اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13990229485308558

مودم اینترنت چگونه کار می‌کند؟

مودم اینترنت چیست؟

کد: 13990229485308558

https://bit.ly/2TlIkl3

، اصفهان , (اخبار رسمی): مودم اینترنت چگونه کار می‌کند؟ مزایا و معایب مودم اینترنت چیست؟ ویژگی‌های یک مودم اینترنت چیست؟ در ادامه پاسخ این سوالات آمده است.

مودم اینترنت چیست؟
مودم اینترنت چیست؟

تفسیر و تبدیل اطلاعات شبکه‌های اینترنتی به صورتی که سیستم شما بتواند آن را بخواند و یا ارسال کند، تعریفی ساده از مودم اینترنت است

در زندگی امروز ارتباط حرف اول را می زند؛ می توان با جرأت گفت بیشتر تغییرات امروز صرفاً بدلیل تسریع در نحوه ارتباط گیری انسان ها با یکدیگر و شناخت بیشتر از محیط خود نشأت می گیرد. بدین جهت فضای مجازی همچون فضای حقیقی از اعتباری یکسان برخوردار است و از همین رو نیاز اتصال به فضای مجازی، یک نیاز و نه یک ویژگی محسوب می شود.

حال با توجه به نیاز ما برای دستیابی به اطلاعاتی که در واقعیت رسیدن به آن ها یک آرزو محسوب می شود، می بایست راه های دیگری را انتخاب کنیم. مودم اینترنت یکی از اصلی ترین و مهمترین این نیاز به دسترسی فضای مجازی محسوب می شود که بعد از روتر در جایگاه سوم سخت افزارهای IT قرار می گیرد.

مودم چه کاری انجام می ‌هد؟

تفسیر و تبدیل اطلاعات شبکه های اینترنتی به صورتی که سیستم شما بتواند آن را بخواند و یا ارسال کند، تعریفی ساده از مودم اینترنت است. در حقیقت تبدیل سیگنال آنالوگ به دیجیتال اصلی ترین کار مودم اینترنت شماست.

به زبان فنی عملیات مدولاسیون سیگنال توسط مودم اینترنت انجام می گیرد که از این طریق خواهید توانست با شرکت سرویس دهنده‌ی اینترنت (ISP) خود ارتباط داشته باشید.

محاسن مودم اینترنت

۱-دسترسی به اینترنت تا ۴۰ برابر بیشتر از خط تلفن (نسبت به دایل آپ)
۲-اتصال دائم به اینترنت
۳-امکان استفاده همزمان از تلفن و فکس و اینترنت
۴-عدم اشغالی تلفن در هنگام استفاده از اینترنت
۵-امکان استفاده چندین دستگاه به صورت همزمان

معایب مودم اینترنت

۱-عدم استفاده چندین خط اینترنت به صورت همزمان
۲-نیاز به تنظیم مجدد پس از جابه جایی خط تلفن
۳-عدم مدیریت مصرف کاربران
۴-غیر قابل اطمینان در مقابل هک شدن
۵-نیازمند نویز گیر

انواع مودم اینترنت

۱-مودم بدون وای فای
۲-مودم با وای فای
۳-مودم های همراه

ویژگی های یک مودم اینترنت

۱-پشتیبانی از وای فای
۲-پشتیبانی از بالاترین استاندارد وای فای ۸۰۲.۱۱ac
۳-سرعت انتقال و دریافت بالا
۴-پنل مدیریت تحت وب ساده وراحت
۵-دارای تعدادی پورت شبکه (LAN)
۶-دارای گارانتی معتبر
۷-فایروال نرم افزاری
۸-دارای کلید روشن و خاموش
۹-پشتیبانی از پورت USB و WAN

نکاتی در رابطه با مودم اینترنت

۱-بهتر است مودم را در مکان های دارای رطوبت قرار ندهیم.
۲-پس از تمدید و شارژ کردن اشتراک خط اینترنت بهتر است مودم را خاموش و روشن کنیم.
۳-از محافظ برق مطمئن استفاده کنیم.
۴-از کابل های شبکه ی مناسب و بدون قطعی استفاده کنیم.
۵-منافذ هوای مودم را باز بگذاریم.
۶-برای پوشش دهی بهتر سیگنال وای فای بهتراست مودم را در مرکز خانه قرار دهیم.
۷-در زمان هایی که به مدت چند روز از مودم استفاده نمی کنیم، آن را خاموش کنیم.
۸-و در آخر اینکه هنوز ثابت نشده است که امواج وای فای برای بدن ما ضرر دارد. 
۹-ترجیحا WPS دستگاه خود را خاموش کنید.

توضیحات بیشتر

باید دقت کرد که یک مودم اینترنت نمی تواند مدیریت مصرف اینترنت کاربران را انجام دهد و برای این منظور نیازمند یک روتری هستید که این امکان را برای شما فراهم آورد.
همچنین در اماکن عمومی به هیچ عنوان نمی توانید جهت ارائه وای فای به کاربران خود از مودم اینترنت به تنهایی استفاده کنید. استفاده از مودم اینترنت در اماکن عمومی می تواند مخاطرات زیادی را ایجاد کند.

در صورتی که می خواهید مدیریت مصرف اینترنت کاربران را در اختیار داشته باشید، شما نیازمند یک دستگاه سخت افزاری به نام روتر هستید و برای پوشش دهی بیشتر امواج وای فای در محل خود نیازمند سخت افزاری دیگر به نام اکسس پوینت (AP) خواهید داشت.

جهت انتخاب برند مناسب برای خرید مودم اینترنت می بایست هزینه ای که می خواهید برای این خرید انجام دهید را در نظر بگیرید. شاید برندهای دی لینک و یا تپی لینک را زیاد دیده و شنیده باشید اما در حقیقت در لیست بهترین مودم های اینترنت، آن ها در رتبه های اول تا سوم جایی نخواهند داشت. برندهایی همچون LINKSYS-ZYXEL–ASUS را می توان به عنوان بهترین و Tenda-Planet-D-link و TP-link را عنوان ارزانترین در نظر بگیریم.

در آخر لازم به توضیح است که همه ی مودم های موجود در بازار از کیفیت مناسبی برخوردار هستند و الزاماً مودمی که گرانتر است، بهتر نیست بلکه کاملا به نیاز شما از آن باز می شود و لذا بهتر است برای خرید مودم اینترنت از یک متخصص شبکه راهنمایی های بیشتر را دریافت کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کانکتیت - Connectit

کانکتیت سامانه‌ای است که به واسطه قرارگرفتن یک سخت افزار (روتر) بین مودم اینترنت و کاربران می تواند علاوه بر کنترل هوشمند اینترنت، ارائه خدمات و تبلیغات دیجیتال را بر روی بستر وای فای و بدون نیاز به هیچ گونه نرم افزاری فراهم سازد. در این روش پس از اتصال کاربران به وای فای، صفحه‌ی کانکتیت در لحظه نمایش داده می شود. www.connectit.ir

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]