اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902304857112729

تفاوت ناودانی سبک و سنگین چیست؟

کد: 139902304857112729

https://bit.ly/3fYfbWN

، تهران , (اخبار رسمی): ناودانی‌ها از نظر وزن، شکل ظاهری و کاربرد انواع مختلفی دارند، در این مطلب انواع ناودانی از نظر وزن و تفاوت‌های ناودانی‌های سبک و سنگین بررسی شده است.

تفاوت ناودانی سبک و سنگین چیست؟
تفاوت ناودانی سبک و سنگین چیست؟

از ناودانی برای ساخت ماشین آلات صنعتی، خرپا، ستون ها و.. استفاده میشود، به همین دلیل اگر قصد خرید ناودانی را دارید باید حتما با انواع آن آشنایی داشته باشید، تا بتوانید انتخاب دقیقی داشته باشید. و انتخابی بر اساس نیازتان انجام دهید. 

ناودانی چیست؟

همانطور که گفتیم، ناودانی یکی از انواع پروفیل باز است و شکل ظاهری آن به شکل U است به همین منظور هم به آن پروفیل U گقته میشود، این محصول از نظر ظاهری به دو نوع مشبک و ساده، از نظر وزن به دو نوع سبک و سنگین و از نظر کاربرد به دو نوع صنعتی و ساختمانی تقسیم میشوند. همچنین ناودانی از نظر تولید به دو دسته نورد سرد و گرم تقسیم میشود.  و قیمت ناودانی در انواع مختلف با هم متفاوت است، اما در این نوشته قصد داریم تفاوت های ناودانی سبک و سنگین را بررسی کنیم.

عمده تفاوت های ناودانی های سبک و سنگین چیست؟

همانطور که که گفتیم ناودانی ها از نظر وزن به دو نوع سبک و سنگین تقسیم میشوند،  معمولا کارخانه های ایرانی تولید کننده پروفیل به تولید نوع سبک میپردازند. ناودانی هم سبک از نظر وزن، وزنی کمتر از وزن استاندارد ثبت شده در جدول اشتال دارند و معمولا با عملیات نورد سرد تولید میشوند. و قیمت ناودانی سبک کمتر از ناوادانی سنگین است.

ناودانی های سنگین هم در کارخانه های فولاد داخلی و هم در کارخانه های فولاد خارجی تولید میشوند، به طور کلی میتوان تفاوت های ناودانیهای سبک و سنگین را موراد زیر بیان کرد:

  1. ابعاد محصول
  2. وزن محصول
  3. استانداردهای رعایت شده حین تولید محصول
  4. الگوی اشتال
  5. کارخانه های تولید کننده
  6. کاربرد محصول
  7. قیمت

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فولاد فیدار

شرکت پترو فولاد فیدار با بیش از 19 سال سابقه فروشگاهی با عنوان تاپ متال در تهیه وتامین انواع آهن الات صنعتی و ساختمانی و آلیاژی فعالیت خود را آغاز کرد واز سال 1392 این مجموعه فعالیت خود را با عنوان شرکت پترو فولاد فیدار ادامه داد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار