اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902294850414975

بررسی حوله خراشاد

کد: 139902294850414975

https://bit.ly/2TgDhCj

، بیرجند , (اخبار رسمی): انواع مختلفی از حوله‌های پارچه‌ای مورد استفاده خانگی قرار می‌گیرند، از جمله حوله‌های دست و صورت، حوله حمام و حوله‌های آشپزخانه، حوله مسافرتی، حوله استخری. در آب و هوای گرم، مردم ممکن است از حوله‌های ساحلی و در مسافرت‌ها از حوله‌های مسافرتی به دلیل کم حجم و کوچک‌تر بودن آن استفاده کنند.

حوله
حوله خراشاد

حوله، بَشگیر یا آب‌چین تکه‌ای از الیاف جذب‌کننده مایعات، از جنس پنبه، پشم، پارچه یا کاغذ است که برای خشک کردن یا پاک کردن به کار می‌رود. حوله‌ها معمولاً دارای پُرز هستند تا خاصیت آبگیری آن‌ها بیش‌تر شود که روش های متعددی برای تولید آنها وجود دارد در مقالات بعدی به آن خواهیم پرداخت

انواع مختلفی از حوله‌های پارچه‌ای مورد استفاده خانگی قرار می‌گیرند، از جمله حوله‌های دست و صورت، حوله حمام و حوله‌های آشپزخانه، حوله مسافرتی، حوله استخری. در آب و هوای گرم، مردم ممکن است از حوله‌های ساحلی و در مسافرت ها مردم از حوله های مسافرتی به دلیل کم حجم و کوچک تر بودن آن استفاده کنند. حوله‌های کاغذی در دستشویی فضاهای تجاری یا اداری برای کاربران فراهم می‌شوند تا دست‌هایشان را خشک کنند.

حوله کاغذی همچنین در استفاده خانگی برای پاک کردن، تمیز کردن و خشک کردن در کارهای مختلف استفاده می‌شود. حوله ها کاربرد زیادی در بین خانواده ها دارند برای مثال اگر فردی از حمام بیرون بیاید اولین کاری که انجام می دهد این است که خود را با حوله خشک می کند با از یک تن پوش حوله مانند استفاده کند.

انواع حوله

حوله حمام مسافرتی

حوله قدی یا حوله پالتویی: حوله بسیار بزرگ حمام

حوله شنا یا استخری

حوله لباسی: حوله گشاد و آستین‌داری که قبل یا بعد از استحمام به تن می‌کنند. (روبدوشامبر)

حوله کاغذی

حوله پارچه‌ای (کهنه)

حوله دست و صورت

حوله آشپزخانه

ریشه واژه

واژه حوله واژه ایست پارسی- ترکی؛ ساخته شده از دو بخش خواب (یا خو) به همراه پسوند ترکی لی که روی هم رفته معنای خوابدار را می‌دهد که اشاره به پرزهای روی حوله‌است. ولی چون در زبان ترکی استانبولی حرف «خ» نداریم به جای خولی به آن حولی یا هولی می‌گفتند. در بازگشت این واژه به پارسی به ریخت حوله یا هوله درآمد.

واژه حوله از ریشه حَوَلَ عربی است که در زبان عربی معنای نیرو می‌دهد ولی در پارسی به معنای پیرامون و گرداگرد درآمده‌است. پس واژه حوله با این دید به معنای ابزار در برگرفتن یا چیزی که انسان به دور خود می‌پیچد معنا می‌شود.

علاقه مندان در سایت شرکت تعاونی هنر صنعت وزین خراشاد می توانند انواع محصولات حوله را از سایت hsvkhorashad.com تهیه کنید. این محصولات تولیدی هنرمندان روستای جهانی خراشاد است و به صورت کاملاً سنتی تهیه می شود.

فروشگاه اینترنتی شرکت تعاونی هنر صنعت وزین خراشاد تنها فروشگاهی است که به صورت کاملاً تخصصی محصولات پارچه بافی هنرمندان روستای جهانی خراشاد را عرضه می‌کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

هنر صنعت وزین خراشاد

شرکت تعاونی هنر صنعت وزین خراشاد با شماره ثبت 5734 در تاریخ 1396/12/07 به ثبت رسیده است . این شرکت با هدف احیاء، توسعه و ترویج آداب، رسوم و فرهنگ روستایی و توانمند سازی منابع انسانی این شرکت و سایر تعاونی ها با فعالیت مشابه، توانمندسازی جوامع محلی و آموزشی و تربیت بلدهای محلی به عنوان راهنمای گردشگران، برگزاری نمایشگاههای تخصصی داخلی (استانی، منطقه ای، ملی، خارجی (برون مرزی) ) در رابطه با موضوع شرکت و تهیه و تولید و توزیع مواد اولیه (داخلی و خارجی) پیگیری امور مربوط به مرمت، احیاء و ماندگاری بناهای تاریخی روستایی و با هدف ارتقای صنایع دستی علی الخصوص یکی از مهمترین صنایع دستی روستای خراشاد پارچه بافی سنتی یا همان توبافی تأسیس گردیده است

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]