اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902304855710283

تلفن ابری چگونه به رشد استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای کوچک سرعت می‌بخشد؟

کد: 139902304855710283

https://bit.ly/2WKenwQ

، (اخبار رسمی): هر کسب‌وکاری برای بقا در بازار رقابتی امروز، باید کانال ارتباطی پایداری با مشتریان خود فراهم کند. سرویس ابری بسیار مقیاس‌پذیر بوده و در شرایط مختلف امکان تغییر آن وجود دارد.

تلفن ابری چگونه به رشد استارتاپ‌ها  و کسب‌وکارهای کوچک سرعت می‌بخشد؟
تلفن ابری چگونه به رشد استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای کوچک سرعت می بخشد؟

هر کسب‌وکاری برای بقا در بازار رقابتی امروز، باید کانال ارتباطی پایداری با مشتریان خود فراهم کند. در حالی‌که اکثر سازمان‌های بزرگ مجهز به جدیدترین سیستم‌های تلفن سازمانی هستند، بسیاری از مشاغل کوچک دارای کانال ارتباطی مدرن و کارآمد نیستند. در نتیجه مدیریت تماس‌ها و حفظ ارتباط درون و برون‌سازمانی امری دشوار برای این مشاغل خواهد بود.

زیرساخت‌های تلفن ثابت در سازمان‌های بزرگ به دلیل نیازمندی‌های گسترده منابع (نظیر تجهیزات و سرور)، گزینه‌ی مناسبی برای کسب‌وکارهای کوچک و استارتاپ‌ها نیست. به دلیل انعطاف‌پذیری و مقرون به‌صرفه بودن تلفن‌های ثابت ابری، روزبه‌روز کسب‌وکارها و استارتاپ‌های بیشتری در دنیا از این سیستم تلفن استفاده می‌کنند. در این مقاله قصد داریم به بررسی تاثیر تلفن ابری در جریان کار مشاغل و رشد کسب‌وکارها ‌بپردازیم.

کسب‌وکارهای کوچک دائما در حال تغییر هستند و به دلایل مختلف ممکن است تعداد کارمندان آن‌ها اضافه یا کم شود. همچنین ممکن است یک مکان دائمی نداشته باشند و پس از مدتی جابجا شوند. در نتیجه سیستم تلفن سنتی پاسخگوی نیازهای این سازمان‌ها نخواهد بود و به یک سیستم ابری مقیاس‌پذیر نیاز است تا بتوانند خدمات ارتباطی را با روشی کم‌ هزینه، ساده و سریع مدیریت کنند.

تلفن ابری مانند سرویس نکسفون پرو به آسانی از هر دستگاه متصل به اینترنتی در دسترس است و کارمندان می‌توانند در هر مکانی با استفاده از تلفن همراه خود یا پنل تحت وب به تماس‌های سازمان پاسخ دهند. از آنجایی که این سیستم با فناوری Hosted PBX کار می‌کند، کلیه تجهیزات و پشتیبانی توسط شرکت ارائه‌دهنده خدمات فراهم می‌شود و سازمان‌ها نیازی به خرید تجهیزات گران‌قیمت‌ و نگهداری از آن‌ها ندارند.

این روش برای کسب‌وکارها و به‌ویژه استارتاپ‌ها مقرون‌به‌صرفه‌ترین و بهترین راهکار ارتباط سازمانی است. سیستم تلفن ابری به طریق مختلفی می‌تواند به جریان کار سازمان‌ها و کسب‌وکارها سرعت بخشد و منجر به پیشرفت آن‌‌ها شود.

قابلیت ارتباطات یکپارچه

  • وقتی سیستم تلفن سازمانی مبتنی بر اینترنت باشد، یکپارچه‌سازی و هماهنگی بین راه‌حل‌های ارتباطی آسان‌تر خواهد شد. کسب‌وکارها به آسانی می‌توانند تمامی راه‌های ارتباطی مانند تماس تلفنی، کنفرانس صوتی، چت و پیام‌های متنی، فکس، اشتراک‌گذاری فایل و ... را بر روی یک سرویس در اختیار داشته باشند. تلفن‌های ابری مانند نکسفون کلیه امکانات ارتباطی بالا را بدون هزینه‌ اضافی در اختیار مشترک قرار می‌دهد.

کاهش هزینه‌های سازمانی

  • به دلیل ماهیت ابری این سرویس تلفن ثابت، به سخت‌افزارها و تجهیزات گرانقیمت نیازی نیست و با اتصال به اینترنت می‌توان از کلیه قابلیت‌های آن استفاده کرد. همچنین نصب، راه‌اندازی و نگهداری از آن برعهده ارائه‌دهنده خدمات است و شما نیازی به استخدام نیروی متخصص و صرف هزینه‌های بالا جهت به‌روزرسانی تجهیزات ندارید. همچنین هزینه‌های مکالمه این سرویس‌ها نیز بسیار پایین‌تر از روش‌های دیگر است. به طور کلی تلفن‌های ابری تا ۷۰٪ هزینه‌های ارتباطی سازمان‌ها را کاهش می‌دهد.

همچنین همانطور که گفتیم تلفن ابری دورکاری را نیز ممکن می‌سازد. در نتیجه به راحتی می‌توان با استخدام نیروی دورکار (فریلنسر) بدون صرف هزینه برای مکان و تجهیزات، در جهت رشد سازمان اقدام کرد.

دسترسی نامحدود جعرافیایی

  • تلفن‌های ابری بدلیل ماهیت خود امکان دسترسی از هر نقطه کشور را برای کاربران فراهم می‌آورند. به عبارت دیگر از کدام از کارکنان سازمان با تعریف داخلی روی اپلیکیشن موبایل تلفن ابری و یا پنل وب آن می‌تواند از هر نقطه کشور به تماس‌های سازمان پاسخ دهد. همچنین شعب مختلف سازمان در نقاط مختلف کشور می‌توانند با دریافت یک سرشماره و داخلی‌های مختلف به راحتی به هم متصل شوند. در تلفن ابری نکسفون ارتباط بین خطوط و داخلی‌های مختلف در هر نقطه کشور رایگان است.

بهبود مدیریت ارتباطات

  • از مهم‌ترین قابلیت‌های تلفن‌های ابری، امکان ضبط و دانلود مکالمات و تهیه گزارش است. از طریق پنل تحت وب تلفن‌های ابری، به آسانی می‌توان به تمامی گزارشات تماس‌های ورودی و خروجی دسترسی پیدا کرد، هفته و روز کاری را تعریف کرد و برای هر شخص محدودیت‌ها و امکانات مختلف را تعریف کرد. روش‌های ارتباطی سنتی دسترسی محدودی به این اطلاعات دارند و همچنین بسیاری از تماس‌ها که توسط نیروهای بیرون از شرکت گرفته می‌شود، قابل دسترس نیست. با قابلیت گزارش‌دهی سیستم تلفن ابری، مدیران می‌توانند بر عملکرد و بازدهی هر فرد در جهت پیشبرد اهداف سازمانی نظارت کنند و بهترین انتخاب را انجام دهند.

بهبود تجربه مشتریان با کسب‌وکار شما

  • به‌کارگیری یک سیستم ارتباطی حرفه‌ای مانند تلفن ابری و امکانات متعددی که برای کسب‌وکارها فراهم می‌کند، باعث می‌شود تا سازمان شما حرفه‌ای‌تر به نظر برسد. به عنوان مثال، وقتی مشتری با تلفن سازمانی شما تماس بگیرد و به جای اپراتور با تلفن گویا (IVR) روبرو شود، کسب‌وکار شما حرفه‌ای‌تر به نظر خواهد رسید.

سیستم تلفن ابری این امکان را فراهم می‌کند که بتوانید از طریق قابلیت‌هایی مانند مسیریابی تماس تلفنی، صف تماس، دسترسی نامحدود و امکان کار از خانه در جهت بهبود رضایت مشتریان قدم بردارید.

مقیاس‌پذیری و تنظیمات آسان

  • سرویس ابری بسیار مقیاس‌پذیر بوده و در شرایط مختلف امکان تغییر آن وجود دارد. کسب‌وکارها و به‌ویژه استارتاپ‌ها دائما در حال تغییر هستند و با توجه به شرایط اقتصادی ممکن است بزرگ یا کوچک شوند. با رشد کسب‌وکارها، به آسانی می‌توان تعداد داخلی‌ها را تغییر داد و امکانات را متناسب با شرایط سازمان تنظیم کرد.

همچنین این سیستم به راحتی با سیستم CRM یا نرم‌افزار مالی سازمان قابل‌تنظیم است که در بهبود روند کارها و پیشرفت سازمان تاثیرگذار خواهد بود.

شرکت رسپینا به عنوان بزرگترین ارائه‌دهنده اینترنت سازمان راهکار نکسفون پرو را برای استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای کوچک ارائه کرده است تا با استفاده از سیستم تلفن ابری، به جریان کار خود سرعت بخشند و با ارائه بهترین خدمات پشتیبانی، به پیشرفت کسب‌وکار خود کمک کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در مورد سرویس تلفن ثابت ابری، فرم مشاوره رایگان را تکمیل کنید تا واحد فروش نکسفون با شما تماس بگیرند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اینترنت و پهنای باند رسپینا

شرکت داده پردازی رسپینا با هدف اعتلای صنعت فن آوری اطلاعات و ارتباطات درکشور درسال ۱۳۸۱ تاسیس گردید. موسسین شرکت که از نخبگان رشته های سخت افزاری و نرم افزاری از دانشگاه های معتبر بوده و دارای سابقه فعالیت های پژوهشی و کاربردی در رشته های مختلف IT می باشند، با هدف گسترش این صنعت در زمینه ارائه خدمات اینترنت و شبکه های کامپیوتری اقدام به تاسیس شرکت رسپینا نموده اند. با توجه به رشد روزافزون صنعت IT در جهان، و فاصله نسبتاً زیاد کشور ما با کشورهای پیشرو در این زمینه علی رغم وجود متخصصین تراز اول و مطرح در سطح جهانی، این فاصله غیرقابل قبول بوده و وظیفه ملی افراد توانا که می توانند قدمی در این راه بردارند سنگین تر می گردد. لذا شرکت رسپینا با هدف ایجاد اشتغال، توسعه و ارتقای صنعت IT در زمینه های مختلف قدم در این راه گذاشته و تلاش مستمر درجهت نائل شدن به اهداف فوق می نماید. اعضای تیم فنی شرکت داده پردازی رسپینا همواره اطلاعات خود را با اتکا به بروزترین تکنولوژی کشورهای پیشرفته در صنعت IT پیش برده و دارای مدارک معتبر متعددی در زمینه های مختلفی نظیر شبکه ، نرم افزار، امنیت سیستمها و سایر زمینه ها می باشند. هسته اصلی مدیریت این شرکت شامل اعضای اصلی تیم روبوکاپ دانشگاه تهران هستند. این تیم در تمام مسابقات داخلی همواره بهترین نتایج را کسب نموده و از جمله موفقیتهای آنها در عرصه مسابقات جهانی عبارتند از: کسب دیپلم افتخار در مسابقات جهانی روبوکاپ سال ۲۰۰۱ در کشور آمریکا و مقام نهم در مسابقات جهانی روبوکاپ سال ۲۰۰۲ در کشور ژاپن و مقام چهارم در مسابقات جهانی روبوکاپ سال ۲۰۰۲ در کشور آلمان

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]