کد: 139902284849113414

تاثیر اخلاق بر تغییر سازمانی

کد: 139902284849113414

https://bit.ly/3dTueis

، مشهد , (اخبار رسمی): اخلاق مفومی نسبی است و همیشه در حال تکامل است.برای رسیدن به این تکامل،نیاز به تغییر است و برای ایجاد اخلاق سازمانی، نیاز داریم که تغییر سازمانی را ایجاد کنیم و با ایجاد این تغییر، اخلاق مورد نظر را در سازمان خود پیاده ساخته و تبدیل به یک فرهنگ در سازمان کنیم که عناصر مهم برای رشد سازمانی هستند. 

تاثیر اخلاق بر تغییر سازمانی
تاثیر اخلاق بر تغییر سازمانی

به گزارش گروه اموزشی مشاوره ای نبی خواه ، به تحلیل کارشناس مدیریت بازرگانی خانم فرشته نبی خواه اگر بخواهیم راجع به نقش اخلاق در تغییر سازمانی بگوییم ، اخلاق مفومی نسبی است و هیچ گاه کامل نمی شود و همیشه در حال تکامل است . برای رسیدن به این تکامل نیاز به تغییر است و برای ایجاد اخلاق سازمانی در یک سازمان ما نیاز داریم که تغییر سازمانی  را ایجاد کنیم و با ایجاد این تغییر ، اخلاق مورد نظر را در سازمان خود پیاده ساخته و آن را تبدیل به یک فرهنگ در سازمان کنیم ؛ که همه   این ها عناصر مهم برای رشد سازمانی هستند . 

درست است که نظریات اخلاقی بسیار اندک هستند، اما برای بقاء و مطلوبیت سازمان و جهان هستی ما نیازمند آن هستیم .  

پیتر دراکر : تنها چیزی که در سازمانها ثابت است , تغییر است . برای اداره تغییر ابتدا باید لازم بدانیم که فرآیند تغییر را بشناسیم؛   سازمانها به عنوان یک کل و افراد به طور خاص دوست ندارند که کلمه تغییر را بشنوند، زیرا تغییر دارای معانی ناخوشایندی است . 

بر طبق نظریه کرت لوین، برای ایجاد تغییر در سازمان نیاز است که در ابتدا در دانش افراد تغییر ایجاد کنیم ، اگر بتوانیم در دانش افراد تغییر ایجاد کنیم ، در نگرش آن ها تغییر ایجاد شده و رفتارشان تغییر می کند ، سپس زمانی که رفتار فرد تغییر کرد مقاومت فرد در برابر تغییر از  بین خواهد رفت و تغییر رفتار فردی باعث تغییر رفتار جمعی میشود که به راحتی می توانیم در این صورت تغییر سازمانی را به وجود اورده و اخلاق مد نظر خود را در سازمان پیاده کنیم.

همچنین از طریق اخلاق کسب و کار می توان تغییر سازمانی را راحت تر اعمال کرد ، بنابر این در تغییرات اخلاقی اولیه ، تغییر  سازمانی سخت تر است و هر چه اخلاق در یک سازمان بیشتر نهادینه شود ، تغییرات بعدی آسان تر رخ می دهد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گروه آموزشی مشاوره ای نبی خواه

مدرس و کوچ تخصصی کسب و کار تحصیل کرده در رشته مدیریت بازرگانی ایران - مشهد

منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | روانشناسی و موفقیت