اطلاعات تماس
  • 031547*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902284850115067

قیمت فرش سجاده متری

کد: 139902284850115067

https://bit.ly/2LFagfr

، کاشان , (اخبار رسمی): عوامل موثر در قیمت فرش سجاده مسجدی چیست؟ برای خرید فرش مسجدی قیمت سجاده فرش‌ها بسیار مهم است و مورد توجه خریداران فرش سجاده‌ای قرار می‌گیرد.

قیمت فرش سجاده متری
قیمت فرش سجاده متری

عوامل موثر در قیمت فرش سجاده مسجدی چیست؟ برای خرید فرش مسجدی قیمت سجاده فرش ها بسیار مهم است و مورد توجه خریداران فرش سجاده ای قرار می گیرد. اما سجاده فرش مسجدی در هر ابعادی و در هر شرکتی قیمت مختلفی دارد.

قیمت فرش سجاده متریچگونه مشخص می شود؟  عوامل موثر در قیمت فرش سجاده مسجدی چیست؟ برای خرید فرش مسجدی قیمت سجاده فرش ها بسیار مهم است و مورد توجه خریداران فرش سجاده ای قرار می گیرد. اما سجاده فرش مسجدی در هر ابعادی و در هر شرکتی قیمت مختلفی دارد. ابتدا لازم است بدانیم که چه عواملی در قیمت سجاده فرش ( فرش مسجدی,موکت سجاده ای,فرش سجاده ای,فرش مصلی ) تاثیر دارد؟ در ادامه به توضیح عواملی که در قیمت فرش سجاده ماشینی اثر گذار است می پردازیم.

دلایل استفاده از فرش سجاده متری 

امروزه در مفروش کردن مساجد و نمازخانه ها از سجاده فرش های متری استفاده می کنند:

۱- تعیین جهت قبله برای تک تک نمازگزاران.
۲- فرش سجاده ای با وجود طرح های خود محیطی بسیار فاخر برای مسجد ایجاد می کند.
۳- به دلیل طرح های محرابی فرش مسجدی باعث منظم شدن صف نمازگزاران می شود.
۴- سجاده فرش مسجد تمام فضای مسجد را بصورت یکپارچه پوشش می دهد.
۵- سجاده فرش متری درمتراژبالا تولید می شود ونیازی به کناره ها و فرش های حاشیه نیست.
۶- هنگام ایجاد لک یا صدمه یا پرز این سجاده راحت تر از فرش قابل ترمیم است.
۷-  فرش مسجدی را در هر رنگ بندی و هر طرحی می توان مناسب مسجد تولید کرد.
۸- سجاده فرش ها به دلیل تولید در متراژ بالا قیمت مناسبی دارند.
۹- مفروش کردن و نصب سجاده فرش مسجدی بسیار راحت تراست.

عوامل تعیین کننده قیمت فرش سجاده متری

برای خرید سجاده فرش قیمت سجاده فرش برای خریدار مهم است و قیمت سجاده فرش های مسجدی به عوامل زیر بستگی دارد:
1-شانه فرش سجاده ای
2-تراکم فرش سجاده ای
3-جنس نخ فرش مسجد
4-وزن سجاده فرش
5-تعداد رنگ فرش مسجدی
6-دستگاه بافت فرش سجاده ای

در ادامه به توضیح هر یک از این عوامل که در قیمت فرش سجاده متری تاثیر میگذارد می پردازیم.

1)میزان شانه فرش سجاده ای

سجاده فرش های ماشینی در شانه های مختلف تولید می شوند. اما بهترین میزان شانه در فرش‌های سجاده‌ای شامل ۵۰۰ شانه و ۷۰۰ شانه است. شانه سجاده فرش در اصل همان میزان گره هایی است که در یک واحد از فرش مسجدی زده شده است. لازم است بدانید که هنگامی فرش زیبا تر است که شانه آن بیشتر باشد. هر چه تعداد شانه ‌ی فرش بیشتر باشد, فرش سجاده ای ریزبافتر و زیبا ترخواهد بود که مشابه فرش دستباف می شود واصطلاحا آن‌ها را دستبافت گونه می‌نامند.

2) میزان تراکم فرش سجاده ای

تراکم فرش سجاده ای به میزان گره هایی که در یک متر از طول فرش مسجدی واقع شده است می گویند. به هر چه تراکم فرش سجاده‌ای بالاتر باشد، فرش دارای فشردگی بیشتر و وزن بالاتری خواهد بود. که در نتیجه سجاده فرش عمر و دوام بیشتری خواهد داشت. هر سجاده ای در شانه مشخص داری تراکم مشخصی نیز است. هر چه تراکم فرش ماشینی بیشتر باشد قیمت فرش سجاده متری نیز افزایش می یابد.

3)جنس نخ در فرش سجاده ای

جنس نخ مصرفی سجاده فرش ها, عامل اصلی  در تعیین قیمت فرش سجاده ای مسجد است. نخ به کار رفته در بافت فرش‌های سجاده انواع مختلفی دارد.

انواع نخ در سجاده متری

نخ پلی استر: به این نخ، نخ درصد دار نیز گفته می‌شود, این نخ ها بعد از مدتی مانند موکت کوبیده می‌شوند و سفت می‌شوند. این نخ فاقد پرز است چون حالتی شبیه به پلاستیک دارد.بنابراین عمر سجاده فرش با نخ پلی استر طولانی نیست.

نخ اکریلیک: نخ اکریلیک لطیف تراست (که مناسب نمازگزاران است) و همچنین دارای دوام بیشتری است. این نخ در مقایسه با پلی استر دارای پرز است. نخ های اکرلیک مصرف شده در سجاده هیت ست شده است.

4)وزن سجاده فرش

سجاده فرش های ماشینی دارای در هر ابعادی داری وزن معینی هستند. وزن سجاده فرش های مسجدی با شانه و تراکم فرش سجاده رابطه مستقیم دارد. یعنی هنگامی که شانه و تراکم سجاده فرش ها افزایش یابد وزن فرش سجاده ای هم افزایش می یابد. هنگامی که وزن سجاده فرش افزایش یابد در نتیجه قیمت فرش سجاده ای متری نیز افزایش می یابد.

5)تعداد رنگ فرش مسجدی

سجاده فرش های مسجدی دارای رنگ زمینه ای هستند که در رنگ های مختلفی هستند و در بافت فرش سجاده ای هم رنگ های استفاده می شود که در دستگاه های متفاوت می تواند این به صورت 8 رنگ و یا 7 رنگ باشد. لازم است بدانید که رنگی که در زمینه فرش سجاده ای به کار می رود در قیمت فرش سجاده ای تاثیر ندارد. ولی تعداد رنگ بافته شده در فرش سجاده ای در قیمت فرش سجاده ای متری تاثیر میگذارد.

6)دستگاه بافت فرش سجاده ای

امروزه برای تولید فرش سجاده ای و فرش مسجدی دستگاه های بیشماری وجود دارند که هرکدام ویژگی های مخصوص خود را دارند. سجاده فرش هایی که توسط دستگاه واندویل و شونهر آلمان بافته می شوند بسیا با کیفیت هستند. این دستگاه ها طی انجام فرآیند هایی به تولید فرش سجاده ای می پردازند. سجاده فرش های متری توسط این دستگاه ها تولید می شود.

بهترین کیفیت از فرش ماشینی سجاده ای متری

بهترین کیفیت از فرش ماشینی سجاده ای متری که بیشتر نیز مورد استفاده قرار می گیرد سجاده فرش های ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰ بافت واندویل یا همان دستگاه های hcp است. الیاف سجاده فرشی که خریداری می کنید سعی کنید صد در صد اکرولیک باشد. شانه سجاده فرش به گونه ای باشد که سجاده فرش دارای زیبایی وظرافت  خاصی باشد. تراکم فرش سجاده ای باید بالا باشد تا فرش ازمقاومت و فشردگی کافی برخوردار باشد. هرچه کیفیت فرش سجاده ای بیشتر باشد قیمت فرش سجاده متری نیز بالاتر می رود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت سجاده باف کاشان

فرش سجاده ای یا سجاده فرش: سجاده فرش محصولی ایرانی اسلامی از تلفیق زیبای هنر و دین برای به نمایش گذاشتن بهترین و والاترین نوع هنر، که رنگی از عبودیت و ابراز بندگی دارد و در نقش‌هایش یادآور ملکوتی بودن ذات انسان است و دل را مهمان بهشت برین قالی می‌کند. فرش‌سجاده ای زینب بخش مسجدها، حسینیه‌ها، نمازخانه‌ها و اماکن متبرکه مذهبی می‌باشد و با رنگ‌های زیبایش نشاط را مهمان این اماکن می‌کند و به تعیین قبله و نظم صفوف نماز که اوج بندگی است کمک شایانی می‌کند. این محصول در شانه های مختلف همچون 440، 500 و 700 بافته می شود که لیست محصولات آن را در بخش محصولات می توانید مشاهده کنید.

اطلاعات تماس
  • 031547*****
[نمایش اطلاعات]