اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902294851715297

چه ماسکی برای پیشگیری از کرونا مناسب است؟

کد: 139902294851715297

https://bit.ly/2LzBFPX

، تهران , (اخبار رسمی): در ادامه ماسک‌های منلسب برای پیشگیری از ابتلا به کرونا معرفی شده‌اند. چه ماسکی برای جلوگیری از ابتلا به کرونا ویروس مناسب‌تر است؟

چه ماسکی برای پیشگیری از کرونا مناسب است؟
ماسک مناسب پیشگیری از کرونا

این روزها که همه درگیر کرونا هستیم رعایت موارد ایمنی بسیار مهم است. ویروس خطرناک کرونا خیلی از کشورها را آلوده کرده است. ویروسی که بزرگترین فاجعه هزاره سوم معرفی شده است روزانه جان بسیاری افراد را در سراسر دنیا می گیرد. دیگر همه با خطرات این ویروس آشنا هستیم.

یکی از راه های انتقال کرونا تنفس و راه دهانی است. کرونا ویروس به راحتی می تواند از راه دهان و بینی وارد بدن شده و انسان را آلوده کند. به همین دلیل استفاده از ماسک های مناسب برای پیشگیری از ابتلا به کرونا بسیار مهم است.

متاسفانه شاهد هستیم که افراد زیادی در این بازار اقدام به فروش بسیاری ماسک های نامناسب به جای ماسک باکیفیت کرده اند. البته که بسیاری از این افراد نیز سودجو نیستند. ناآگاهی برخی اوقات باعث می شود که کالای بی کیفیت جای کالای مرغوب را بگیرد. به همین دلیل بر آن شدیم که در مورد ماسک های مناسبی که می توانند از ما در برابر کرونا محافظت کنند صحبت کنیم.

ماسک جراحی

ماسک های جراحی یکی از ماسک های خوبی هستند که از ورود ویروس به بدن ما جلوگیری می کنند. این ماسک ها عموما از سه لایه تشکیل شده اند. لایه داخلی و بیرونی ماسک از نوعی پارچه بدون بافت به نام اسپان باند تشکیل شده است. این لایه بسیار نرم و لطیف است و از تعرق بیش از حد جلوگیری می کند. لایه داخلی نیز ملت بلون است. این سه لایه به وسیله دستگاه های اتوماتیک حرفه ای که در صنعت ساخت تجهیزات پزشکی به کار می رود به هم متصل شده اند.

در قسمت بالای این ماسک یک گیره بینی تعبیه شده است. پس از این که ماسک روی صورت قرار گرفت به وسیله این گیره راه ورودی از بالای ماسک مسدود می گردد. به این ترتیب ویروس های خطرناکی چون کرونا نمی توانند وارد بدن ما شوند. نوع اتصال این ماسک ها به وسیله بند است. در هر طرف این ماسک ها دو قطعه بند قرار دارد که به پشت سر گره زده می شود.

ماسک سه لایه کش دار

این ماسک ها نیز همان طور که از نامشان مشخص است از سه لایه تشکیل شده اند. ساختار این ماسک ها دقیقا مشابه ماسک های جراحی است. یعنی از سه لایه تشکیل شده اند که دو لایه داخلی و بیرون اسپان باند بدون بافت و لایه داخلی نیز ملت بلون است. تنها تفاوت این ماسک ها با ماسک های جراحی نوع اتصال آنها است. ماسک های سه لایه عمومی به وسیله دو قطعه کش به پشت گوش متصل شده و روی صورت ثابت می شوند. گیره بینی در این ماسک ها نیز وجود دارد. این ماسک ها به ماسک پرستاری نیز معروف هستند.

اما ممکن است برای شما این پرسش به وجود آمده باشد که کدامیک از این ماسک ها بهتر هستند. حقیقت این است که ماسک های جراحی و سه لایه هر دو ساختار یکسان دارند. اما توجه کنید که در این بازار کسی محصول بی کیفیت را به شما به نام این ماسک ها عرضه نکند. ویژگی های زیر در ماسک نشان از کیفیت خوب آن و مناسب بودن آن برای شرایط کرونایی دارد:

داشتن گیره در بالای ماسک

هنگام خرید ماسک جراحی یا ماسک های سه لایه پرستاری دقت کنید که گیره بینی در بالای ماسک وجود داشته باشد. در غیر این صورت از خرید خودداری کنید. مهم ترین راه ورود کرونا و بسیاری از ویروس های دیگر از طریق تنفس و دهان است. گیره بینی راه ورود را به خوبی می بندد. پس احتمال ابتلا به کرونا ویروس به حداقل می رسد.

پرسی بودن ماسک

از ماسک هایی که دوخت دستی دارند استفاده نکنید. ماسک هایی که با چرخ دستی و به صورت سنتی ساخته می شوند مناسب این ایام و شرایط سخت نیستند. این موضوع چند دلیل دارد. پارچه های ماسک های پزشکی حرفه ای چون جراحی و پرستاری از اسپان باند و ملت بلون است. این لایه ها بدون بافت هستند. به همین دلیل ویروس نمی تواند از آنها عبور کند. هنگامی که سوزن چرخ خیاطی وارد آنها می شود در واقع راه ورود ویروس باز می شود. دلیل دوم نیز این است که شما نمی دانید این ماسک ها در چه شرایطی تولید شده اند. ممکن است محیط ساخت آنها آلوده باشد. در این صورت نمی توانند از شما در برابر بیماری خطرناک کرونا محافظت کنند.

لایه های استاندارد

باید مطمئن باشید که حتما لایه های ماسکی که می خرید اسپان باند و ملت بلون باشند. تنها این نوع پارچه ها در ماسک های حرفه ای پزشکی وجود دارد. به همین دلیل از مراکز معتبر محصولاتی چون ماسک و دستکش و... را بخرید. از خرید محصول در سوپرمارکت یا خرید از دست فروش خودداری کنید. مراکز تخصصی پزشکی اجازه فروش ماسک های بدون مجوز را ندارند. پس بیش از دیگران مورد اعتماد هستند. داروخانه ها نیز ارائه دهنده های این محصولات هستند. می توانید ماسک مناسب را در داروخانه نیز پیدا کنید.

جعبه استاندارد و علائم استاندارد

ماسک های حرفه ای دارای جعبه هستند. هیچ وقت این ماسک ها در پلاستیک یا کیسه فریزر قرار داده نمی شود. هنگام خرید حتما دقت کنید که ماسکی که می خرید جعبه و بسته بندی استاندارد داشته باشد. به علائم روی جعبه نیز توجه نمایید. علامت استاندارد بهداشت و دارو باید روی جعبه درج شده باشد.

ماسک های پارچه ای استفاده نکنید

ماسک هایی که به اسم ماسک چند بار مصرف فروخته می شوند نمی توانند به صورت صد در صد جلوی ورود کرونا و سایر ویروس ها را بگیرند. چرا که از پارچه های دارای بافت ساخته می شوند. در صورتی که ماسک های تخصصی پزشکی که یکبار مصرف هستند پارچه های بدون بافت دارند. حتما ماسک ها را پس از یک روز استفاده دور بیندازید و ماسک دیگری استفاده کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کیان تجهیز طب

شرکت کیان تجهیز طب فعالیت خود را در زمینه پخش و توزیع انواع اقلام آزمایشگاهی، بیمارستانی، فراورده های تشخیص طبی، هتلینگ و ... را از سال 1388 با نگاهی کارشناسانه و هوشمند در حوزه واردات، فروش، خدمات و پشتیبانی در جهت رفع نیازهای آزمایشگاهی و پزشکی آغاز نموده است. شرکت کیان تجهیز طب با افتخار آمادگی خود را در جهت همکاری با آزمایشگاه ها و مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان ها اعلام می دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]