کد: 139902284848215065

فروش سجاده فرش ارزان

کد: 139902284848215065

https://bit.ly/36e63sv

، کاشان , (اخبار رسمی): فرش سجاده‌ای علاوه بر اینکه باید دارای قیمت مناسب باشد لازم است کیفیت بالایی هم داشته باشد. فرش‌های مصرفی مساجد و نمازخانه‌ها توسط دستگاه‌های ماشینی تولید می‌شوند و کمتر کسی است که امروزه از فرش دستباف برای فرش کردن مساجد استفاده کند.

فروش سجاده فرش ارزان
فروش سجاده فرش ارزان

امروزه برای خرید سجاده فرش خریداران به دنبال سجاده فرش ارزان هستند. به دلیل بودجه کم مساجد و نمازخانه ها قبل از خرید سجاده فرش قیمت فرش مسجدی بسیار اهمیت دارد.
اما فرش سجاده ای علاوه بر اینکه باید دارای قیمت مناسب باشد لازم است کیفیت بالایی هم داشته باشد. فرش های مصرفی مساجد و نمازخانه ها توسط دستگاه های ماشینی تولید می شوند و کمتر کسی است که امروزه از فرش دستباف برای فرش کردن مساجد استفاده کند.

از نظر تاریخی؛ حدود چهل سال است که انواع طرح فرش و سجاده فرش ماشینی در ایران تولید می شود. با گذشت زمان و پیشرفت علم و تکنولوژی شرکت های سجاده باف ,فرش های مسجدی را در انواع طرح و رنگبندی تولید می کنند. در این نوشته به توضیح سجاده فرش رزان و عوامل مهم در قیمت فرش سجاده ای می پردازیم.

کاشان پایتخت فرش و فرش مسجدی

شهر کاشان را میتوان پایتخت فرش و سجاده فرش ماشینی ایران در نظر گرفت. جالب است بدانید در این شهر بیشتر از ۷۰۰ کارخانه در امر تولید فرش و فرش های مسجد ماشینی فعال هستند  و همین امر این شهر را در خصوص تولید فرش و فرش سجاده ای ماشینی مشهور ساخته است. یکی از دلایل استقبال مردم از فرش و فرش مسجد ماشینی کاشان شباهت بسیار زیاد آن با فرش دستبافت این منطقه و قیمت فرش های مسجدی است که بسیار مناسب هستند. البته شهرهای دیگری مانند اصفهان, مشهد و تبریز؛ نیز به غیر از کاشان فرش مسجدی و سجاده فرش ماشینی تولید می کنند و همچنین به دلیل آنکه کارخانجات فرش سجاده ای در کاشان هستند قیمت سجاده ها بسیار کمتر از سایر شهرها است.

انواع فرش های مسجدی

1-فرش ماشینی: در گذشته از فرش ماشینی دارای ابعاد مختلف در مساجد ونمازخانه ها استفاده می کردند. به گونه ای که چندین فرش ۱۲ متری را در سراسر مسجد و حسینیه پهن می کردند. که بطور کامل تمام فضای مساجد را پوشش نمی داد و دوبار به کناره فرش های ماشینی نیاز بود. بعد از تولید فرش ماشینی به تولید فرش یکپارچه پرداختند.

2-فرش یکپارچه : به دلیل تکه تکه پهن کردن فرش های ماشینی در مسجد شرکت های سجاده باف رو به فرش های سایز بزرگ و یکپارچه آوردند که بصورت یک دست کل مسجد را پوشش می داد. اما به دلیل یکپارچه بودن این فرش ها امکان شست شو و تعمیرفرش ها مشکل بود. به گونه ای که باید کل فرش را جمع کرده و فرش را تمیز کرد.

3-موکت سجاده ای : موکت ها به دلیل سبکی و نیز اینکه به صورت کلی مسجد را پوشش می دهند مناسب هستند. اما عیب این موکت ها این است که زبر هستند و باعث ناراحتی نمازگزار می شوند. جنس سجاده ها و فرش های مسجدی باید لطیف باشد. به دلیل تمام نکاتی که در قسمت بالا ذکر شد شرکت هایی که کار بافت فرش برای مساجد را انجام می دادند, به تولید سجاده فرش پرداختند.

سجاده فرش مسجدی یعنی چه؟

سجاده فرش به مفروشه ای که برای مسلمانان و انجام نماز استفاده می شود سجاده مسجدی می گویند. طرح سجاده فرش های تولیدی توسط دستگاه های ماشینی را به دو دسته تقسیم می کنند:

1-سجاده فرش ماشینی محرابی
2-سجاده فرش ماشینی تشریفاتی

هر یک از این طرح های فرش ماشینی در مکان های خاصی استفاده می شود. سجاده فرش های مسجدی به صورت تکی و رولی تولید و عرضه می‌شوند.

طرح های سجاده فرش ارزان 

طرح سجاده های محرابی به شکل محرابی است که در مساجد وجود دارد. این محراب ها به صورت تکی و به ازای هر نفر تولید می شوند. طرح سجاده فرش های تشریفاتی به صورت گل و یا بوته و یا اشکال هندسی در حاشیه سجاده فرش است. طرح‌ ای سجاده فرش هاعمدتا از کاشی کاری‌ها و اشکال هندسی و تزئینی بنای مساجد و عبادتگاه ها الهام گرفته شده است. لازم به ذکر است که طرح های فرش مسجد بر روی قیمت فرش های مسجدی تاثیری ندارد.

ساختار فرش سجاده ای و سجاده فرش ارزان

لازم است بدانید در بافت هر نوع فرش از سه نوع نخ استفاده می شود. که آنها را نخ تار, پود و نخ پرز یا همان خاب می نامند. و این نخ ها در قیمت فرش سجاده تاثیر می گذارند.
به طور کلی نخ تار و پود استفاده شده در فرش های مسجد ماشینی در اکثر مواقع از جنس پنبه ,پلی استر و جوت و اکرولیک تشکیل شده است. ولی اگر جنس نخ سجاده فرش اکرولیک باشد قیمت فرش های مسجد نیز بیشتر می شود. اما ساختار و کیفیت فرش سجاده ای تاثیر بسزایی در قیمت فرش های مسجدی دارد.

انواع کیفیت فرش سجاده ای

فرش های مسجدی ماشینی ای که در بازار موجود هستند دارای شانه و تراکم های متفاوتی هستند. فرش های 440 و ۵۰۰ و ۷۰۰ شانه هستند که تراکم آنها نیز بین ۱۰۰۰ تا ۲۷۵۰ است. قاعدتا هرچه شانه و تراکم یک فرش سجاده ای بالاتر باشد فرش مسجدی از نظر ظاهری زیباتر خواهد بود و سجاده فرش ارزان تری خواهیم داشت . اما خوب است بدانید که از نظر دوام شاید بتوان گفت فرش های مسجد با تراکم کمتر مناسب ترند. چراکه هرچه شانه و تراکم بالاتر باشد نخ ها به همان نسبت لطیف تر,نازک تر و ظریف تر می شوند. لازم به ذکر است که هرچه شانه فرش بیشتر باشد فرش سجاده ای ظریف تر است و هرچه تراکم سجاده بیشتر شود فرش ما مستحکم تر است.

نحوه خرید از شرکت فرش 

 با تولید فرش سجاده ای و فرش ماشینی در شانه و تراکم ها مختلف مورد توجه خریداران فرش سجاده ای قرار گرفته است. با تولید فرش سجاده ای با کیفیت و سجاده فرش ارزان در مساجد جایگاه ویژه ای دارد. شما خریداران گرامی می توانید به صورت مستقیم و یا به صورت اینترنتی و از طریق سایت شرکت فرش طرح سجاده ها و قیمت به روز فرش های مسجدی را مشاهده کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت فرش ثریا

شرکت فرش سجاده ثریا کویر کاشان از بزرگترین تولیدکنندگان فرش مسجد یا سجاده فرش در ایران می‌باشد. این شرکت در شهرستان کاشان به عنوان پایتخت فرش ماشینی ایران، با کوله باری از تجربه، فعالیت خود را به طور تخصصی بر روی طراحی و بافت فرش سجاده‌ای آغاز نموده است. شرکت سجاده فرش ثریای کویر کاشان مفتخر است که با استفاده از مدرنترین ماشین آلات بافندگی نظیر وان‌دویل بلژیک، تکسیما و شونهر آلمان و با استفاده از مرغوب‌ترین مواد اولیه سهمی در مفروش نمودن مساجد و نمازخانه های کشور داشته باشد. این شرکت با آمیختن هنر اصیل ایرانی و ذوق و سلیقه‌ی امروزی در طراحی نقشه های فرش سجاده ای مساجد و همچنین با در نظر گرفتن فرهنگ‌های مختلف مردم ایران زمین، توانسته جایگاه ویژه‌ای در صنعت تولید فرش مساجد به دست آورد. شرکت فرش ثریا کویر کاشان همچنین در زمینه‌ی صادرات سجاده فرش به خارج از کشور به خصوص حوزه‌ی خلیج فارس پا به عرصه گذاشته است و به عنوان کارآفرینی نمونه در کشور فعال می‌باشد.

منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار