اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902304856112970

دپارتمان تحقیقات و توسعه بازار گروه صنعتی سدید:

پهلوگیری کشتی لوله گذار روسی در نزدیکی محل پروژه نورد استریم 2

کد: 139902304856112970

https://bit.ly/2yk8VaS

، تهران , (اخبار رسمی): تصاویر ماهواره‌ای شرکت Planet Labs کشتی را نشان می‌دهد که در مراحل پایانی لوله گذاری خط لوله جنجالی نورد استریم ۲ نقش کلیدی ایفا خواهد کرد. این کشتی به نام Akademik Cherskiy در بندر Mukran واقع در ۳۰۰ کیلومتری شمال برلین در مجاورت انبار لوله ها و یک کشتی روسیه دیگر لنگر انداخته است.

پهلوگیری کشتی لوله گذار روسی در نزدیکی محل پروژه نورد استریم 2
پهلوگیری کشتی لوله گذار روسی در نزدیکی محل پروژه نورد استریم 2

این کشتی در ماه فوریه از دریای ژاپن و قبل از همه گیری بیماری کرونا در اروپا به راه افتاد. همزمان با حرکت کشتی در اقیانوس آرام و شاخ آفریقا و دریای بالتیک، تلفات بیماری کرونا از ۹۰۴ نفر در نهم فوریه به ۲۸۷ هزار نفر رسید. همزمان با این حوادث قیمت گاز طبیعی در اروپا ۴۰ درصد کاهش یافت.

مقامات شرکت Nord Stream 2 AG قصد دارند کار لوله گذاری زیر دریایی را به اتمام برساند. این خط لوله به منظور افزایش حجم گاز طبیعی وارداتی از روسیه به هاب  تولیدی اروپا (کشور آلمان) طراحی شده است . با این حال ایالات متحده قصد دارد  جلوی تکمیل شدن این خط لوله را بگیرد چرا که اعتقاد دارد با افزایش حجم واردات گاز روسیه به اروپا تاثیرگذاری سیاسی روسیه بر کشورهای عضو اتحادیه اروپا افزایش می‌یابد.

شرکت  Nord Stream 2 AG در جستجوی راه‌هایی برای دور زدن تحریم‌های دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا است که  کار ساخت خط لوله را متوقف کرده است. اقدامات اولیه برای ادامه ساخت این خط لوله با واکنش منفی سیاستمداران آمریکایی روبرو شده است.

 سناتور جمهوری خواه تد کروز در گفت‌وگو با نشریه آتلانتیک اظهار کرد: «تحریم‌ها بر خط لوله نورد استریم ۲ توسط کل حاکمیت آمریکا شدند و هیچ راهی برای کاهش این تحریم ها وجود ندارد. در صورتی که شرکت گازپروم از این  کشتی برای تکمیل خط لوله نورد استریم ۲ استفاده کند رئیس جمهور آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه این شرکت اعمال خواهد کرد. براین اساس مقامات این شرکت قادر نخواهند بود به ایالات متحده سفر کنند و همه دارایی های آنها در آمریکا مسدود خواهد شد.»

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تجارت و بازار