اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902264840514656

مراحل مختلف اجرای کفپوش اپوکسی

کد: 139902264840514656

https://bit.ly/3cDf7tw

، تهران , (اخبار رسمی): هدف از این مقاله شرح مختصری از مراحل اجرای کفپوش اپوکسی روی سطح است. کفپوش اپوکسی با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد، مناسب‌ترین گزینه جهت پوشش سطوح پارکینگ‌ها، انبارها و حتی منازل است.

مراحل مختلف اجرای کفپوش اپوکسی
مراحل اجرای کفپوش اپوکسی

 این نوع کفپوش، پوششی کاملا یکپارچه را تشکیل می‌دهد که از سطح در برابر مواد شیمیایی محافظت می‌کند. از دیگر ویژگی‌های این کفپوش می‌توان به دوام و ماندگاری این پوشش اشاره کرد. همچنین با گذشت زمان و تردد طولانی مدت در سالن‌های تولید، انبار و پارکینگ‌ها، آسیب ندیده و خواص خود را حفظ می‌کند.

مراحل اجرای کفپوش اپوکسی به شرح زیر است:

۱- آماده‌سازی سطح

آماده‌سازی سطح از این جهت قابل توجه است که چسبندگی بین کفپوش اپوکسی و سطح را تضمین می‌کند. به این ترتیب که هر چه آماده‌سازی سطحی بهتر و با دقت بیشتری انجام شود، چسبندگی کفپوش اپوکسی به سطح نیز بهتر می‌شود. در نتیجه کفپوش اپوکسی از کیفیت بالاتری برخوردار خواهد بود. روش معمول برای آماده‌سازی سطحی استفاده از دستگاه ساب‌زنی می‌باشد. لازم به ذکر است که در سطوح آلوده به روغن و چربی پیش از عملیات ساب‌زنی باید از روش تمیزکاری شیمیایی استفاده کرد.

۲- جاروکشی سطح به منظور از بین بردن گرد و غبار موجود روی سطح

در این مرحله با استفاده از یک مکنده صنعتی، تمام گرد و غبار موجود روی سطح به طور کامل برداشته می‌شود. سطحی که قرار است کفپوش اپوکسی روی آن اجرا شود باید عاری از هرگونه آلودگی و گرد و غبار باشد. در صورت وجود گرد و غبار پیش از اجرای کفپوش اپوکسی، شما شاهد وجود ذرات ریزی در مواد کفپوش و چسب خواهد بود. وجود این ذرات کیفیت ظاهری و کاربردی کفپوش را به شدت کاهش می‌دهد. همچنین هر چه ذرات گرد و غبار کمتری روی سطح وجود داشته باشد مقدار پرایمر (مواد لایه اولیه) کمتری برای پوشش سطح نیاز است.

۳- اجرای لایه اولیه (پرایمر)

لایه اولیه یا پرایمر لایه‌ای است که چسبندگی کفپوش اپوکسی را تضمین می کند. چسبندگی مناسب، کیفیت کفپوش را به شدت افزایش می‌دهد. همچنین، پرایمر، خلل و فرج موجود روی سطح را پر می‌کند. در نتیجه سطحی صاف و هموار را برای شما به وجود می‌آورد و خطر طبله شدن یا حباب زدن روی سطح را کاهش می‌دهد. از سوی دیگر اجرای پرایمر مقدار مواد مصرفی در مراحل بعدی را کاهش می‌دهد. معمولا لایه ابتدایی در دو مرحله روی سطح اجرا می‌شود تا از کیفیت سطح اولیه اطمینان کامل حاصل شود.

۴- پر کردن ترک‌ها و حفره‌های احتمالی روی سطح

پس از اجرای پرایمر و خشک شدن آن روی سطح، لازم است که تمامی ترک‌ها و حفره‌های احتمالی موجود روی سطح با استفاده از دوغابی از اپوکسی ترمیم شوند. این مرحله بنا به صلاح‌دید کارشناسان می‌تواند پیش از اجرای پرایمر نیز روی سطح انجام گیرد.

۵- اجرای لایه میانی

در این مرحله رنگ اپوکسی با هاردنر (ماده سخت کننده) مخلوط شده و به خوبی هم زده می‌شود. عملیات مخلوط کردن باید به خوبی و با حوصله فراوان انجام گیرد. در نتیجه مخلوطی یکنواخت از کفپوش اپوکسی فراهم می‌گردد. سپس مخلوط تولید شده باید با استفاده از یک غلطک مناسب روی سطح مالیده شود. پس از اجرای لایه میانی باید منتظر ماند تا کفپوش به خوبی خشک شود. پس از خشک شدن کامل کفپوش مشکلات احتمالی کف از قبیل وجود هرگونه حفره یا ترک بررسی می‌شود. در صورت لزوم یک بار دیگر لایه میانی روی سطح اعمال می‌شود.

۶- اجرای لایه نهایی

پیش از اجرای لایه نهایی باید اطمینان حاصل شود که هیچ‌گونه ترک و حفره‌ای روی سطح وجود ندارد. همچنین سطح باید عاری از هرگونه آلودگی و گرد و غبار باشد. سپس لایه نهایی با استفاده از یک غلطک روی سطح اجرا می شود. البته این مرحله از کار می‌تواند با استفاده از یک ماله و کارتک نیز انجام گیرد. در واقع استفاده از غلطک سطح زبرتری را برای شما فراهم می‌کند و در استفاده از رنگ اپوکسی نیز صرفه‌جویی می‌شود. به همین دلیل برای پوشش سطح پارکینگ (کفپوش اپوکسی پارکینگی) یا انبار استفاده از روش غلطکی ترجیح داده می‌شود. دقت شود که رنگ اپوکسی تولیدی باید در طول مدت کوتاهی (حدود ۴۰ دقیقه) روی سطح اعمال گردد. در غیر این صورت کیفیت خود را از دست خواهد داد.

علاقه مندان می‌تواند مراحل اجرای کفپوش اپوکسی بصورت زنده و تصویری مشاهده کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت اکسیرور

شرکت اکسیرور به کوشش جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه‌های تهران و امیرکبیر در زمینه تولید و اجرای تخصصی انواع کفپوش‌ اپوکسی (پارکینگی، صنعتی، آزمایشگاهی، آنتی استاتیک، ساختمانی و سه بعدی)، انواع کفپوش پلی یورتان و پلی اوره، شروع به کار نمود. رنگ کفپوشی مورد استفاده در پروژه‌های مختلف این شرکت با بهترین مواد اولیه و رعایت کلیه اصول استاندارد و توجه به نکات علمی و فنی در تمامی مراحل، تولید می‌شود. کیفیت بالای رنگ تولیدی، بهره‌گیری از اجراکارهای مجرب و آموزش دیده توسط کارشناسان فنی اکسیرور، تضمین کیفیت و خدمات پس از فروش توسط تیم پشتیبانی متعهد و پیگیر، از ویژگی های متمایز کننده شرکت اکسیرور می‌باشد. از جمله فعالیت‌های دیگر اکسیرور به اشتراک گذاشتن تجارب و دانش کسب شده در زمینه‌های مختلف علم مواد و پلیمر است که در قالب مقالات علمی به صورت رایگان در دسترس پژوهشگران، دانشجویان و علاقه مندان قرار گرفته است و به صورت پیوسته با علم روز دنیا به روز رسانی می‌شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار