اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902274843211815

معرفی فناوری‌های نوین

حسگر کاغذی پوشیدنی

کد: 139902274843211815

https://bit.ly/2TbziXx

، تهران , (اخبار رسمی): محققان دانشگاه پردو، پچ‌های ارزان‌قیمتی را توسعه داده‌اند که بر مبنای تغییر رنگ، میزان آب از دست رفته بدن را نمایش می‌دهد.

حسگر کاغذی پوشیدنی
حسگر کاغذی پوشیدنی

انحراف کوچکی از سطح طبیعی آب بدن حتی به میزان ۲ درصد می‌تواند به میزان بیش از ۳۰ درصد روی عملکرد فیزیکی و شناختی فرد تاثیر بگذارد

محققان دانشگاه پردو (Purdue University) پچ‌ های ارزان‌قیمتی را توسعه داده‌اند که بر مبنای تغییر رنگ، میزان آب از دست رفته بدن را نمایش می‌دهد. این پچ‌ها می‌توانند توسط دوندگان مسابقات دو، کارکنان نظامی و دیگر افراد برای جلوگیری از کم‌آبی بدن استفاده شوند.

بابک ضیایی، پروفسور مهندسی پزشکی و مهندسی کامپیوتر دانشگاه پردو می‌گوید: انحراف کوچکی از سطح طبیعی آب بدن حتی به میزان ۲ درصد می‌تواند به میزان بیش از ۳۰ درصد روی عملکرد فیزیکی و شناختی فرد تاثیر بگذارد.

این پچ‌ها که به‌ اندازه کف دست است، شامل کاغذهای فیلتری است که به‌وسیله لیزر یک آرایه شعاعی از نوارها روی آن‌ها ایجاد شده است. این پچ‌ها توسط یک لایه نازک به شکل میکروکانال روکش‌دار شده‌اند که از ورود آب ممانعت می‌کند. یک انتهای کانال‌ها با رنگ‌هایی که توسط آب فعال می‌شوند عامل‌دار شده‌اند. هنگامی ‌که ترشح عرق زیاد می‌شود، نوارها پی‌درپی فعال می‌شوند و از رنگ آبی تا قرمز تغییر می‌کنند و این امکان را فراهم می‌کنند تا به‌آسانی میزان رطوبت ازدست‌رفته بدن شناسایی شود.

مدیر این پروژه‌ی تحقیقاتی می‌گوید: ما با متخصصان زیادی شامل مدیران دو ماراتن، مدیران مسابقات قهرمانی جهان مرد آهنین، ورزشکاران المپیک و بسیاری از مربیان حرفه‌ای، ورزشکاران، مدیران مسابقات و تکنیسین اورژانس‌های پزشکی گفت‌وگو کردیم تا نیاز به این‌گونه محصولات را تایید کنیم. همچنین در این میان دو کمپانی صنعتی به این پروژه علاقه‌مند شدند که گفت‌وگوهای لازم با آنها صورت گرفته است.

به گفته‌ ضیایی در مقایسه با دیگر محصولات، روش ما سریع است و پچ پوستی ما برای جمع‌آوری و اندازه‌گیری عرق ترشح‌شده با توجه به طراحی خاص خود کاربرپسند است. همچنین فرآیند ساخت این محصول می‌تواند تا تولید در حجم‌های بزرگ‌تر نیز گسترش یابد.

این پچ در نرخ عرق ۹۰ میکرولیتر در هر ساعت در یک سانتی‌متر مربع از پوست آزمایش شده که نرخ طبیعی میزان عرق انسان است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

هم آوا

“شرکت هم‌آوا” (با نام ثبتی کارخانه نوآوری هم آوا) از ادغام شتاب‌دهنده آواتک در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات، شتاب‌دهنده شزان در حوزه فناوری‌های همگرا، فضای کاری اشتراکی زاویه و شرکت نوآوا ارائه‌ کننده‌ی راه‌ کارهای رشد به کسب‌وکارها، شکل گرفته است و اکنون در محل کارخانه نوآوری آزادی مشغول به کار است. کارخانه نوآوری آزادی توسط ”شرکت هم‌آوا” با مشارکت پارک فناوری پردیس و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به عنوان بزرگترین مرکز استقراراستارتاپ‌ها در خاورمیانه و شمال آفریقا درفضایی به مساحت ۱۸هزار و پانصد متر مربع در غرب تهران راه اندازی شده است. “هم‌آوا” در اموری چون توسعه زیست بوم و فرهنگ کارآفرینی نوآورانه، پرورش و رشد کسب و کارهای نوپا، پژوهش و توسعه فناوری‌های نوین، سبد گردانی کسب و کارها، صندوق پژوهش و فناوری و ارائه راهکارهای کارآفرینی و نوآوری به سازمان‌ها، مجموعه‌ ای یکپارچه از راه‌ حل‌ها را در اختیار دارد. هم آوا در سبد پورتفولیوی خود ۷۰ تیم استارتاپی از شتابدهنده‌های آواتک و شزان را دارد و در راستای ماموریت جدید خود دو مرکز نوآوری درحوزه های “فین تک” و “هوشمندسازی خودرو و صنعت” با کمک سازمان‌های بزرگ پر آوازه و موفق این حوزه راه اندازی کرده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]