اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902264841615279

انواع چسب دوطرفه

کد: 139902264841615279

https://bit.ly/2WzeI5G

، تهران , (اخبار رسمی): این نوار چسب با استفاده از یک لایه چسب نازک به هر دو سطح لایه وسطی یا همان فیلم و یک لایه محافظ که معمولا از جنس سیلیکون است برای به هم نچسبیدن دو سطح ساخته می‌شود. نوار چسب دوطرفه به نام‌های نوار چسب دوطرف پوشش یا نوار چسب دو سطح نیز می‌گویند. چسب‌های دوطرفه معمولا حساس به فشار نیز هستند (PSA).

انواع چسب دوطرفه
استفاده از چسب دوطرفه بجای میخ ، پیچ و ....

چسب دوطرفه قابلیت اتصال یا چسباندن بیشتر چیزها را به یکدیگر دارد ، میتوان به جرات گفت یکی از پر کاربردترین چسب های حال حاضر در جهان همین چسب است.

در مواقعی که می خواهیم یک آئینه را به طور دائم به دیوار نصب بصورتی که هیچ قابی ندارد و موجب شکستن آن با پیچ نشویم یا قصد برپایی یک نمایشگاه فرش چند روزه و به طور موقت را داریم یا اگر بخواهیم بدون استفاده از میخ یک قاب عکس را به دیوار بزنیم و بعدا بخواهیم آن را جابجا کنیم (بدلیل اینکه صاحب خانه ما دوست ندارد روی دیوارش آثار زیادی از جای میخ و … باشد)

یا اگر در حال طراحی یک المان صنعتی یا یک معمار هستید و قصد ثابت نگه داشتن چیزی در محل خود را دارید حتی در وزش بادهای شدید ، استفاده از نوار چسب دوطرفه بهترین جایگزین است.

چسب دوطرفه چیست ؟

این نوار چسب با استفاده از یک لایه چسب نازک به هر دو سطح لایه وسطی یا همان فیلم و یک لایه محافظ که معمولا از جنس سیلیکون است برای به هم نچسبیدن دو سطح ساخته می شود . نوار چسب دوطرفه به نام های نوار چسب دوطرف پوشش یا نوار چسب دو سطح نیز می گویند . چسب های دوطرفه معمولا حساس به فشار نیز هستند(PSA).

نوار چسب دوطرفه میتواند بصورت نازک (چسب دوطرفه شیشه ای ، چسب دوطرفه کاغذی ، چسب دوطرفه سلولزی و…) یا بصورت ضخیم (چسب دوطرفه فوم دار ، چسب دوطرفه ژله ای و …) باشد که با رابرها (بوتیل و ..) اکریلیک یا بعضی مواد اصلاح شده پوشیده می شود.

چسب دوطرفه ضخیم معمولا قادر به اتصال به سطوح غیر معمول ، غیر یکنواخت یا سطوحی که در آن ها از الگوهای بسیار زیاد تورفتگی مانند موزاییک ها ، کفپوش های طرح دار و … است.

چسب دوطرفه خیلی نازک بعضی اوقات اینقدر نازک هستند که چیزی جز چسب خالص روی یک آستر سیلیکونی ساخته می شوند و باید اینو اضافه کنیم که انتخاب یک نوار چسب دوطرفه مناسب خیلی خیلی در ظرافت و کارآیی محصول کاربرد دارد.

ساختار چسب دو طرفه 

نوارهای دوطرفه با خاصیت چسبندگی برای اتصال و ضخامت های مختلف که همه آنها یک لایه چسب حساس به فشار (PSA) در هر دوطرف دارند ساخته می شوند . آن ها همچنین به طور معمول دارای یک لایه کاغذ سیلیکونی یا یک لایه غیر چسبنده مشابه هم هستند که در رویه بالایی چسب اعمال می شود تا اطمینان حاصل شود که سطح چسب ها هنگام پیچیدن روی یک رول به هم نچسبند

ساختار معمولی نوار چسب های دوطرفه در زیر توضیح داده شده اند.

نوار چسب دوطرفه از ۳ مولفه اصلی تشکیل شده است :

۱- لایه میانی (Backing) : لایه میانی وابسته به نوع استفاده از چسب های دوطرفه متغیر است ، برای سطوحی که سخت و ناهموار هستند لایه می تواند از جنس فوم ضخیم یا ژله ای باشد ، برای سطوح شفاف یا اتصال شیشه ها به هم از لایه میانی شفاف برای ساخت استفاده می شود و برای سطوحی که رفتارهای ویسکوالاستیک دارند لایه میانی می تواند بر اساس نیاز آن ساخته شود .

۲- لایه محافظ چسب یا همان روکش چسب : یک لایه از جنس کاغذ ، پی وی سی و … که روی سطح آن را با سیلیکون و … پوشانده شده است که در تماس با با سطح چسب لایه میانی به آن نچسبد و نقش بسیار مهمی را در فرآیند جداسازی و استفاده از این چسب ایفا می کند .

۳- سیستم چسب : انتخاب صحیح چسب مورد استفاده در دو سطح لایه میانی بستگی به نحوه استفاده از نوار دو طرفه دارد : نوع سطوح و موادی که قرار است به همدیگر اتصال پیدا کنند ، مدتی که قرار این اتصال و چسبندگی برقرار باشد و در کجا قرار است استفاده شود سطوح بیرونی (در فضای آزاد و در معرض نور خورشید ، باد ، باران و …) یا در سطوح داخلی (شیشه ، آئینه و سطوحی که در تماس با مواد مختلف است)

ویژگی های انواع چسب دوطرفه 

چسباندن فوری دو سطح به هم

مقاومت شیمیایی در برخی از چسب های دوطرفه (چسب دوطرفه نسوز)

بی نیاز کردن از پیچ ، میخ و …

بر اثر انبساط و انقباض یا جاهای پرتنش با مشکلی مواجه نمیشوند

جدا شدن از محل استفاده شده بدون اثر گذاشتن از خود

در مقایسه با چسب های مایع ، نوارهای چسب دوطرفه  نیازی به زمان گیرش و تمیز کردن نهایی ندارند. همچنین موقع استفاده چسب یا مواد شیمیایی از سطح بیرون نمی زند

چسبیدن به اکثر مصالح ، سطوح و مواد از جمله فلز ، شیشه ، کاغذ ، استنلس استیل ، پلاستیک ، پلی کربنات و … نه تنها چسبندگی بسیار مناسبی به پلاستیک دارند بلکه به corex ، formex ، pvc و اکریلیک پیوند بسیار خوبی دارند. در مقایسه با سایر راه های اتصال دو قطعه به هم مانند جوش ، پیچ ، میخ ، چسب ها (چسب مایع ، چسب مونتاژ) نوار چسب دوطرفه گزینه ی بسیار تمیز تر و بهتری است.

به خاطر استفاده از پیچ و ایجاد حفره در سطح ممکن نیروی مکانیکی سیالی بر روی سطح حفره دار وارد شود و در دراز مدت دچار شکستگی شود .

بدون آسیب زدن به قطعات و مصالح و مواد

مناسب برای سطوح غیر یکنواخت یا سطوحی که در آن ها از الگوهای بسیار زیاد تورفتگی مانند موزاییک ها ، کفپوش های طرح دار و …

کاربردهای چسب دوطرفه 

بیشترین استفاده از این نوع چسب ، چسباندن یک پوستر یا یک وسیله تزئینی به دیوار بدون اینکه آسیبی به دیوار وارد کند. به دلیل شفاف بودن برخی از مدل های این چسب (چسب دوطرفه شفاف) امکان نصب شیشه های تزئینی ، فیکس کردن شیشه بر روی یک سطح براحتی امکان پذیر است .

چسباندن شیشه موبایل گلس با چسب دوطرفه موبایلی

استفاده بسیار زیاد در صنعت چاپ و کاغذ (چسب دوطرفه کلیشه) ، در صنعت چاپ و بسته بندی  چسب دوطرفه فومی باعث افزایش کیفیت تصاویر چاپی و اطمینان از نصب صحیح صفحه می شوند .

استفاده بسیار زیاد در نصب داکت بر روی دیوار ، با استفاده از این چسب و بدون نیاز به ابزار خاصی می توان داکت (کانال های پلاستیکی مخصوص دسته بندی و شکیل تر کردن کابل ها) های کابل کشی را روی دیوار نصب کرد.

در برخی موارد که کفپوش ما (کفپوش PVC و چوب و …) از جای خود بلند شده می توانیم براحتی برای نصب کفپوش استفاده کنیم

نصب موقت کفپوش در نمایشگاه ها یا شو روم ها برای نصب فرش کف ، موکت ، کفپوش ها و …

نصب هولدر (هولدر : نگهدارنده گوشی) به داشبورد ماشین

نصب آئینه محدب کوچک نقطه کور بر روی آئینه بغل ماشین

می توان به جرات گفت بهترین گزینه برای نصب زه ماشین و خودرو استفاده از نوار چسب است (چسب زه)

نصب پانل های اکوستیک به دیوار و …

نصب علائم گرافیکی ، راهنماها ، پلاک خانه ، شماره واحد و ….

و هزاران کاربرد دیگر از چسب دوطرفه ی جادوگر !!!

انواع چسب دوطرفه 

  • چسب دوطرفه شیشه ای یا چسب دوطرفه شفاف یا بی رنگ
  • چسب دوطرفه فومی یا فوم دار
  • چسب دوطرفه ژله ای
  • چسب دوطرفه سلولزی
  • چسب دوطرفه ژله ای نخدار
  • چسب دوطرفه نسوز
  • چسب دوطرفه کاغذی
  • چسب دوطرفه صحافی
  • چسب دوطرفه موبایلی

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه چسبی

فروشگاه اینترنتی چسبی بعنوان مرکز مشاوره و فروش انواع چسب در صنعت و فعالیت های ساختمانی ، آموزشی ، پزشکی ، آرایشی ، بهداشتی و ... با هدف ارائه اطلاعات در مورد نحوه استفاده و کاربرد انواع چسب و همچنین عرضه مستقیم محصولات به مشتریان عزیز در سراسر کشور در زمستان 1397 تاسیس گردید و با بهره گیری از مجرب ترین تیم تخصصی کارشناسان و مهندسان داخلی سعی در بالابردن رضایت و پاسخگویی هرچه بهتر به مشتریان را دارد که امیدواریم بتوانیم در این مسیر گامی هرچند کوچک اما موثر را برای شما عزیزان داشته باشیم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]