اطلاعات تماس
 • 021339*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902304856614560

چند کاربرد مهم شیر برقی آب

کد: 139902304856614560

https://bit.ly/3dRRZrk

، تهران , (اخبار رسمی): در ادامه شیر برقی، انواع شیر برقی، شامل شیر برقی آب و نکات و فاکتورهایی که برای انتخاب شیر برقی آب باید توجه داشت بررسی شده است.

چند کاربرد مهم شیر برقی آب در 2020
چند کاربرد مهم شیر برقی آب

شیر برقی به شیری گفته میشود که با استفاده از برق و نیروی مغناطیسی عمل میکنند.شیر برقی یا سلونوئید یه سیم پیچی که در اطراف یک هسته آهنی پیچیده شده است. و زمانی که جریان الکتریسته از آن عبور میکند تولید میدان مغناطیسی میکند.نیروی مغناطیسی باعث حرکت خطی هسته میشود.

بنابراین شیر برقی انرژی الکتریکال را به حرکت خطی تبدیل میکند.شیر برقی وسیله ای الکترومگنتیک است که برای کنترل گاز یا سیال استفاده میشود.کنترل شیر برقی با استفاده از جریان الکتریکی در کویل شیر برقی کنترل میشود.

زمانی که جریان الکتریسیته از کویل عبور میکند میدان مغناطیسی به وجود می آید. و باعث حرکت هسته آهنی میشود. و به این وسیله مسیر جریان باز و بسته میشود.این شیر برقی ها با توجه به به طریقه عملکرد با فرمان از راه دور کنترل میشوند. چنان چه مقصدی در فاصله زیادی از شیر برقی قرار داشته باشد میتواند با فرستادن فرمان الکتریکی میزان باز و بسته کردن آن را که از ۰ تا ۱۰۰ درصد باشد عمل کند.

این نوع شیر برقی ها در ماشین های خودکار و صنعتی اهمیت بسیاری دارد.به طور کلی این این شیر برقی ها در انواع مختلف برای کاربردهای مختلف تولید شده که در ادامه انواع و نحوه عملکرد آن بررسی میشود.

از شیر برقی آب برای قطع و وصل نمودن جریانات آب و سایر مایعات در طول مسیر اتصالات خطوط لوله های اصلی و فرعی استفاده می شود همچنین لازم است این قطعه توسط کنترلرهای مستحکم مانند کنترلر هانتر یا تایمرهای دیجیتال و مکانیکی، کنترل شوند. ظاهر این نوع شیر برقی ها به این شکل است که است که بر روی کلاهک در دار این شیر یک پیچ ساخته شده که توسط آن آن می توان تمام جریانات مایعات را به صورت دستی نیز قطع کرد. به طور کلی به دلیل بالا بودن سیستم ایمنی این نوع شیر برقی، از آن در پروژه های زیادی استفاده می کنند زیرا این شیر به بهترین شکل می تواند نقش کنترلی خود را در جریانات مختلف ایفا کند.

شرکت پارتکو با تکیه بر تجارب مدیران ارشد خود در زمینه ابزار دقیق ، انواع شیر برقی آب ، انواع پرشر ترانسمیتر و مانومترها دست اول و وارد کننده محصولات WIKA و چینی است.

برخی کاربردهای بارز شیر برقی آب

 1. استفاده از آن در پروژه های آبیاری فضای سبز
 2. سیستم های آبیاری قطره ای هوشمند
 3. آبیاری گلخانه ها
 4. خطوط انتقال آب
 5. آبیاری زمین های چمن و زمین های فوتبال

برای انتخاب شیر برقی آب مناسب بایستی به فاکتورهای زیر توجه کرد:

 • ماکزیمم و مینیمم فشار خطی که شیر برقی در آن قرار میگیرد
 • ماکزیمم و مینیمم اختلاف فشار بین ورودی و خروجی شیر برقی
 • ماکزیمم و مینیمم فلوی عبوری از شیر برقی
 • وزن مخصوص، ویسکوزیته و نوع سیال از نظر خورندگی و …
 • دمای محیط و سیال
 • مشخصات الکتریکی و تغذیه بوبین
 • انفجاری یا غیر انفجاری بودن محیط شیر برقی

برای انتخاب شیر برقی آب مناسب بایستی به نکات زیر توجه کرد:

1- ماکزیمم و مینیمم فشار خطی که شیر برقی آب در آن قرار میگیرد.

2- ماکزیمم و مینیمم اختلاف فشار بین ورودی و خروجی شیر برقی اب

3- ماکزیمم و مینیمم فلوی عبوری از شیر برقی آب

4- وزن مخصوص، ویسکوزیته و نوع سیال از نظر خورندگی و …

5- دمای شیر برقی و محیط و سیال و گاز

6- مشخصات الکتریکی و تغذیه بوبین

7- انفجاری یا غیر انفجاری بودن و وجود گاز در محیط شیر برقی آب

8- جنس بدنه شیربرقی اب و جنس بوبین و جنس دیافراگم (پلاستیک و استیل و برنج)

عملکرد شیر برقی آب در حالت باز

شیر سمت راست دیافراگمی و شیر سمت چپ پیستونی است. جنس دیافراگم میتواند از NBR یا سیلیکون و تفلون یا EPDM باشد که هریک خاصیت مخصوص به خود را دارد. جنس دیافرگم نقش مهمی در محل استفاده شیر ها دارد. هریک از مواد گفته شده یک تحمل دمایی دارند و خورندگی نسبت به مواد مختلف دارند و تحمل فشاری هریک نیز مختلف است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

پارتکو صنعت

شرکت پارتکو با تکیه بر تجارب مدیران ارشد خود در صنعت برق و با هدف تامین تجهیزات مورد نیاز این صنعت با استفاده از محصولات با کیفیت و مقرون به صرفه اقتصادی تاسیس گردیده است. این مجموعه با سال ها تجربه تخصصی در زمینه مشاوره و راه اندازی سیستمهای اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق به عنوان یکی از مراکز امین صاحبان صنایع بوده و از این رو توانسته سهمی حتی کوچک در خدمتگزاری به صنایع کشور و به خصوص صنعت هیدرولیک پنوماتیک و ابزار دقیق داشته باشد. با گذشت زمان وپررنگ تر شدن نقش کارخانه های عظیم نفت گاز پتدوشیمی سیمان فولادو … و وجود عواملی همچون تحریم با پشتوانه تجربه ارزشمند مدیران خود و بکارگیری کارشناسان مجرب فعالیت خودرا در زمینه مشاوره ، طراحی ، تامین و اجرا نظارت و پشتیبانی انواع سیستمهای اتوماسیون صنعتی برق و ابزار دقیق ، هیدرولیک وپنوماتیک اعلام می نماییم و مفتخریم با در نظر گرفتن اصول فنی و مهندسی به بهترین حالت وراندمان بالا خدمتگزار کار فرمایان صنعتمان باشیم.

اطلاعات تماس
 • 021339*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تجارت و بازار