اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902274844615279

چسب نسوز سرامیکی

کد: 139902274844615279

https://bit.ly/2Ts70bJ

، تهران , (اخبار رسمی): ‌چسب نسوز یا چسب حرارت بالا از مهم‌ترین چسب‌ها برای صنایع مختلف است که در ساخت کوره های بزرگ، تنورها و … استفاده می‌شود.

چسب نسوز سرامیکی
چسب نسوز کوره

چسب نسوز سرامیکی چیست؟

چسب نسوز یا چسب حرارت بالا از مهم ترین چسب ها برای صنایع مختلف می باشد که در ساخت کوره های بزرگ ، تنورها و … استفاده می شود ، جایی که به پوشش یا همان کوتینگ دیواره ها ، بردهای سرامیکی ، پتوهای نسوز در دیواره های کوره ها و تنور ، نیاز هست یا مکانهایی که به چسب حرارت بالا یا مقاوم در برابر دما برای چسباندن آجر کوره ، نیاز است.

فرمول مخصوص در ساخت چسب نسوز به سازندگان اختیار عمل می دهد تا مشکلاتی که قبلا در دماهای بسیار بالا تا ۱۵۰۰ درجه سانتی گراد با مواد غیر ارگانیکی داشتند با چسب مقاوم در برابر دما بتوانند حل کنند . چسب نسوز سرامیکی از سنگدانه های مخصوص معدنی به همراه کلینکر (آلومینیوم سیلیکا گرمادیده و …) به همراه فرمولاسیون مخصوص ساخته می شود ، این مواد باعث می شوند تا در برابر دماهای بسیار بالا مقاومت داشته باشند و همچنین خصوصیات مکانیکی و ترمودینامیکی خود را حفظ کنند .

یکی از بهترین استفاده هایی که می شود از چسب نسوز سرامیکی کرد همان کوتینگ یا پوشش ضد حریق در کوره ها می باشد مواد تشکیل دهنده از جمله مواد معدنی مانند آلومینا و اکسید آلومینیوم باعث کاهش چسبندگی مواد مذاب به سطح کوره یا بوته ی ذوب می شود و طول عمر آن را بالا می برد

این مواد در حین گرمای شدید یکپارچگی خود را از دست نمی دهند و مقاومت خود را در برابر دماهای بالا بدون هیچ گونه تغییری در ساختار خود حفظ می کنند .

ویژگی ها و خصوصیات چسب سرامیکی نسوز 

  • مقاوم در برابر سایش
  • مقاوم برابر خوردگی
  • مقاومت حرارتی تا ۱۵۶۰ درجه سانتی گراد
  • مقاوم در برابر بیشتر مواد شیمیایی از جمله اسیدها و قلیایی ها

موارد کابرد چسب مقاوم در برابر حرارت 

چسب نسوز به عنوان پوشش ملاقه های ریخته گری ، کوره های ذوب فلزات و یا هر ظرفی که مخصوص ذوب فلزی که در صنعت آلومینیوم سازی استفاده می شود . چسب مقاوم در برابر حرارت در دماهای بسیار بالا (۱۵۶۰ درجه) مقاومت کرده و ظرف (بوته آهنگری) را در برابر طبیعت خورنده فلز مذاب مانند گدازه ها

چسب نسوز در بوته آلومینیوم سازی

چسب نسوز سرامیکی به عنوان پوشش برد سرامیکی ، پوشش پتوهای سرامیکی یا نسوز یا چسباندن و پوشش در کوره های ذوب فلزات ، کوره های دندانسازی ، کوره های پخت ظروف سرامیکی و سفالی و …..  در بسیاری از کوره ها با درجه حرارت بالا استفاده از پتوی سرامیکی یا برد سرامیکی بسیار مرسوم است ، در این کوره پس از مدتی بدلیل شدت گرما و در برخی موارد بدلیل مواد ساینده یا حتی برخورد مواد مذاب با بدنه کوره از طول عمر انها کم می شود یا در برخی کورها شاهد هدر رفت یا پرت گرمایی هستیم برای جلوگیری از این موارد از چسب نسوز به عنوان کوتینگ یا پوشش روی مواد نسوز استفاده می شود.

چسب نسوز حرارت بالا از استحکام کششی مناسب برخوردار است و برای پوشش ماژول های سرامیکی در هر دو سطح عمودی و افقی و همچنین برای چسباندن برد سرامیکی یا پتوی سرامیکی به همدیگر ، چسباندن آجرهای نسوز (اتصال محکم و یکپارچه ای با آجر بر قرار می کند) به یکدیگر یا هر سطوح نسوز دیگری استفاده می شود.

چسب نسوز برای چسباندن آجرهای نسوز

استفاده از چسب نسوز کوره در کوره های دندانپزشکی ، کوره های پخت ظروف ، کوره های ساخت شیشه و …

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه چسبی

فروشگاه اینترنتی چسبی بعنوان مرکز مشاوره و فروش انواع چسب در صنعت و فعالیت های ساختمانی ، آموزشی ، پزشکی ، آرایشی ، بهداشتی و ... با هدف ارائه اطلاعات در مورد نحوه استفاده و کاربرد انواع چسب و همچنین عرضه مستقیم محصولات به مشتریان عزیز در سراسر کشور در زمستان 1397 تاسیس گردید و با بهره گیری از مجرب ترین تیم تخصصی کارشناسان و مهندسان داخلی سعی در بالابردن رضایت و پاسخگویی هرچه بهتر به مشتریان را دارد که امیدواریم بتوانیم در این مسیر گامی هرچند کوچک اما موثر را برای شما عزیزان داشته باشیم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]