اطلاعات تماس
  • ۰۹۱۲۷۱*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902274846614606

نسکافه چیست؟

کد: 139902274846614606

https://bit.ly/2zMVVLa

، تهران , (اخبار رسمی): نسکافه یا قهوه‌ی فوری به معنای قهوه‌ای است که پس از دم کشیدن، طی پروسه‌ای به صورت پودر در می‌آید. بنابراین نیازی به جوشیدن در قهوه جوش یا دستگاه قهوه ساز ندارد. تنها کافی است با آب جوشیده مخلوط و در آن حل شود.

نسکافه
خرید انواع نسکافه ، شکلات ، قهوه در سایت هانی استار

قهوه ی فوری یا نسکافه چیست؟

نسکافه یا قهوه ی فوری به معنای قهوه ای است که پس از دم کشیدن، طی پروسه ای به صورت پودر در می آید. بنابراین نیازی به جوشیدن در قهوه جوش یا دستگاه قهوه ساز ندارد. تنها کافی است با آب جوشیده مخلوط و در آن حل شود.

قهوه ی فوری برای مواقعی است که زمان و فرصت کافی برای آماده کردن قهوه نیست بهترین انتخاب است. این محصول به کمک افراد می آید تا بتوانند در کمترین زمان بدون نیاز به قهوه جوش یا دستگاه قهوه ساز، نوشیدنی خود را آماده کنند.

ورود نسکافه به بازار، در ابتدا با واکنش هایی منفی از سوی برخی از قهوه دوستان همراه بود. این قهوه نوشان حرفه ای معتقد بودند عطر و طعمی که طی پروسه ی آماده سازی قهوه ی اصیل به آن داده می شود، در قهوه های فوری دیده نمی شود؛ اما با گذر زمان این محصول توانست جای خود را در بازار خرید و فروش قهوه باز کند. این امر به حدی بوده که امروزه آمار مصرف قهوه ی فوری یا همان نسکافه بر مصرف قهوه ی اصیل پیشی می گیرد.

در واقع با پیشرفت سیستم های تولید، قهوه ی فوری نیز طی پروسه ی آماده سازی به یک محصول فرآوری شده و پرورده تبدیل می شود که اتفاقا طعمی خوب و بی نظیر به آن می بخشد.

انواع نسکافه

نسکافه یا قهوه فوری در دو نوع گلد و کلاسیک تولید و عرضه می شود. تفاوتی که میان این دو نوع قهوه ی فوری وجود دارد، به نحوه ی فرآوری و پروسه ی تهیه ی آن ها باز می شود. روش تهیه ی قهوه ی فوری کلاسیک، شامل پروسه ی خشک کردن با حرارت می شود که طعمی تلخ تر در محصول نسکافه ایجاد می کند.

در این روش قهوه ها در درون محیطی با هوای داغ پاشیده می شوند و در نتیجه ی این کار در مدت زمان کمی خشک می شود؛ اما در فرآوری نسکافه ی گلد از روش انجماد برای خشک کردن استفاده می شود که کمک  می کند عطر و طعم قهوه بهتر حفظ شود.

در این روش قهوه بعد از انجماد به تکه های ریزتری خرد می شود و سپس در همان دمای پایین اما در خلأ (محیطی خالی از هر چیز حتی هوا) به صورت تدریجی خشک می شوند.

این شیوه ی تهیه قهوه ی فوری بیشتر از شیوه ی حرارتی قهوهی کلاسیک به طول خواهد انجامید. این نوع نسکافه رنگی ملایم تر دارد و گویی قدری رنگ طلایی به آن افزوده شده است.

مصرف نسکافه در سایر خوراکی ها

نسکافه بیشتر به عنوان یک نوشیدنی گرم و فوری شناخته می شود. شما می توانید پودر یا گرازل آن را همراه با مقداری کافی کریمر برای طعم بهتر، با آب جوش مخلوط کنید و میل کنید. اما این تنها کاربرد قهوه های فوری نیست.

نسکافه در روزگار حاضر در بسیاری از خوراکی ها به عنوان یک طعم دهنده ی اصلی استفاده می شود. انواع کیک ها، کلوچه ها و شیرینی ها، همچنین بسیاری از انواع بستنی ها، شکلات ها و تنقلات دیگر با طعم نسکافه تهیه می شوند و طرفداران بسیاری نیز دارند.

برای خرید انواع محصولات قهوه ، نوتلا ،چای سبز ، چای ترش و نسکافه به سایت www.hanistar.ir مراجعه کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

چای قهوه شکلات هانی

فروشگاه هانی با مدیریت جناب آقای هانی فرهودی در سال 1378 به طور تخصصی فعالیت خود را در پخش و توزیع چای آغاز کرد، پس از آن حوزه فعالیت خود را گسترش داد و پا در عرصه پخش انواع قهوه، چای، شکلات و دیگر محصولات وابسته از معتبرترین برند های جهان نهاد. امروزه فروشگاه هانی به عنوان یکی از قدیمی‌ترین فروشگاه های قهوه، چای و شکلات با دو دهه تجربه و با پایبندی به سه اصل کلیدی، تضمین کیفیت و اصل بودن کالا ،مشتری مداری و بهترین قیمت موفق شد همگام با فروشگاه‌های معتبر ایران، در عرصه پخش و توزیع انواع قهوه، چای و شکلات بدرخشد.و توزیع قهوه، چای و شکلات بدرخشد. هم اکنون این فروشگاه در راستای اراِئه خدمات بهتر و همچنین بوجود آمدن بستری آسان و مطمین جهت خرید آنلاین هموطنان عزیز از سراسر ایران، اقدام به راه اندازی وب سایت خود نموده است.

اطلاعات تماس
  • ۰۹۱۲۷۱*****
[نمایش اطلاعات]