اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902294850512020

معرفی اجمالی کتاب امام حسین مظهر غربت و مظلومیت؛ پاسخ به شبهات عصر قیام

کد: 139902294850512020

https://bit.ly/3cCvbLU

، قم , (اخبار رسمی): جلد ششم این مجموعه به بررسی هجرت دوم امام حسین (ع) از مکه مکرمه به کربلای معلّی و پاسخ به شبهات مربوط به این برهه از قیام برحق ایشان می‌پردازد.

معرفی اجمالی کتاب امام حسین مظهر غربت و مظلومیت؛ پاسخ به شبهات عصر قیام
بررسی هجرت دوم امام حسین (ع) از مکه به کربلا و پاسخ به شبهات مربوط به این برهه از قیام برحق ایشان

امام حسین (ع) شخصیتی است که تک تک آیات قرآن در جسم و روح و قول و فعلش تجلی و تبلور یافته و حضرتش در عمل، مبلغ و منادی یکتاپرستی و دین‌مداری ست و حیات و مماتش در راه رضای خدا و برای دین خداست.

نام امام حسین (ع) و یاد امام حسین و قیام ایشان و بررسی هدف ایشان شاید برای بشر: برای بشر خفته در خواب غفلت‌ها، برای بشر مانده در زیر غبار شهوت‌ها و برای بشر مشغول مانده در زندگی دنیا، نسیمی باشد بیدارگر و رهنما تا شاید از این رهگذر مشمول هدایت و رحمت الهی و شفاعت و شفقت اولیای الهی قرارگیرد و نجات یابد.

و این کتاب تلاشی است ناقابل در این مسیر تا نویسنده و خواننده را در جهت مواجهه با این نسیم رحمت قرار دهد؛ باشد که چنین باشد!!

جلد اول این دوره در بررسی زمینه‌ها و شناخت زمینه‌سازان جاهلیتِ دور تا بروز اسلام و اتمام نعمت و اکمال دین به پیش آمد و در مجلدات دوم و سوم، تلاش شد که از آغازین لحظات دردناک رحلت پیامبر (ص) تا واقعه قیام امام حسین (ع) و از غصب ولایت و آثار دردناک آن تا آثار حکومت نحس معاویه و سلطنت یزید بن معاویه بر حیات سیاسی و عقیدتی مسلمین مورد بررسی قرار گیرد و قیام امام حسین (ع) بر علیه این شجره ملعونه و علل و آثار آن و سؤالات و شبهات این دوران واضح و مبرهن شود.

مجلدات بعدی این مجموعه هم در بررسی شبهات مربوط به عصر قیام و مسائل مربوط به اوضاع سیاسی و فرهنگی دهه‌های اول بعد از رحلت رسول خاتم (ص) بود که تقدیم شد.

در جلد پنجم، سؤالات و شبهات مربوط به هجرت امام حسین (ع) از مدینه تا مکه، مورد بررسی قرار گرفت و مطالب و مباحث مربوط به این مسیر نورانی، تقدیم و اتفاقات و حوادث این هجرت بازخوانی شد.

و اما جلد ششم این مجموعه به بررسی هجرت دوم امام حسین (ع) از مکه مکرمه به کربلای معلّی و پاسخ به شبهات مربوط به این برهه از قیام برحق ایشان می‌پردازد.

در این جلد با اباعبدالله الحسین (ع) از مکه، این حرم امن الهی تا کربلا، مطاف‌گاه ارضیان و سماواتیان، راه خواهیم پویید تا از نزدیک شاهد غربت، معصومیّت و مظلومیّت و رشادت و شهادت ایشان باشیم و اگر در کنار ایشان نبودیم، با اهل بیت مظلوم ایشان از کربلا تا کوفه و از کوفه تا شام مویه کنیم و بر سَرزنان و ناله‌کنان، ندای مظلومیت حسین را به کوفیان و شامیان و جهانیان برسانیم و از یزید و یزیدیان اظهار برائت کنیم و رسوایشان سازیم تا جهانیان بدانند که حق با علی و اولاد على صلوات الله علیهم اجمعین است؛ همان طور که بود و همان طور هم خواهد بود تا امام عصر و زمان (ع) قیام فرماید و از کنار کعبه خود را معرفی نماید و کار انتقام خود را از کافران و منافقان و قاتلان اهل بیت آغاز کند.

همچنین با کاروان امام (ع)، در روزی که حجّاج بیت الله الحرام رو به سوی این خانه دارند، از حرم امن الهی به سوی منای کربلا می‌کوچیم و با ولایت امیر الحاجّ شهدا، به مطاف‌گاه ملائک آسمانی رَه می‌سپاریم و با اهل بیت و یاران عاشورایی امام، احرام خون می‌بندیم. خاندان و یارانی که در وفاداری و ولایت‌مداری، به مقام « فَإنِّی لَا أَعْلَمُ أَصْحَابًا أَوْفَی وَلَاخَیرًا مِنْ أَصْحَابِی وَلَاأَهْلَ بَیتٍ أَبَرَّ وَلَا أَوْصَلَ مِنْ أَهْلِ بَیتِی …» رسیدند.

تا هفتم محرم …

از این مجموعه عناوین زیر منتشر شده است:

  • جلد اول، امام حسین مظهر حق و حقیقت
  • جلد دوم، امام حسین مظهر اطاعت و ولایت
  • جلد سوم، امام حسین مظهر امامت و درایت
  • جلد چهارم، امام حسین مظهر شجاعت و شهامت
  • جلد پنجم، امام حسین مظهر هجرت و رشادت

علاقه مندان جهت دسترسی و خرید کتاب امام حسین مظهر غربت و مظلومیت (پاسخ به شبهات عصر قیام، جلد ششم) می‌توانند به سایت فروشگاه اینترنتی انتشارات آیت اشراق به آدرس ayateeshraq.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

انتشارات آیت اشراق

کتابسرای اشراق در فضای لهیب طعنه‌ها و هجمه‌ها بر علیه کتب عرفانی و فلسفی در قم در سال ۱۳۷۲ تأسیس شد و بصورت تخصّصی در زمینه کتب عرفانی و فلسفی و اخلاقی شروع به فعالیت نمود و تلاش کرد دلبری این موضوعات را در عرصه فرهنگ پررنگ‌تر نماید. بعد از ۱۵ سال کسب تجربه در امر کتابفروشی در سال ۱۳۸۷ موفق به اخذ مجوز نشر به نام “آیت اشراق” با محوریّت کتب علوم عقلی و عرفانی شد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | نشریات و کتاب