اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13990228484869207

سامانه درخواست به صورت کاملا دیجیتالی

مجوزهای رسانه‌های دیجیتال با هدف ساماندهی

کد: 13990228484869207

https://bit.ly/2ydeRlW

، تهران , (اخبار رسمی): مجوزهای لازم برای کسب و کار اصلی‌ترین مسئله‌ای است که برای راه اندازی یک کسب‌و‌کار اینترنتی باید به آن توجه داشته باشید. تا بتوانید بصورت رسمی و قانونی به فعالیت خود ادامه دهید.دریافت مجوزهای مربوط به کسب و کارتان باعث می‌شود قانونی بودن فعالیت شما مشخص شود و مشتری بیشتر اعتماد کند.

مجوزهای رسانه‌های دیجیتال با هدف ساماندهی
سامانه درخواست به صورت کاملا دیجیتالی

داشتن یک مجوز برای کسب و کار اینترنتی شما چقدر می‌تواند مفید باشد؟ مجوزهای لازم برای کسب و کار اصلی‌ترین مسئله‌ای است که برای راه اندازی یک کسب‌و‌کار اینترنتی باید به آن توجه داشته باشید. تا بتوانید بصورت رسمی و قانونی به فعالیت خود ادامه دهید.

واحد نشر دیجیتال

مرکز رسانه‌های دیجیتال با هدف ساماندهی و یافتن راهکارهای مناسب جهت حل مشکلات موجود در حوزه‌ی نرم افزار ایجاد شد. در این مرکز ، واحدی با عنوان امور بسته‌های نرم افزارای ایجاد که مسئولیت نظارت بر تولیدات نرم افزاری و دیجیتال کشور را دارد . این واحد با هدف حمایت از تولید‌کننده و مصرف‌کننده نرم افزارها ، جهت دهی به تولید و در نتیجه ایجاد بازاری سالم و مطمئن ، گامی چند در جهت اعتلای فرهنگ دیجیتال جامعه برخواهد داشت.

مجوزهای مرکز توسعه فن‌آوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال:

گواهی ثبت: سندی است که برای اصل اثر نشانه‌ی ثبت آن است ، برای تولید‌کننده نشانه‌ی مالکیت نرم افزار است و برای مولفان نشانه‌ی مشارکت و مقدار حقوق آنها در تولید اثر است .

پروانه انتشار: برای انتشار نرم افزار در سطح کشور ، نیاز به این مجوز است.

مجوز تکثیر: نرم افزارهای خارجی ، برای انتشار در سطح کشور ، نیاز به این مجوز دارند .

توضیح : نرم افزارهای تولید داخل ، گواهی ثبت و پروانه انتشار دریافت می‌کنند و نرم افزارهای خارجی فقط مجوز تکثیر دریافت می‌کنند .

توجه: برای درخواست‌های مجوز تکثیر، باید یک ناشر دیجیتال از لیست مرکز رسانه‌های دیجیتال انتخاب کنید.

هولوگرام ( برچسب اطمینان ) 

از آنجاییکه انتشار هر نوع محتوای فرهنگی در کشور نیازمند کسب مجوز لازم از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استاین مرکز به منظور حفظ اصالت نرم افزارهای منتشر شده و همچنین حمایت از حقوق صاحبان نرم افزار؛ حقوق مادی و معنوی نرم افزار؛ ساز و کار اعطای هولوگرام‌های قابل پیگیری را به نرم افزارهای دارای مجوز ؛ طراحی و پیاده سازی کرده است . به این ترتیب با هماهنگی مراکز تکثیر حامل‌های رایانه‌ای و پس از حصول اطمینان از اصالت محتوای تکثیر شده به تعداد آثار تکثیر شده هولوگرام در اختیار ناشر نرم افزار قرار می‌گیرد که دارای شماره سریالی مشخص هستند. به کمک این شماره سریال خریداران نرم افزار می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز و یا با ارسال شماره سریال به صورت پیام کوتاه به شماره 300070 نسبت به اصالت نرم افزار خریداری شده اطمینان حاصل کنند.

مزایای استفاده از هولوگرام 

شماره هولوگرام منحصر به فرد بوده و مختص همان بسته نرم افزار است . هولوگرام غیر قابل تکثیر است.

هولوگرام امکان تشخیص نسخه‌های اصلی از غیرقانونی در بازار را برای کاربران ، مراجع انتظامی ، تولید‌کنندگان نرم افزار و ناشران فراهم می‌آورد. هولوگرام باعث ایجاد اطمینان در صنعت نرم افزار کشور نسبت به جمع آوری آثار غیر مجاز خواهد شد .

با توسعه فناوری نوین دیجیتالی و تاثیر پذیری درابعاد اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی امروزه شاهد تغییر در فعالیت‌های اقتصادی و ارتباط جمعی هستیم امری که از یک سوی می‌تواند باعث افزایش بازدهی و از سوی دیگر در صورت عدم مدیریت آسیب جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد.  

سامانه شناد درخواست به صورت کاملا دیجیتالی

با توجه به نیاز روزافزون کاربران جهت دریافت خدمات به صورت الکترونیکی و نیز رشد چشمگیر دسترسی به اینترنت و ارائه خدمات نوین دیجیتالی و رضایت کاربران در خدمت رسانی کاملا دیجیتالی، سامانه جامع دیجیتالی شناد وابسته به موسسه فرهنگی دیجیتالی شمیم نرم افزاردانش در بخش‌های متنوع خدمات خود را  به کاربران محترم ارائه می‌کند

بخش دریافت مجوز

سامانه جامع دیجیتالی شناد جهت همکاری هر چه نزدیکتر با ناشران کتاب و کاربران برای محصولات کتاب صوتی، کتاب دیجیتال (کتاب الکترونیکی)، پکیج‌های آموزشی در قالب صوت وتصویر، فیلم ، جلسات کارگاهی آموزشی از مرکز توسعه اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را مهیا کرده است.

بخش سامانه الکترونیکی شناد

از دیگر امکانات این سامانه دریافت مجوز‌های و خدمات ارائه شده بصورت کاملا دیجیتالی است. برای کلیه تقاضای خدمات و اخذ مجوزهای مربوط به کسب و کارهای اینترنتی با هدف تمرکززدایی در کنار شفافیت و سهولت مراوده با سامانه جامع دیجیتالی شناد این سامانه «سامانه درخواست به صورت کاملا دیجیتالی» اقدام کرده است تا متقاضیان بتوانند پس از ثبت اطلاعات و ارسال مدارک بصورت الکترونیکی، و بعد از انجام مراحل قانونی از نحوه رسیدگی به پرونده خود تا حصول نتیجه مطلع شوند و مجوزهای مربوطه را بعد از تائید صلاحیت، از طریق پست دریافت کنند.

شفافیت و سهولت مراوده با سامانه جامع دیجیتالی شناد سامانه درخواست به صورت کاملا دیجیتالی

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

موسسه فرهنگی دیجیتالی شمیم نرم افزاردانش

موسسه فرهنگی دیجیتالی شمیم نرم افزاردانش ناشر دیجیتال برخط و بر حامل با مجوزهای معتبر و قانونی ازمرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد اسلامی

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]