اطلاعات تماس
  • 031547*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902284847715066

آشنایی با فرش سجاده‌ای تشریفاتی

کد: 139902284847715066

https://bit.ly/3bz6nDi

، کاشان , (اخبار رسمی): از سجاده فرش تشریفاتی در مکان‌های بسیاری استفاده می‌شود. فرش سجاده‌ای تشریفاتی در مساجد اهل تسنن کاربرد بسیاری دارد.

آشنایی با فرش سجاده ای تشریفاتی
آشنایی با فرش سجاده ای تشریفاتی

امروزه از فرش سجاده ای تشریفاتی برای مسجاد ونمازخانه ها استفاده می شود .سجاده فرش های تشریفاتی همان سجاده های ماشینی تولید شده توسط شرکت ها هستند. چرا باید از سجاده فرش تشریفاتی استفاده کرد؟ خصوصیات سجاده تشریفاتی چیست؟

از این سجاده ها هم برای انجام نماز جماعت و هم برای استراحت میتوان استفاده کرد و علاوه بر این می توان روی آن ها تمامی مراسم های معنوی و سیاسی و عقیدتی را اجرا کرد.
سجاده فرش های تشریفاتی به صورت متری و رولی بافته می شوند. از این سجاده های مسجدی برای فرش کردن فضاهایی با متراژ بسیار بالا هم استفاده می شود. در این نوشته در مورد فرش ماشینی تشریفاتی اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان می گذاریم.

فرش سجاده ای تشریفاتی

سجاده فرش های تشریفاتی از سجاده فرش هایی هستند که توسط دستگاه های فوق پیشرفته تولید می شوند. ین سجاده فرش ها در انواع طرح ها و رنگ بندی ها تولید می شوند. طرح ها فرش سجاده ای تشریفاتی نسبت به سجاده های محرابی بسیار متفاوت است. سجاده فرش تشریفاتی به صورت تکی تولید نمی شود و به صورت متری تولید می شود. این سجاده فرش ها در کیفیت بسیار بالا تولید می شوند.

با وجود انواع طرح های تشریفاتی خریداران هنگام انتخاب فرش سجاده ای دچار مشکل می شوند. سجاده فرش تشریفاتی و کناره تشریفاتی چه تفاوتی دارند؟ تفاوت سجاده فرش های تشریفاتی و کناره های تشریفاتی در این است که سجاده های تشریفاتی فقط یک حاشیه دارند. این در حالی است که کناره های تشریفاتی دارای دو حاشیه در اطراف خود هستند .

استفاده از فرش سجاده ای

از سجاده فرش تشریفاتی در مکان های بسیاری استفاده می شود . فرش سجاده ای تشریفاتی در مساجد اهل تسنن کاربرد بسیاری دارد. اهل سنت از نماز خواندن بر فرش های دارای گل و بوته و تمثال جانداران و اماکن پرهیزمی کردند به همین دلیل سجاده فرش های تشریفاتی تولید شدند. در مساجد اهل سنت اغلب از فرش های سجاده ,طرح فرش های تشریفاتی را استفاده می کنند. فرش های تشریفاتی ساده بافت هستند و گل و بوته و محراب و ستون ندارند. فرش های تشریفات معمولا برای محل هایی استفاده می شود که دارای ابعاد خاصی نیستند و به هر دلیلی استفاده از فرش کامل برای آن مقرون به صرفه نیست . مانند راهرو ها , راه پله ها و یا در محل هایی که فرشی با ابعاد مشخص تمام فضا را پوشش نمی دهد.

مشخصات و ابعاد فرش تشریفاتی 

عرض فرش های سجاده ای محرابی و فرش تشریفاتی نماز خانه ای 1.25 متر است . اما عرض رول فرش های تشریفاتی, از قاعده ثابتی پیروی نمی کند. یعنی با توجه به مکانی که قرار است فرش تشریفاتی در آن پهن شود ,بافته می شود. این سجاده های ماشینی در مثراژ های بالاتر از500 هم بافته و تولید می شوند. فرش تشریفات غالبا در دو کیفیت 500 شانه و 700 شانه تولید می شوند. این سجاده فرش ها طبق تراکم هایی که در نظر گرفته می شود بافته می شوند. لازم به ذکر است که هرچه شانه و تراکم سجاده افزایش یابد قیمت فرش سجاده ای تشریفاتی نیز افزایش می یاد.

قیمت فرش سجاده ای

قیمت فرش سجاده ای تشریفاتی مانند سجاده های محرابی به عوامل مختلفی بستگی دارد. شانه و تراکم فرش سجاده,جنس نخ مصرفی,نوع دستگاه بافنده,وزن سجاده و…

همه عواملی که ذکر شد در کیفیت سجاده فرش تاثیر می گذارد. هرچه شانه و تراکم سجاده فرش افزایش یابد قیمت فرش مسجدی نیز بیشتر می شود. بهترین جنس الیاف که در بافت سجاده فرش مسجدی استفاده می شود الیاف اکرلیک است. هرچه وزن سجاده فرش بالا تر رود فرش سجاده ای گران تر است. دستگاه های ماشینی بافنده که بافت سجاده ها را انجام می دهند بیشمارند. اما دستگاه وانویل وشونهر از بهترین دستگاه های سجاده باف در کاشان است.

بهترین کیفیت از فرش ماشینی سجاده ای 

بهترین کیفیت از فرش ماشینی سجاده ای که بیشتر نیز مورد استفاده قرار می گیرد سجاده فرش های ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰ بافت واندویل یا همان دستگاه های hcp است. الیاف سجاده فرشی که خریداری می کنید سعی کنید صد در صد اکرولیک باشد. علاوه بر این الیافی که در آن در بافت ۷۰۰ شانه مورد استفاده قرار می گیرد با نمره نخ ۱۸ و ۲۱ باشد.
در بافت فرش سجاده جنس پود فرش ماشینی نیز جوت و پنبه باشد. هر چه میزان پود فرش ماشینی بشتر از پنبه باشد پشت فرش سجاده ای تمیز تر و صاف تر خواهد بود. اگر الیاف فرش سجاده ای نیز الیاف اکرولیک باشند فرش سجاده ای کیفیت بهتری خواهد داشت.

وزن فرش سجاده ای تشریفاتی

وزن سجاده فرش نیز از عوامل مؤثر بر قیمت سجاده فرش است هر چه قدر وزن بیشتر باشد تراکم سجاده فرش نیز بیشتر می شود. وزن سجاده فرش ها معمولا در کیفیت های مختلف از نظر شانه و تراکم فرش متفاوت است. وزن سجاده ها با میزان شانه و تراکم فرش رابطه مستقیم دارند. به گونه ای که وقتی میزان شانه و تراکم فرش سجاده ای بیشتر می شود وزن سجاده فرش افزایش می یابد.

هر چه وزن فرش مسجدی بالاتر رود الیافی که در آن استفاده شده است بیشتر است. به همین دلیل سجاده فرش دارای کیفیت بهتری است و معمولا دارای قیمت بالاتری هستند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت فرش سبحان

شرکت سجاده باف سبحان به عنوان برترین و تخصصی ترین برند تولید فرش سجاده برای مساجد قلمداد می شود. سجاده فرش سبحان به منظور کاهش هزینه ها، بدون هر گونه واسطه ای و مستقیما از کارخانه اقدام به فروش اینترنتی فرش سجاده ای نموده تا با بهترین قیمت ممکن، اماکن مذهبی مفروش شوند.

اطلاعات تماس
  • 031547*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار