اطلاعات تماس
  • 021665***** - ۰۹۰۲۷۰*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902284849414509

آنچه درباره شغل برق‌کار ساختمان باید بدانید

کد: 139902284849414509

https://bit.ly/2ZgnSpA

، تهران , (اخبار رسمی): درصورتی‌که به مشاغل فنی مانند برق‌کاری ساختمان و نصب دوربین مداربسته علاقه‌مند هستید و قصد ورود به این مشاغل رادارید در ادامه شغل برق‌کار ساختمان و نصاب دوربین مداربسته و روش‌های موفقیت و درآمدزایی در آنها بررسی شده است.

آنچه درباره شغل برق‌کار ساختمان باید بدانید
آنچه درباره شغل برق‌کار ساختمان باید بدانید

معرفی شغل برق‌کار ساختمان

برق‌کار ساختمان شخصی است که وظیفه طراحی و نصب سیستم‌های برقی و روشنایی ساختمان، نصب و سیم‌کشی سیستم دزدگیر، دوربین مداربسته، سیستم اعلام حریق، درب‌های برقی، آیفون تصویری ساختمان را بر عهده دارد.

همچنین برق‌کار حرفه‌ای ساختمان می‌بایست توانایی عیب‌یابی و تعمیر مشکلات به وجود آمده در برق ساختمان را داشته باشد.

علاوه بر مهارت‌های ذکرشده برق‌کار ساختمان می‌بایست فردی دقیق بوده و از اصول و دستورالعمل‌های ایمنی در کار آشنا بوده و آنها را رعایت کند، به‌طور مثال کفش و کلاه ایمنی داشته باشد. چرا که شغل برق‌کاری ساختمان شغلی حساس است که کوتاهی و بی‌توجهی به اصول ایمنی کار خطرات بسیاری را به همراه خواهد آورد.

چگونه برق‌کار حرفه‌ای شویم؟

برق‌کار حرفه‌ای می‌بایست توانایی و مهارت در نصب انواع سیستم‌های حفاظتی و امنیتی مانند اعلام حریق، دزدگیر، دوربین مداربسته و ... را داشته و تونایی سیم‌کشی، فیوزبندی، پلاک خوانی، نصب کلیدهای تک پل و دوپل  نقشه‌کشی برق ساختمان و غیره را داشته باشد.

از آنجایی‌ که این مهارت‌ها بسیاری تخصصی است بنابراین لازمه موفقیت در این شغل دست‌یابی به این مهارت‌ها است و بهترین راه برای کسب این تخصص‌ها بدون شک گذراندن دوره‌های آموزشی برق ساختمان در آموزشگاهی معتبر است.

آموزشگاهی که دوره برق ساختمان را به‌صورت کاملا عملی و پروژه محور برگزار کرده و صفرتا صد برق‌کشی ساختمان و نصب انواع سیستم‌های حفاظتی و امنیتی را آموزش دهد.

امروزه آموزشگاه‌های متعددی دوره آموزش برق ساختمان را برگزار می کند، اما متاسفانه تعداد اندکی از آن‌ها این دوره را به‌صورت کاملا عملی و باهدف ورود کارآموزان برق به بازار کار برق ساختمان برگزار می‌کند.

آموزشگاه فنی برق یکی از بهترین مراکز آموزش برق ساختمان در ایران است که دوره آموزش برق ساختمان را به‌صورت کاملا تخصصی و عملی برگزار می‌کند. بنابراین جهت کسب این تخصص‌ها توصیه می‌کنیم در دوره‌های آموزش برق ساختمان آموزشگاه فنی برق ثبت‌نام کنید.

بازار کار برق ساختمان چگونه است؟

همان‌طور که می‌دانید برق یکی از مهم‌ترین مباحث در ساختمان است که بدون آن امکان زندگی و سکونت در ساختمان بسیار سخت و دردسرساز است. بنابراین می‌توان گفت برق‌کاری ساختمان از جمله مشاغلی است که همواره از بازار کار خوبی برخوردار است، به‌خصوص در سال‌های اخیر که رشد ساخت‌وساز افزایش چشم‌گیری داشته است.

برق‌کار می‌تواند در کلیه کارخانه‌ها، ساختمان‌های مسکونی، اداری، تجاری، صنعتی، بهداشتی مانند بیمارستان‌ها و ... مشغول به کار باشد. نکته‌ای که دراین‌باره باید گفت این است که هر چه میزان مهارت و تخصص برق‌کار بیشتر باشد، رفتار مشتری مدارانه تری داشته باشد، کیفیت کار بهتری داشته باشد، بدون شک تعداد پروژه‌ها و بزرگی آن بیشتر خواهد شد.

معرفی شغل نصاب دوربین مداربسته

شغل نصاب دوربین مداربسته یکی از دیگر مشاغل فنی بازار است که امروزه با توجه به افزایش تقاضا برای نصب دوربین‌های مداربسته جهت ایمنی بیشتر در ساختمآن‌ها مورد توجه قرار گرفته است.

نصاب حرفه‌ای دوربین مداربسته می‌بایست توانایی و مهارت لازم در نصب انواع سیستم‌های دوربین مداربسته آنالوگ، تحت شبکه، اچ‌دی، توانایی کابل‌کشی، داکت کشی، سوکت زدن و نصب انواع BNC، نصب دستگاه ضبط تصویر، مهارت و تخصص در انتقال تصویر به کامپیوتر و موبایل و ... را داشته باشد.

با شرکت در دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته در آموزشگاه فنی برق می‌توانید تمامی مهارت‌های لازم برای موفقیت در این شغل را فرا گرفته و نصاب حرفه‌ای انواع دوربین مداربسته شوید.

بازار کار نصب دوربین مداربسته چگونه است؟

امروزه دوربین مداربسته در انواع ساختمان‌های اداری، مسکونی، تجاری، بهداشتی، صنعتی و غیره نصب می‌شود و در برخی از محیط‌ها مانند ادارات و فروشگاه‌ها نصب آن اجباری است. افزایش تقاضا برای نصب دوربین مداربسته و اجباری شدن نصب آن در برخی از اماکن نشان از بازار کار خوب برای متخصصان حرفه‌ای نصب انواع دوربین‌های مداربسته می‌دهد.

درآمد نصاب دوربین مداربسته چقدر است؟

بازار کار نصب دوربین مداربسته برای متخصصان حرفه‌ای نصب دوربین مداربسته خوب و درآمدزا است. البته باید گفت میزان درآمد در این شغل وابسته به میزان تخصص و مهارت نصاب دوربین و میزان تبلیغات و ارتباطات او است، درصورتی‌که نصاب دوربین مهارت و تبلیغات خوبی داشته باشد می‌تواند به درآمد متوسط ۵ تا ۱۰ میلیون در ماه دست یابد.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت فنون برق fonoonbargh.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مجتمع فنون برق

آموزشگاه فنون برق در سال ۱۳۹۳ فعالیت خود را با برگزارى کلاس های آموزشى در زمینه نصب و آموزش تعمیرات تجهیزات الکترونیکی در سطوح مختلف دانشگاهی و بازار کار آغاز نموده است. این مجموعه با هدف ایجاد بازار کار و ارتقای سطح علمی و عملی تکنسین ها و کاربران تعمیراتی از طریق تبادل معلومات و تجارب و همچنین ایجاد اشتغال و آماده سازی جوانان برای بازار کارتاسیس گردیده است. آموزشگاه فنون برق توانسته با دعوت از مجرب ترین اساتید دانشگاهی، قدمی بزرگ را در راستای آموزش فنی و حرفه ای کشور بردارد.

اطلاعات تماس
  • 021665***** - ۰۹۰۲۷۰*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | علم و آموزش