اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902274842410239

بررسی پوستر دیواری طرح کالیگرافی

کد: 139902274842410239

https://bit.ly/2y8erxd

، تهران , (اخبار رسمی): بی شک در کشوری که اشعار و هنرخوشنویسی آن زبان زد جهانیان است و به منزل گاه شعر و ادب شهرت دارد، یکی از پرطرفدارترین طرح‌ها برای پوستردیواری اشعار و غزلیات شاعرانی همچون سعدی، مولانا، خیام و ... به خط نستعلیق است.

پوستر دیواری طرح کالیگرافی
بررسی پوستر دیواری طرح کالیگرافی

شاید تا به حال برایتان پیش آمده باشد که بیت یا مصرعی از یک شعر را به واسطه معنی و مفهوم آن آنقدر تکرار کرده باشید که ملکه ذهنتان شده باشد، حالا وقت آن رسیده که آن شعر زیبا را با خطوط زیبای نستعلیق بر دیوار اتاق یا دیوار محل کارتان اجرا کنید و از دیدن آن لذت ببرید. این خط به دلیل روح شیوای فرهنگ فارسی و لطافت در نگارش، آوازه ای بلند در مشرق زمین و همچنین در بسیاری از کشورهای غربی و اروپایی دارد.

این خوشنویسی ها در پس زمینه های ساده و رنگی و یا بافت هایی همچون چوب و یا طرح هایی که حالت سنتی دارند، طراحی شده اند. که به دلیل ایجاد فضای سنتی برای استفاده در مکان های مختلف کمی محدودیت دارند. برای مثال سبک نستعلیق انتخاب مناسبی برای دکوراسیون مدرن به حساب نمی آید اما از آن به راحتی می توان در دکوراسیون های کلاسیک، سنتی و دکوراسیون های چوبی استفاده کرد و از فضای منحصر به فرد ایجاد شده لذت برد.

البته سبک دیگری در این بین وجود دارد و آن تلفیق طرح چهره و خط نستعلیق است. این سبک برعکس سبک قبلی به دلیل تلفیق شدن سبک مدرن و سنتی دیگر محدودیتی در فضا ندارد و به راحتی می توان در تمامی فضاها اعم از فضاهای مدرن از آن استفاده کرد.

هرچند کاغذ دیواری ریشه در فرهنگ غرب دارد اما تلفیق آن با طرح هایی از خوشنویسی و خطوط نستعلیق می تواند آن را به فرهنگ ایرانی نزدیکتر کند.

همچنین این طرح ها می توانند برای هنرمندان و هنردوستان گزینه مناسبی باشند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دیاکو

شرکت ابنیه سازان ستاوند مالک برند تجاری دیاکو، در عرصه تولید کاغذهای دیواری و پوستری از پیشگامان شناخته شده ایرانی است. این شرکت با بهره گیری از متخصصین و کارشناسان خبره توانسته است با توسعه شبکه نمایندگی خود محصولاتی با کیفیت را به تمامی ایرانیان برساند. همچنین محصولات این شرکت به کشورهای عراق و افغانستان در حال صادرات است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]