اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902274846415265

مسئولیت و مقصر ریزش سنگ نما با کیست؟

کد: 139902274846415265

https://bit.ly/2LE63bC

، تهران , (اخبار رسمی): مسئولیت ریزش سنگ‌های نما و خسارت‌های جانی و مالی بر عهده کیست؟ سقوط سنگ نمای ساختمان ممکن است خطرات ناگواری را ایجاد کند که کمترین ان خسارت‌های مالی است. با توجه به قانون کار خسارت‌های جانی تا 10 سال بر عهده مالک و سازنده و همچنین مهندسین ناظر است.

مسئولیت و مقصر ریزش سنگ نما با کیست؟
سقوط سنگ نما و کشته شدن عابر پیاده

مرگ درپی سقوط سنگ نمای ساختمان

جدا شدن تکه‌ای از سنگ نمای ساختمان بر اثر وزش شدید باد و سقوط آن به پیاده رو، منجر به مرگ مرد عابری شد. در پی تماس شهروندان با سامانه 125 آتش نشانی تهران در ساعت 19:30 دقیقه روز گذشته و اعلام بروز حادثه سقوط سنگ نمای ساختمانی بر روی عابران پیاده، ستاد فرماندهی این سازمان بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 28 را به محل حادثه در خیابان ابوذر، خیابان بدخشان کمالی، کوچه نیک منش اعزام شدند.
 
بنا به گفته محمد علی مددی، افسر آماده منطقه 4 عملیات آتش نشانی تهران، مردی 40 ساله به اتفاق دو کودکش درحال عبور از کوچه بود که ناگهان به علت وزش شدید باد، قطعه‌ای از سنگ نمای یک ساختمان 4 طبقه نوساز جدا شد و بر روی این شخص افتاد.
 
وی افزود: «آتش نشانان به سرعت در محل حادثه حاضر شده و پس از ایمن سازی محل، پیکر این مرد آسیب دیده را تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل دادند.»
 
مددی با اشاره به معاینه این شخص توسط عوامل اورژانس و تائید مرگ او، تصریح کرد: «دو کودک این فرد بلافاصله به مرکز درمانی انتقال یافتند.»
 
این افسر آماده آتش نشانی با اعلام این که علت بروز این حادثه از سوی کارشناسان آتش نشانی تحت بررسی است، اضافه کرد: «نیروهای آتش نشانی با تحویل محل به عوامل انتظامی و شهرداری به عملیات خود پایان دادند و همچنین جنازه متوفی به پزشکی قانونی منتقل شد.»

جهت پیشگیری و ریزش سنگ های نمای ساختمان چه اقداماتی میتوانیم انجام دهیم ؟ 

یکی از روشهای  که برای  مقاوم سازی سنگ ها میتوانیم استفاده  کنیم پیچ و رولپلاک نما است. شرکت نما لوتوس با بکار گیری نیروی متخصص کار در ارتفاع  با استفاده از روش راپل و بدون داربست خدمات مقاوم سازی سنگ های نما را به بهترین شکل ممکن به هموطنان عزیز ارائه می دهد. 

پیچ مورد استفاده از نوع 6 سانتی گالوانیزه است که ضد زنگ بوده و در برابر عوامل جوی مقاومت خوبی از خود نشان می دهد .همچنین به منظور جلوگیری از ورود اب به داخل سنگ میتوان از بتونه همرنگ سنگ استفاده کرد. 

در واقع شروع ریزش سنگ از نما نشانه این می باشد که هر لحظه امکان سقوط سنگ از هر نقطه از نما  وجود دارد پس در اجرای پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان خود دچار تردید نشوید . 

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات شستشوی نما یا نماشویی، رنگ امیزی نما و بستن درز انقطاع می‌توانند به سایت  مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت مهندسی نما لوتوس

گروه مهندسی ساختمانی لوتوس با بیش از 10 سال سابقه خدمات در زمینه نور پردازی، خدمات رولپلاک ساختمان، پیچ و رولپلاک نمای ساختمان، شستشوی نمای ساختمان، نقاشی نمای ساختمان، خدمات کار در ارتفاع با کادری مجرب و با کیفیت بالا افتخار این را داشته که در خدمت هموطنان عزیز باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]