اطلاعات تماس
  • 021228*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902264840613171

آموزش کاشت بذر خیار

کد: 139902264840613171

https://bit.ly/2WCXEff

، تهران , (اخبار رسمی): خیار یک میوه مغذی است که به روش‌های گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاشت خیار در خانه به این معنی است که شما می‌توانید در تمام طول سال به این میوه دسترسی داشته باشید. زمانی که خیار خارج از خانه کاشته می‌شود، فضای زیادی را اشغال می‌کند.

آموزش کاشت بذر خیار
خرید اینترنتی بذر خیار

مرحله اول: ابتدا باید بذری را برای کشت خیار در گلدان انتخاب کرد که :

- هیبرید باشد.

- دارای ساقه‌های کوتاه تر باشد تا فضای کمتری را اشغال کند.

مرحله دوم: گلدانی مناسب را انتخاب و آن را با خاک برگ، کمپوست و خاک باغچه پر کنید. کف گلدان را مقداری سنگ ریزه بریزید تا گلدان زهکش خوبی داشته باشد.

گلدان مناسب برای کاشت خیار گلدانی است که قطر و ارتفاع آن حداقل ۳۰ سانتی متر باشد.

مرحله سوم: هر گلدان برای ۵ تا ۶ بذر مناسب است. حال زمان کاشت بذرها است. بذرها را در عمق یک تا ۲ سانتی متری خاک بکارید. فاصله بین بذرها حداقل باید ۲ سانتی متر باشد.

بعد از کاشت بذرها خاک را در چند مرحله آبیاری کنید. دقت کنید که خاک خیلی آبدار نشود. برای رشد بهتر باید گلدان را به مدت ۶ ساعت در نور مستقیم آفتاب نگهداری کرد.

بعد از چند روز بذر خیار شروع به جوانه زنی می‌کند و تا زمانی که ارتفاع جوانه‌ها به ۷ سانتی متر برسد، باید صبر کنید. حال دو جوانه که قوی تر از بقیه هستند را انتخاب کنید و بقیه را به آرامی از خاک بیرون بکشید. حال دو شانس برای داشتن بوته‌های قوی و پر میوه خواهید داشت.

صبر کنید تا گیاه رشد طبیعی خود را داشته باشد. وقتی ارتفاع دو بوته به حدود ۲۵ سانتی متر رسید، بوته قوی‌تر را انتخاب کنید و دیگری را به آرامی از خاک بیرون بکشید.

پس از این بوته خیار به طور متوسط روزی ۲ سانتی متر رشد می‌کند. برای اینکه گیاه خوب محصول دهد، باید ریشه‌ها به خوبی آب بخورند، به همین منظور به هنگام آبیاری دقت کنید که آب از پایین گلدان خارج شده باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه اینترنتی بذر گل و گیاه روکالبا

فروشگاه آنلاین بذر روکالبا انواع بذر اصلاح نژاد و بذر محصولات کشاورزی روکالبا سیدز واردکننده بذرهای کمیاب و خاص از کمپانی روکالبا اسپانیا دارای گواهی استاندارد از اروپا. شما میتوانید انواع بذر گیاهان زینتی ، سبزیجات و صیفیجات ، بذر چمن و درختان زینتی و همچنین انواع کود را با مناسبترین قیمت و اطمینان خاطر تهیه نمایید.

اطلاعات تماس
  • 021228*****
[نمایش اطلاعات]