اطلاعات تماس
  • ۰۹۱۲۷۱*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902274844814606

نوتلا چیست؟

کد: 139902274844814606

https://bit.ly/2Te2OvR

، تهران , (اخبار رسمی): کرم شکلات فندقی نوتلا در بسیاری از کشورهای جهان به عنوان صبحانه و عصرانه مصرف می‌شود. نوتلا و قیمت نوتلا در کشور نیز موضوع مطرحی میان علاقه مندان است. محصول نوتلا، محصولی است که تولید آن از شهر کوچک آلبا در ایتالیا آغاز شد و اینک میهمان دائمی میز صبحانه‌ی افراد بسیاری در سراسر جهان است.

نوتلا چیست؟
فروش انواع شکلات ، آبنبات ، قهوه ، چای ترش و سبز در سایت هانی استار

نوتلا چیست؟

 نوتلا شکلاتی محبوب و معروف ساخته شرکت محصولات غذایی واقع در ایتالیا به نام فرو است. شکلات صبحانه نوتلا برای اولین بار در سال ۱۹۶۴ وارد عرصه رقابتی صنعت شکلات و شیرینی جات شد و قیمت نوتلا در این سال ها بسیار متغیر بود.کمپانی ایتالیایی، در واقع در کار تولید نان و شیرینی و نیز شکلات های تلخ و تخته ای بود که در ادامه صنعت خود را به ترکیب شکلات و فندق و پایه‌گذاری نخستین زمینه‌های پدیداری شکلات صبحانه نوتلا اختصاص داد.

در آن زمان نوتلا نه به عنوان یک محصول مستقل، بلکه به عنوان دستور یک کرم شکلاتی مورد استفاده در محصولی دیگر از کمپانی فِرِرو معرفی شده بود. امروزه نوتلا و قیمت نوتلا از بحث های داغ دنیای شکلات ها و شکلات دوستان است. قیمت نوتلا چندان برای شیفتگان و عاشقانش اهمیتی ندارد زیرا طعم بی نظیر، منحصر به فرد و به یاد ماندنی این شکلات، قیمت نوتلا را تحت الشعاع قرار می دهد.

جهت آشنایی با دیگر محصولات هانی استار به صفحات قهوه اسپرسو ، انواع قهوه استارباکس ، پکیج های کادو ولنتاین و آبنبات مراجعه کنید.

تاریخچه  کرم شکلاتی فندقی محبوب نوتلا

در اصل، نوتلا یک راه حل هوشمندانه برای یک مشکل دشوار بود: کمبود منابع کاکائو به دنبال جنگ جهانی دوم.

پیترو فررو، تهیه کننده شیرینی پیمونت در ایتالیا، به طرز مبتکرانه یک خمیر شیرین تهیه شده از فندق، شکر و فقط کمی از کاکائوی نادر ایجاد کرد. او آن را به یک شکلات صبحانه تبدیل کرد که می توان آنرا در صبحانه سرو کرد و نام آن را Giandujot به نام شخصیت معروف کارناوال محلی در آن زمان گذاشت. در 14 مه 1946 شرکت فررو رسماً تأسیس شد.

 آن طور که منقول است، در سال ۱۹۵۱ کمپانی ایتالیایی شروع به ساخت محصول شکلاتی خمیر مانندی کرد که آن را کرم ویژه نامید. این کرم ویژه در نهایت آن‌قدر ساخته و پرداخته شد تا به نوتلای امروزی تبدیل گشت. قیمت نوتلا در آن زمان متجاوز از چند دلار نبود. در دهه ۱۹۶۰ میلادی، فرزند موسس کمپانی ایتالیایی سازنده نوتلا ،به نام مایکل، برای صادرات گسترده این محصول به سایر نقاط جهان و بلاخص اروپا، نام تجاری نوتلا را به صورت رسمی برای محصول شکلاتی خود انتخاب کرد، قیمت نوتلا در این دوران از قواعد بازرگانی بین المللی مواد غذایی پیروی می کرد و در نهایت متجاوز از ۳۰ دلار نبود.

به ادعای برخی، تاریخچه و جرقه ی اصلی نوتلا به سال 1806 میلادی باز می گردد. این تاریخ، قبل از آغاز جنگ های ناپلئون بناپارت است. در حقیقت ادعا می شود که ایده ی ترکیب شکلات با مغز فندق، متعلق به شخص ناپلئون بناپارت است. (البته در این جا بهتر است گفته شود که ناپلئون بناپارت، نخستین فرد مشهور و چهره ی جهانی بود که به خوشمزگی ترکیب شکلات و فندق پی برد و شاید پیش از او هزاران تن دیگر این ترکیب خوشمزه را کشف کرده بودند!)

در جایی دیگر نیز ماجرا این گونه عنوان شده که پس از محاصره ی قاره ای ناپلئون، در تجارت و اقتصاد فرانسه اختلال ایجاد شد. ارتباط فرانسه در جریان این محاصره با شهر پیدمونت ایتالیا که تولید کننده ی مرغوب ترین شکلات ها در آن زمان در جهان بود، قطع شد و به همین دلیل شکلات ها کمیاب شدند و قیمت آن ها بسیار گران شد. تنها چاره ای که برای گرانی شکلات در آن زمان اندیشیده شد، ترکیب کردن آن با ماده ای دیگر یعنی فندق بود. پس از این که ترکیب صورت گرفت، در همه جا گسترش یافت و استفاده از این ترکیب به پدیده ای جهانی تبدیل شد.

نخستین شکلات صبحانه نوتلا

نخستین تولید رسمی نوتلا در قالب بسته های متوط در سال 1964 تحت عنوان تجاری نوتلا توسط این شرکت تولید شد و با سرعت چشمگیری مشتریان مخصوص خود را پیدا کرده و نزد آن ها محبوبیت پیدا کرد. امروزه نوتلا همان فرمول نخستین خود را حفظ کرده و در ضمن روغن پالم نیز به آن اضافه گشته که حتی باعث ایجاد نگرانی هایی در این زمینه نیز گشته است. قیمت نوتلا با اضافه شدن روغن پالم به این شکلات صبحانه خوشمزه تغییر کرد. جریان این بود که در سال 2013 یکی از نمایندگان فرانسوی دستور داد که مالیات حمل روغن پالم افزایش یابد که این موضوع تاثیر ویژه ای بر افزایش قیمت نوتلا گذاشت، زیرا مالیات حمل روغن پالم تقریبا به چهار برابر میزان پیشین خود افزایش پیدا کرد! این جریان که به قانون نوتلا در شبکه های اجتماعی و رسانه ها معروف شد، باعث بروز افزایش هایی در قیمت نوتلا شد.

اهمیت جهانی نوتلا و قیمت نوتلا

کرم شکلات فندقی نوتلا در بسیاری از کشورهای جهان به عنوان صبحانه و عصرانه مصرف می شود. نوتلا و قیمت نوتلا در کشور ما نیز موضوع مطرحی میان علاقه مندان است. محصول نوتلا، محصولی است که تولید آن از شهر کوچک آلبا در ایتالیا آغاز شد و اینک میهمان دائمی و همیشگی میز صبحانه افراد بسیاری در سراسر جهان است.

این کرم شکلات فندقی محبوب و خوش مزه در حال حاضر هر ساله به میزان 365000000 کیلوگرم در جهان مصرف می شود. محصول کرم شکلات فندقی نوتلا هم اینک در بازار های 160 کشور جهان به فروش می رسد.

تیم تولیدی فِرِرو به خاطر ارائه ی نوتلا و قیمت نوتلا هر ساله خریدار بیش از یک چهارم محصول فندق کشت شده در جهان است.

قیمت نوتلا در فروشگاه هانی استار هم اکنون بسته به سایز بسته ها و شیشه های نوتلا متفاوت است. برای اطلاعات دقیق درباره قیمت نوتلا به روز، به صفحه شکلات صبحانه مراجعه کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

چای قهوه شکلات هانی

فروشگاه هانی با مدیریت جناب آقای هانی فرهودی در سال 1378 به طور تخصصی فعالیت خود را در پخش و توزیع چای آغاز کرد، پس از آن حوزه فعالیت خود را گسترش داد و پا در عرصه پخش انواع قهوه، چای، شکلات و دیگر محصولات وابسته از معتبرترین برند های جهان نهاد. امروزه فروشگاه هانی به عنوان یکی از قدیمی‌ترین فروشگاه های قهوه، چای و شکلات با دو دهه تجربه و با پایبندی به سه اصل کلیدی، تضمین کیفیت و اصل بودن کالا ،مشتری مداری و بهترین قیمت موفق شد همگام با فروشگاه‌های معتبر ایران، در عرصه پخش و توزیع انواع قهوه، چای و شکلات بدرخشد.و توزیع قهوه، چای و شکلات بدرخشد. هم اکنون این فروشگاه در راستای اراِئه خدمات بهتر و همچنین بوجود آمدن بستری آسان و مطمین جهت خرید آنلاین هموطنان عزیز از سراسر ایران، اقدام به راه اندازی وب سایت خود نموده است.

اطلاعات تماس
  • ۰۹۱۲۷۱*****
[نمایش اطلاعات]