کد: 139902294852511080

اصول طراحی مهندسی و ارگونومی فضای معماری و چیدمان تجهیزات آشپزخانه صنعتی

کد: 139902294852511080

https://bit.ly/3bDCNfL

، تهران , (اخبار رسمی): با توجه به حجم بسیار بالای کار در یک آشپزخانه صنعتی، توجه به موضوع ارگونومی در طراحی آشپزخانه صنعتی می‌تواند تاثیر بسزایی در کاهش خستگی کارکنان و آشپزها داشته باشد که مراحل کار از سفارش گیری، آماده سازی، پخت، سرو، شستشو و پست محل سازمانی پرسنل در آشپزخانه به چه شکل است.

اصول طراحی مهندسی و ارگونومی فضای معماری و چیدمان تجهیزات آشپزخانه صنعتی
طراحی سه بعدی آشپزخانه صنعتی

در یک آشپزخانه صنعتی رستوران ، فست فود ، بیمارستان ، صنایع و ... تعیین کلیه تجهیزات رستوران و ماشین آلات آشپزخانه صنعتی مطابق با نقشه چیدمان و جانمایی آشپزخانه صنعتی و همچنین بر اساس ارگونومی ، استانداردها و اصول ایمنی و بهداشت (ISO 22000, HACCP, GMP) انجام می گردد. در این راستا فرآیند انبارش و نگهداری مواد غذایی ، آماده سازی ، دپارتمان پخت ، سرو و سلف سرویس ، دلیوری ، توزیع، جمع آوری و در نهایت شستشوی ظروف مد نظر قرار می گیرد . به عنوان مثال در طراحی معماری یک کیترینگ مواردی از جمله ؛ مسیر یک طرفه ، کمترین تردد در فضا و بیشترین عملکرد حائز اهمیت است . از دیگر موارد مهم در دپارتمان طراحی معماری و چیدمان تجهیزات آشپزخانه صنعتی که به عنوان اصول محوری قابل توجه بوده است.

  • طراحی و تهیه نقشه های معماری به عنوان فاز یک شامل :
  • پلان زون بندی معماری ( همانند انبارها ، سردخانه ها ، آماده سازی ها ، آشپزخانه گرم و سرد ، دلیوری و … ) پلان تیپ بندی و چیدمان ماشین آلات سنگین و تجهیزات سبک در آشپزخانه پلان مساحت آشپزخانه و دما و کد ارتفاعی. پلان نما و برش و همچنین ابعاد و اندازه گذاری پلان ظرفیت سردخانه ها
  • طراحی و تهیه نقشه های معماری فاز دو شامل:
  • پلان بزرگ نمایی جدول نازک کاری پلان تیپ بندی درب و پنجره ارائه دتایل های اجرائی پروژه

سپس بر اساس نوع منو غذایی و نحوه دلیوری غذاها ، فضا و کالبد محل اجرای پروژه نقشه های معماری مطابق با اصول GMP طراحی شده و بعد از آنالیز های تحلیلی مکانیزم و عملکرد آشپزخانه توسط دپارتمان آشپزی صنعتی ، نقشه معماری نهایی طراحی می شود. باید در نظر داشت همزمان نقشه ها پس از بررسی به واحد ممیزی شرکت تحویل داده شده تا انطباق طرح را با استانداردهای HACCP آن نیز بررسی کنند . این موضوع سبب می شود کلیه پروژه های طراحی شده توسط شرکت گواهینامه های ایمنی و بهداشت را نیز اخذ نمایند . باید همیشه به این نکته توجه داشته باشد که طراحی آشپزخانه صنعتی نسبت به انتخاب تجهیزات در آن اولویت دارد .

  • راحتی حرکت پرسنل در آشپزخانه صنعتی 

هنگامیکه یک آشپزخانه صنعتی بصورت استاندارد و درست طراحی شده باشد ، این امتیاز ویژه وجود دارد که پرسنل بتوانند بدون هیچ تداخل کاری و یا برخورد با یکدیگر و برخورد با وسایل ، به راحتی به فعالیت آشپزی خود بپردازند . پر واضح است که این امر ، باعث افزایش سرعت کار در آشپزخانه و همچنین افزایش راندمان کاری و از همه مهمتر کاهش ساعت انتظار مشتریان در رستوران و یا فست فود است .

  • بهره وری انرژی در آشپزخانه صنعتی 

بهره وری انرژی در آشپزخانه های صنعتی جزء اولین ، مهمترین اصولی است که می بایست در طراحی یک آشپزخانه صنعتی مورد توجه قرار بگیرد ، چرا که موجب صرفه جویی در پول و هزینه های جانبی آشپزخانه همچون هزینه آب و برق و ... می شود . به منظور بهینه سازی مصرف انرژی در خصوص تجهیزات سرمایشی آشپزخانه همچون یخچال ها و دیگر تجهیزات آشپزخانه صنعتی و تجهیزات فست فود می بایست تا حد امکان در فاصله معینی از هم قرار بگیرند . علاوه بر این برای به حداکثر رساندن بهره وری انرژی تجهیزات پخت و پز در نزدیکترین مکان ممکن به هود نصب شود و ترجیحاً تجهیزات مدرن با ظرفیت پخت بالا در زمان اندک را جایگزین روش های سنتی کرد که در اینجا هم در تعداد پرسنل کاری صرفه جویی شده و هم مصرف انرژی حرارتی مرتبط با حاملهای انرژی گاز مایع و گاز نیز کاهش می یابد.

  • ارگونومی در آشپزخانه صنعتی 
  • اینجا واژه ارگونومی (Ergonomics) تلفیقی از دو واژه ارگو ( Ergo ) به مفهوم کار و نهایت نوموس (Nomos ) به معنای قانون و قاعده طبیعی است و کل به معنای قوانین طبیعی کار است .

هدف اصلی علم ارگونومی طراحی بوده که سعی دارد کلیه دستگاهها ، محیط کار و مشاغل را با توجه به توانائیهای جسمی و فکری ، محدودیتها و علایق انسانها طراحی کند.

با توجه به حجم بسیار بالای کار در یک آشپزخانه صنعتی ، توجه به موضوع ارگونومی در طراحی آشپزخانه صنعتی می تواند تاثیر بسزایی در کاهش خستگی کارکنان و آشپزها داشته باشد که مراحل کار از سفارش گیری ، آماده سازی ، پخت ، سرو ، شستشو و پست محل سازمانی پرسنل در آشپزخانه به چه شکل است .

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مرسا تجهیز

شرکت مرسا تجهیز تولید کننده تجهیزات آشپزخانه صنعتی

منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار