اطلاعات تماس
  • 021284*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902294850615307

چطور با وجود تعطیلات برای کنکور درس بخوانیم؟

تعطیلی مدارس چالش یا فرصت؟

کد: 139902294850615307

https://bit.ly/2zOWxQi

، تهران , (اخبار رسمی): کرونا هر بدی که داشت برای کنکوری‌ها دو فایده داشت؛ اول اینکه کنکور را عقب انداخت تا فرصت مطالعه بیشتر شود و دوم اینکه یک تعطیلات طلایی را به ارمغان آورد تا یک داوطلب هشیار کنکوری از این فرصت تمام استفاده را برای پیشرفت درسی خود ببرد.

تعطیلی مدارس چالش یا فرصت؟
چگونه با وجود تعطیلات برای کنکور و مدرسه درس بخوانیم؟

در این ایام تعطیلی مدارس فرصتی دست داده تا با افزایش ساعت مطالعه و جبران عقب افتادگی های انباشته شده در طول سال تحصیلی بتوانیم از رقبا پیشی بگیریم. اگر فکر می کنید قرنطینه و تعطیلی ها یک مشکل بزرگ است و حسابی از برنامه عقب می افتید حتما این مطلب را بخوانید.

در دوران تعطیلی ها چگونه ساعت مطالعه را افزایش دهیم؟

اولین نکته که باید به آن اشاره کنم این است که سعی کنید هیچ یک از این روز ها را از دست ندهید و به طور پیوسته مطالعه داشته باشید (حالا کم یا زیادش بسته به وضعیت درسی و شرایط فردی خودتان دارد).

افزایش ساعت مطالعه در این دوران 2 پیش نیاز دارد:

1-تقویت اراده و انگیزه(مخصوصا در شرایط قرنطینه): روحیه خود را با انجام تفریحات خانگی و تفریحات بیرون از خانه (البته در ساعات خلوت مثل آخر شب یا صبح زود نزدیک طلوع) حفظ کنید و سعی کنید هیچوقت هدف کنکور خود را فراموش نکنید و نهایت استفاده را از این فرصت طلایی ببرید.

2-روش های مطالعه: می توانید با استفاده از مرور و تست زنی زماندار مباحث گذشته و ارزیابی خودتان ، انگیزه ی مطالعه را در خودتان افزایش دهید . یا اینکه تغییر روش مطالعه تان در بعضی دروس (که احساس می کنید روش غلطی در پیش گرفته اید) روش های جدید را امتحان کنید تا تنوع ایجاد شود و در نتیجه با افزایش انگیزه و ساعت مطالعه روبرو خواهید شد.

یک روش دیگر جمع بندی بعضی دروس است که در آن ها قوی تر هستید . با این روش هم میتوان تنوع در برنامه درسی ایجاد کرد و ساعت مطالعه را بالا برد.

چطور انگیزه و انرژی در خواندن داشته باشیم؟

همانطور که بالا تر مطرح شد با انجام تفریحات خانگی و بیرونی (بیشتر خانگی) و انجام ورزش ها و نرمش های خانگی می توانید نشاط و طراوت را در خودتان حفظ کنید . با ایجاد یک برنامه ی میان مدت تا کنکور و تدوین یک چشم انداز معین ، هدف خود را فراموش نکنید و انگیزه تان را حفظ کنید . نکته ی مهم این است که این برنامه را با مشورت مشاور خود تهیه کنید و مو به مو اجرا کنید.

بدون مدرسه و کلاس هم می توان رتبه ی خوبی به دست آورد؟

جواب این سوال به دیدگاه خودتان نسبت به کلاس ها بستگی دارد. اینکه به تعطیلی کلاس ها به عنوان یک فرصت طلایی برای مطالعه نگاه کنید یا اینکه زانوی غم بغل بگیرید و به خودتان تلقین کنید که نمی شود. در این باره دانش آموزان 2 دسته اند:بعضی دانش آموزان با کلاس و معلم میانه ی خوبی ندارند و بامطالعه ی شخصی راحت ترند. پس این تعطیلات فرصت بسیار مناسبی برای آن هاست.

بعضی دانش آموزان هم به تدریس معلم وابسته اند. پیشنهاد من به این دوستان دریافت جزوه ی معلم و مطالعه ی آن در کنار تماشای دی وی دی های آموزشی است.

در این شرایط کرونا در بهترین حداقل حالت 3 ماه تا کنکور وقت دارید . پس بهانه های الکی را کنار بگذارید و با انگیزه و پر قدرت مطالعه کنید ، این جا دور آخر مسابقه است.

تعطیلی با انواع بچه های کنکوری چه میکند؟

در این باره می توان چند دسته بندی انجام داد. یکی را که در جواب سوال قبلی دیدید. دسته بندی دیگر بر طبق سطح دانش آموزان است.

  1. دانش آموزان ضعیف (تراز زیر 5600)
  2. دانش آموزان متوسط (تراز بین 5600تا6500)
  3. دانش آموزان قوی (تراز بالای 6500)

دانش آموزان ضعیف در این مدت می توانند با تکمیل مطالعه ی مباحثی که ناقص مطالعه کرده اند یا از ابتدا خوب یاد نگرفته اند، گام بزرگی در جهت پیشرفتشان بردارند.

دانش آموزان متوسط می توانند با افزایش تعداد تست های زمان دار و تمرکز روی چگونگی آزمون دادن و تمرین بیشتر تست زنی ، مهارت های آزمونی خود را تقویت کنند و سرعتشان را در سر جلسه آزمون افزایش دهند که همه ی این ها منجر به افزایش ترازشان می شود.

دانش آموزان قوی با تکیه بر جمع بندی قوی و مرور خلاصه برداری های طول سال تحصیلی و اشتباهات آزمون های گذشته می توانند مروری جامع همراه با کاهش تعداد غلط های آزمون داشته باشند تا نمره منفی های خود را کاهش دهند و به نتیجه ای مناسب دست یابند. در کنار این هم می توان با کار کردن روی تست های سخت به صورت زماندار بعضی تست ها را که سر آزمون سفید رها می کنند ، از این به بعد با اعتماد به نفس جواب دهند و تعداد درست هایشان را هم افزایش دهند.

یک سری از دانش آموزان تا کنون شروع نکرده اند یا اصلا مطالعه ی خوبی نداشته اند. توصیه ی من به این دوستان گرفتن مشاوره خصوصی است که با برنامه ای فشرده و حذف یک سری مباحث کم سوال کنکور و هم چنین تمرکز روی دروس پر اهمیت ، حداکثر استفاده را از زمان باقی مانده ببرند.

نکته ی آخر: اگر به مسابقات دو  یا ماراتن نگاه کرده باشید میبینید که بعضی دوندگان که پیشتاز اند در دقایق پایانی خسته می شوند و کم می آورند و بعضی دوندگان که عقب ترند سرعتشان را زیاد می کنند و خیلی از مواقع همین ها هستند که در نهایت برنده می شوند.

درهر دسته از کنکوری ها که باشید حتما رقبای خود را دارید و کنکور هم مسابقه ای است که در دقایق پایانی آن قرار دارید. پس اکنون وقت جا زدن نیست ، دقایق پایانی را از دست ندهید و حتما ساعت مطالعه ی خود را بالا ببرید ، و با انگیزه و پر قئرت بدون توجه به حواشی و موانع ، مسیر خود را پیش ببرید ، مطمئن باشید پاداش زحمات خود را میگیرید.

علاقه مندان به دریافت مشاوره کنکور آیدی نوین می‌توانند به سایت IDNovin مراجعه کنند

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آیدی نوین (IDNovin)

موسسه کنکور ایران دانش نوین (IDNovin) ارائه دهنده خدمات: مشاوره ، برنامه ریزی و آموزش کنکور معرفی منابع کنکور پاسخ به سوالات پرتکرار دانش آموزان کنکوری بصورت رایگان برگزاری همایش های کنکور در کل ایران ارائه جزوه ها و کتاب های کنکور بانک تست و سوالات امتحانی دبیرستان اخبار کنکور و …

اطلاعات تماس
  • 021284*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | علم و آموزش