵۰۰ شانه ممکن است به صورت ۵ رنگ یا ۷ رنگ و در بهترین حالت ۸ رنگ بافته شوند. امروزه با وجود دستگاه های مختلف حتی برخی از دستگاه های ۵۰۰ شانه ۱۲ رنگ نیز بافت می کنند. که معمولا سجاده هایی که توسط این دستگاه ها بافت می شوند نسبت به بقیه فرش های سجاده ای قیمت بالاتری دارند.

ارزان ترین سجاده فرش۵۰۰ شانه چیست؟

حال می خواهیم در مورد ارزان ترین فرش های ماشینی ۵۰۰ شانه سخنی داشته باشیم. به نظر شما با توجه به توضیحاتی که در قسمت بالا گفته شد کدام یک از فرش های ماشینی ۵۰۰ شانه قیمت کمتری دارند ؟
اینجا نکته ای که قابل ذکر است این ست که هرچند قیمت فرش سجاده ای مهم است اما کیفیت سجاده ها برای خریداران اهمیت دارد. درست است هر چه کیفیت نخ فرش های مسجدی پایین تر باشد و یا تراکم و شانه آن پایین تر باشد ویا تعداد رنگ آن نیز کمتر باشد فرش ماشینی ما ارزان تر خواهد بود اما سجاده فرش ما کیفیت چندان مورد پسندی نخواهد داشت. با توجه به توضیحات بالا می توان گفت که هیچ گاه ارزانی کیفیت بهتر محصولات را نمی رساند.

ارتفاع خاب فرش مسجد

فرش های سجاده ای با توجه به شانه ای که دارند ,دارای ارتفاع خاب متفاوتی نیز هستند . معمولا ارتفاع خاب فرش های ۵۰۰ شانه چیزی حدود ۱۰تا ۱۳ میلاست. هر چه تراکم فرش سجاده ای بیشتر می شود , ارتفاع خاب آن نیز کمتر می شود. سجاده فرش۵۰۰ شانه تراکم ۱۰۰۰ و دارای نخ صد در صد اکرولیک خاب فرشی حدود ۱۳ میل دارد. شما خریداران عزیز حتما در هنگام خرید فرش سجاده ای از ارتفاع خاب آن مطلع شوید. فرش های سجاده ای ۷۰۰ شانه نیز ارتفاع خابی از ۸ تا ۱۰ میل دارند . ارتفاع خاب روی وزن فرش مسجدی تاثیر میگذارد. به طوری که با افزایش نخ خاب وزن سجاده فرش افزایش یافته در نتیجه قیمت فرش سجاده ما بیشتر می شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت فرش ثریا

شرکت فرش سجاده ثریا کویر کاشان از بزرگترین تولیدکنندگان فرش مسجد یا سجاده فرش در ایران می‌باشد. این شرکت در شهرستان کاشان به عنوان پایتخت فرش ماشینی ایران، با کوله باری از تجربه، فعالیت خود را به طور تخصصی بر روی طراحی و بافت فرش سجاده‌ای آغاز نموده است. شرکت سجاده فرش ثریای کویر کاشان مفتخر است که با استفاده از مدرنترین ماشین آلات بافندگی نظیر وان‌دویل بلژیک، تکسیما و شونهر آلمان و با استفاده از مرغوب‌ترین مواد اولیه سهمی در مفروش نمودن مساجد و نمازخانه های کشور داشته باشد. این شرکت با آمیختن هنر اصیل ایرانی و ذوق و سلیقه‌ی امروزی در طراحی نقشه های فرش سجاده ای مساجد و همچنین با در نظر گرفتن فرهنگ‌های مختلف مردم ایران زمین، توانسته جایگاه ویژه‌ای در صنعت تولید فرش مساجد به دست آورد. شرکت فرش ثریا کویر کاشان همچنین در زمینه‌ی صادرات سجاده فرش به خارج از کشور به خصوص حوزه‌ی خلیج فارس پا به عرصه گذاشته است و به عنوان کارآفرینی نمونه در کشور فعال می‌باشد.

منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار