اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902274846215268

گزینه‌های سبک زندگی برای تقویت ایمنی

کد: 139902274846215268

https://bit.ly/2y8GpJ4

، (اخبار رسمی): چند ثانیه برای توجه به تنفسِ خود، وقت بگذارید، به آهنگ مورد علاقهٔ خود گوش کنید یا فیلمی سرگرم‌کننده تماشا کنید. هورمون استرس (کورتیزول)، واکنش ایمنی بدن را تضعیف می‌کند. هُشیاریِ ذهنی، حتی به میزان کم، استرس (و درنتیجه، تولید کورتیزول) را کاهش می‌دهد. سیگار نکشید

گزینه‌های سبک زندگی برای تقویت ایمنی
گزینه‌های سبک زندگی برای تقویت ایمنی

سیگار نکشید

از سیگار کشیدن، بوییدن یا استنشاق هر ماده‌ای که ممکن است برای ریه‌ها سمی باشد، خودداری کنید.

تغذیهٔ سالم

آنچه می‌خورید، اهمیت زیادی دارد! برای تقویت ایمنی، طیف گسترده‌ای از غذاهای گیاهی دارای فیبر، با ارزش غذایی زیاد و سرشار از آنتی‌اکسیدان، مصرف کنید. میوه‌ها و سبزیجاتِ رنگارنگ را انتخاب کنید، لوبیا بخورید، غلات کامل مصرف کنید و از انواع چاشنی‌ها و ادویه‌ها برای بهترکردن طعم غذاها استفاده کنید.
آب فراوان بنوشید.

خواب مناسب

سعی کنید 7 تا 9 ساعت بخوابید. روال منظمی داشته باشید: برای خوابیدن و بیدارشدن خود، زنگِ هشدار تنظیم کنید. اطمینان یابید که اتاق خواب شما، نسبتاً خنک و تاریک و آرام و راحت باشد. حداقل 90 دقیقه قبل از وقت خواب، از صفحهٔ نمایش دوری کنید. مقدماتی را برای ایجاد آرامشِ قبل از خواب، ترتیب دهید؛ مانند گوش‌دادن موسیقیِ آرام، یادداشت‌کردن در دفتر کارهای روزانه یا خواندن کتاب.

فعالیت بدنی

فعالیت بدنی منظم و با شدت متوسط برای قوی‌نگه‌داشتن سیستم ایمنی ، حیاتی است! با اینکه راهنماهای فعالیت بدنی، حداقل 30 دقیقه، ۵ بار در هفته را توصیه کرده‌اند، ولی حتی 20 دقیقه هم می‌تواند باعث کاهش التهاب و افزایش ایمنی شود.

ارتباط با دیگران

هنگامی که ریسک بیماری واگیردار، زیاد باشد، رعایت فاصله‌گیری بدنی، ضروری است، ولی نه به‌قیمتِ انزوا یا تنهایی. با دوستان و بستگان خود ازطریقِ شبکه‌های مجازی و پیامک و تماس تلفنی، در ارتباط باشید. احساسات مثبت، که ایمنی را بهبود می‌دهند، از ارتباط‌های اجتماعی مجازی، ولو مختصر، ناشی می‌شوند. تقویت واکنش ایمنی بدن، عدم ابتلا به عفونت را تضمین نمی‌کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

تمشیت

پایگاه خبری رسمی تمشیت اطلاع رسانی خبر های مربوط به صنعت، گمرک، استارتاپ ها، استاندارد های محصولی و سیستمی ⚙️اخبار مربوط به صنعت و تمامی کسب و کار ها را با ما دنبال کنید⚙️

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

رسانه‌ها