اطلاعات تماس
  • ۰۹۱۲۷۱*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902284847814606

همه چیز درباره قهوه اسپرسو

کد: 139902284847814606

https://bit.ly/3cSsFBw

، تهران , (اخبار رسمی): قهوه اسپرسو معمولا در دستگاه اسپرسوساز تهیه می‌شود. این دستگاه با عبور دادن پر فشار آبی که دمایی نزدیک به نقطه‌ی جوش دارد، از میان دانه‌های قهوه‌ی آسیاب شده اسپرسو را آماده می‌کند. به دلیل این که اسپرسو بسیار غلیظ و کافئین موجود در آن زیاد است، این قهوه معمولا در فنجان‌های کوچک سرو می‌شود.

اسپرسو
تهیه انواع قهوه اسپرسو ، ترک ، فرانسه در فروشگاه اینترنتی هانی استار

قهوه ی اسپرسو چه نوع قهوه ای است؟

قهوه و دیگر نوشیدنی هایی که پایه قهوه دارند، از پرطرفدار ترین نوشیدنی های جهان هستند. درمیان انواع قهوه های خوش طعم و پر طرفدار، قهوه اسپرسو نامی آشناست. در این مطلب نیز به قصد آشنایی بیشتر، اطلاعاتی جامع در خصوص این قهوه ی پر طرفدار گردآوری شده است.

انواع گوناگون قهوه از جمله قهوه اسپرسو، همگی از دانه ی قهوه به دست می آیند و ماده ی اولیه شان یکی است. اما مراحلی پس از برداشت دانه ی قهوه وجود دارد که در طعم و خاصیت قهوه تأثیرگذار خواهد بود.

این مراحل از نحوه ی برشته کردن دانه های قهوه گرفته تا آسیاب کردن و نحوه ی آماده سازی آن همگی در این که در نهایت چه نوع قهوه ای در فنجان داشته باشیم، متفاوت است. برای تهیه ی اسپرسو نیز مراحل مختلفی رعایت می شود تا در نهایت نوشیدنی مطلوب از آن حاصل شود. قهوه اسپرسو نوعی قهوه ی غلیظ و سرشار از کافئین است.

این نوع قهوه نوشیدنی خوشمزه و پر طرفداری است. زمان و مکان ابداع اسپرسو در نخستین دهه های قرن بیستم میلادی در کشور ایتالیا است. انواع نوشیدنی های مبتنی بر قهوه مثل لاته، کاپوچینو، مک چیتو و مانند این ها را می توان از اسپرسو تهیه کرد.

تهیه ی قهوه اسپرسو

قهوه اسپرسو معمولا در دستگاه اسپرسوساز تهیه می شود. این دستگاه با عبور دادن پر فشار آبی که دمایی نزدیک به نقطه ی جوش دارد، از میان دانه های قهوه ی آسیاب شده اسپرسو را آماده می کند. به دلیل این که  اسپرسو بسیار غلیظ و مقدار کافئین موجود در آن زیاد است، این قهوه معمولا در فنجان های کوچک و در حجم کم سرو می شود.

در خصوص تهیه ی اسپرسو باید به عوامل دیگری نیز توجه کرد که برخی از آن ها جزء نکات عمومی تهیه ی قهوه ی خوب است و برخی دیگر مختص و ویژه ی اسپرسو است.

نکات عمومی مهم در تهیه ی انواع قهوه

یکی از نکاتی که خوب است در تهیه ی همه ی انواع قهوه از جمله قهوه اسپرسو رعایت شود، توجه به طعم و کیفیت آب مصرفی است. اگر آب دارای برخی رسوبات و املاح باشد احتمالا قهوه نیز طعم خوبی نخواهد داشت. آب دارای رسوبات در کنار خراب کردن طعم قهوه، نقش پر رنگ و غیر قابل انکاری نیز در کاهش عمر دستگاه قهوه ساز خواهد داشت.

نکته ی بعدی آسیاب کردن دانه های قهوه است. بهتر است یک آسیاب قوی تهیه کنید و کار آسیاب کردن دانه های قهوه را خودتان انجام دهید. به این ترتیب طعم و عطر بهتر و قهوه ی تازه تری خواهید داشت. برای خرید قهوه  برند استارباکس این روزها در جهان بسیار پر طرفدار است.برای تهیه آن میتوانید به لیست محصولات قهوه هانی استار مراجعه کنید.

نکات ویژه در خصوص تهیه ی اسپرسو

میزان برشته شدن دانه های قهوه برای تهیه ی اسپرسو تا حدی است که دانه ها تقریبا تیره رنگ یا متوسط مایل به تیره پیدا کنند. البته فروشندگان معتبر قهوه که اطلاعات کافی در این زمینه دارند، می توانند دانه ی قهوه ی شما را به حدی که برای اسپرسو لازم است برشته کنند.

مقدار آسیاب شدن دانه ی قهوه برای تهیه ی اسپرسو باید ترجیحا در حدی متوسط باشد. نه خیلی درشت باقی بماند و نه تبدیل به گرد قهوه شود.

فشرده سازی قهوه در دستگاه اسپرسو ساز یکی از مراحل مهم تهیه ی اسپرسو است. مقدار هجده الی بیست و یک گرم پودر قهوه، برای یک شات دوبل  اسپرسو کفایت می کند. این که از حداقل یا حداکثر این میزان استفاده کنید، بستگی به سلیقه و انتظار شما از طعم اسپرسو دارد. اما بهتر است مقدار قهوه ی مصرفی از میزان استانداردی که گفته شد، بیشتر نشود زیرا ممکن است بر عواملی چون فشار دستگاه و نحوه ی خروج قهوه اثر منفی بگذارد و اسپرسو کیفیت مطلوب را به دست نیاورد.

دمای ایده آل برای تهیه ی اسپرسو کمی کمتر از نقطه ی جوش است. بر این اساس دمایی بین نود تا  نود و شش درجه سانتیگراد برای آبی که قرار است اسپرسو با آن تهیه شود، کافی است.

آنتی اکسیدان در اسپرسو

کافئین موجود در قهوه اسپرسو نسبت به سایر انواع قهوه بیشتر است. در کنار این،  اسپرسو مقادیر زیادی آنتی اکسیدان دارد که خاصیت ضد پیری و ضد سرطان به آن می دهد. آنتی اکسیدان موجود در اسپرسو همچنین می تواند با رادیکال های آزاد و عوامل اکسیده شدن که بافت های بدن را از بین می برد، مقابله کند. این قهوه همچنین به دلیل داشتن آنتی اکسیدان به کاهش التهابات کمک می کند.  

رهایی از خواب آلودگی با  اسپرسو

برای افرادی که گرفتار کسالت و خواب آلودگی مدام هستند و این موضوع سبب کلافگی و اختلال در امور روزانه شان شده است، نوشیدن یکی دو فنجان  اسپرسو در طول شبانه روز توصیه می شود. این به دلیل حجم متنابه کافئین در این قهوه است که سبب تحریک مغز می شود و به اصطلاح خواب را می پراند.

کافئین موجود در اسپرسو همچنین برای افزایش هوشیاری و تمرکز عالی است و به همین دلیل بسیاری از افراد برای هوشیار ماندن و افزایش تمرکز در هنگام مطالعات درسی فشرده، کارهای فکری سنگین یا رانندگی های طولانی مدت از آن استفاده می کنند.گاهی خوردن یه فنجان قهوه و یک آبنبات کوچیک کنارش می‌تواند شما را سرحال کند.

تسکین میگرن با قهوه اسپرسو

 اسپرسو همچنین در تسکین سر درد عاملی موثر است. کافئین قهوه اسپرسو در واقع با مسدود کردن یک سری از گیرنده ها می تواند چون مسکنی برای سردرد یا میگرن عمل کند. از کافئین در بسیاری از داروهای مسکن درد ناحیه ی سر استفاده می شود. این ماده می تواند اثر داروهای مسکن برای سردرد را تا میزان چهل درصد افزایش دهد.

دیگر مواد مغذی و مفید قهوه اسپرسو

 اسپرسو با داشتن کافئین بسیار یک نوشیدنی مغذی و انرژی بخش است. اما مواد مفید دیگری نیز دارد که آگاهی از آن ها خالی از لطف نیست. این قهوه ی خوش مزه حاوی ریبو فلاوین است که در بردارنده ی ویتامین ب 2 است.

همچنین اسید پانتوتنیک موجود در یک فنجان قهوه اسپرسو، شش درصد از ویتامین ب 5 مورد نیاز روزانه را تأمین می کند. مقدار پتاسیم و منگنز این قهوه نیز سه درصد، و میزان منیزیم و نیاسین آن نیز دو درصد از نیاز بدن را پاسخگو است.

نکته ی مهم در خصوص فواید اسپرسو این است که به افزایش کلسترول خوب و مفید در بدن کمک می کند. کلسترول مفید HDL در بدن کمک می کند که از بیماری های قلبی و عروقی، انسداد رگ ها و سکته های ناگهانی جلوگیری شود.اسپرسو یک نوشیدنی کم کالری است و چنانجه افراد رژیم های غذایی برای لاغری گرفته باشند، از بابت نوشیدن این قهوه نگرانی نخواهند داشت .فروشگاه اینترنتی هانی استار ارائه دهنده انواع شکلات ، آبنبات ، قهوه و چای است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

چای قهوه شکلات هانی

فروشگاه هانی با مدیریت جناب آقای هانی فرهودی در سال 1378 به طور تخصصی فعالیت خود را در پخش و توزیع چای آغاز کرد، پس از آن حوزه فعالیت خود را گسترش داد و پا در عرصه پخش انواع قهوه، چای، شکلات و دیگر محصولات وابسته از معتبرترین برند های جهان نهاد. امروزه فروشگاه هانی به عنوان یکی از قدیمی‌ترین فروشگاه های قهوه، چای و شکلات با دو دهه تجربه و با پایبندی به سه اصل کلیدی، تضمین کیفیت و اصل بودن کالا ،مشتری مداری و بهترین قیمت موفق شد همگام با فروشگاه‌های معتبر ایران، در عرصه پخش و توزیع انواع قهوه، چای و شکلات بدرخشد.و توزیع قهوه، چای و شکلات بدرخشد. هم اکنون این فروشگاه در راستای اراِئه خدمات بهتر و همچنین بوجود آمدن بستری آسان و مطمین جهت خرید آنلاین هموطنان عزیز از سراسر ایران، اقدام به راه اندازی وب سایت خود نموده است.

اطلاعات تماس
  • ۰۹۱۲۷۱*****
[نمایش اطلاعات]