اطلاعات تماس
  • 031547*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902314858915067

سجاده فرش ماشینی چیست؟

کد: 139902314858915067

https://bit.ly/2LMnCqg

، کاشان , (اخبار رسمی): فرش سجاده‌ای به نوعی مفروشه گفته می‎‌شود که از آن برای نماز خواندن استفاده می‌شود. معمولا فرش‌های سجاده‌ای برای هر شخص به صورت تکی و مجزا تولید و بافته نمی‌شود بلکه به صورت رول‌هایی با طول صفوف مسجدی طراحی و بافت می‌شود.

سجاده فرش ماشینی چیست؟
سجاده فرش ماشینی د شزکت سجاده باف

سجاده فرش ماشینی به سجاده فرش هایی که توسط دستگاه های سجاده باف تولید می شوند ؛می گویند. علت نام گذاری این سجاده ها به دلیل تولید شدنشان توسط ماشین آلات است. سجاده فرش ماشینی چیست؟ سجاده فرش های ماشینی به چند دسته تقسیم می شوند؟ سجاده فرش ماشینی به سجاده فرش هایی که توسط دستگاه های سجاده باف تولید می شوند، می گویند. علت نام گذاری این سجاده ها به دلیل تولید شدنشان توسط ماشین آلات  است.

همانطور که میدانید سجاده فرش های ماشینی تولید شده به دو دسته با کیفیت تقسیم می شوند. از این سجاده ها برای مصارف مسجد و نمازخانه و حسینیه و تمامی اماکن مذهبی استفاده می شود. فرش های ماشینی سجاده ای نیز به همین ترتیب شامل چندین کیفیت و طرح مختلفند. فرش سجاده ای محرابی و فرش سجاده تشریفاتی از فرش های ماشینی تولید شده هستند.

امروزه فروش انواع فرش سجاده ای نسبت به زمان های گذشته افزایش چشمگیری داشته است. اما امروزه از سجاده فرش های ماشینی تشریفاتی در بیشترمکان ها استفاده می کنند. در ادامه فرش سجاده ماشینی بررسی شده است.

فرش سجاده ای چیست ؟

فرش سجاده ای به نوعی مفروشه گفته می شود که از آن برای نماز خواندن استفاده می شود. معمولا فرش های سجاده ای برای هر شخص به صورت تکی و مجزا تولید و بافته نمی شود بلکه به صورت رول هایی با طول صفوف مسجدی طراحی و بافت می شود. این سجاده فرش ها بنا بر متراژ و ابعاد دقیق مسجد طراحی و تولید می شوند. فرش های سجاده ای ماشینی که در شرکت ها تولید می شوند انواع مختلفی دارند که از جمله ی ان ها می توان به سجاده فرش های محرابی و سجاده فرش های تشریفاتی اشاره کرد.

در سجاده فرش های محرابی جای هر شخص در واقع یک محراب ایجاد و بافت می شود. که معمولا ابعاد خاص هر سجاده فرش چیزی حدود ۶۳*۱۲۵ سانتی متر است. اما فرش سجاده ای تشریفاتی تنها در یک طرف از حاشیه خود یک نوار به عنوان جای مهر دارند.

سجاده فرش ماشینی کاشان

به این دلیل این که امروزه قطب بافت فرش و سجاده فرش شهر کاشان است به همین دلیل به آوازه این شهر در همه جا پیچیده است. البته باید بدانید که تنها کاشان به عنوان تولید کننده فرش سجاده ای مطرح نمی شود. کاشان علاوه بر اینکه مهدی برای فرش ماشینی است به تولید فرش های دستبافت نیز مشغول است. و قالی بافان زبده زیادی در خود دارد . اما سجاده فرش های بافته شده در کاشان همگی ماشینی هستند. فرش های سجاده ای کاشان در کیفیت های مختلفی همچون ۵۰۰ و ۷۰۰ شانه تولید می شوند. اما امروزه حتی کیفیت های بالاتری از سجاده فرش نیز در بافت های ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ در کاشان بافته می شوند.

طرح فرش سجاده ای

امروزه طرح های بیشماری از فرش سجاده ای طراحی شده اند و هر کدام زیبایی خاص خود را دارند و این طرح ها هروز متنوع تر می شوند. این تنوع طرح در سجاده فرش ماشینی انتخاب را برای خریداران مشکل ساخته است. طرح های فرش مسجدی و فرش سجاده کاشان همواره در حال تغییر و به روز رسانی است. امروزه بالغ بر ۱۰۰ طرح برای انواع فرش سجاده ای ماشینی وجود دارد. سجاده فرش های مسجدی در هر طرحی و درهر متراژی تولید می شوند.

بهترین کیفیت از فرش ماشینی سجاده ای کاشان 

امروزه بهترین کیفیت از فرش ماشینی سجاده ای کاشان که پرفروش تر از دیگر سجاده ها است. سجاده فرش های ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰ بافت دستگاه های hcp شناخته شده است. کیفیت فرش ها به جنس نخشان بستگی دارد الیاف سجاده فرشی که خریداری می کنید سعی کنید صد در صد اکرولیک باشد. علاوه بر این الیافی که در آن در بافت ۷۰۰ شانه مورد استفاده قرار می گیرد با نمره نخ ۱۸ و ۲۱ باشد . سجاده فرش ها دارای ارتفاع نخ مناسب باشند .

قیمت فرش سجاده ای چگونه مشخص می شود؟

برای خرید هر نوع محصولی قیمت آن محصول سوال می شود زیرا همیشه خریداران به دنبال محصولی با کیفیت اما قیمت مناسب هستند. قیمت سجاده فرش ماشینی با توجه به کیفیت فرش های ماشینی و الیاف مورد استفاده در آن مشخص می شود و این قیمت ها بستگی دارد که سجاده فرش ما چه نوع کیفیتی دارد و چگونه تولید شده است. در بعضی از شرکت های سجاده باف از جنس نخ های ضعیف برای بافت فرش مسجدی استفاده می کنند به همین علت قیمت پایین تری دارند. تفاوت قیمت ها می تواند به دلیل استفاده از الیاف مرغوب تر یا شانه وتراکم بیشتر در فرش های سجاده ای باشد .

آیا سجاده باف ها سجاده را به کشور های دیگر صادر می کنند؟

صادرات سجاده فرش کاشان به عراق: یکی از کشورهایی که همواره تولیدات فرش ماشینی کاشان به آن صادر می شود عراق است و همواره تولیدات بسیار زیادی از انواع فرش ماشینی و سجاده فرش به آن صادر می شود. اما در کشور عراق با توجه به آنکه بیشتر خریدهای فرش ماشینی به صورت فصلی است و علاقه ی بسیار زیادی به تعویض فرش و سجاده فرش های خود بعد از یک یا دو سال استفاده دارند اغلب از سجاده فرش های۳۲۰ تا ۷۰۰ شانه استفاده می کنند.

الیافی که برای بافت و تولید فرش های سجاده ای صادراتی به عراق استفاده می شوند بیشتر الیاف پلی استر است. صادرات فرش مسجد و سجاده فرش های کاشان در چندین ساله اخیر به عراق بسیار زیاد شده و رشد چشمگیری داشته است.

صادرات سجاده فرش به کشورهای آفریقای جنوبی: یکی دیگر از کشورهای مسلمان که از سجاده فرش های مسجدی استفاده می کنند کشور های آفریقای جنوبی است. سجاده فرش ها طبق سفارشات تولید می شوند و به صورت متری و رولی ارسال می شوند. کیفیت سجاده فرش هایی که برای صادرات به آفریقای جنوبی استفاده می شوند بیشتر با کیفیت صد در صد اکرولیک هیت ست شده و بافته شده توسط دستگاه های ۷۰۰ شانه و ۱۰۰۰ شانه و ۱۲۰۰ شانه هستند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت سجاده باف کاشان

فرش سجاده ای یا سجاده فرش: سجاده فرش محصولی ایرانی اسلامی از تلفیق زیبای هنر و دین برای به نمایش گذاشتن بهترین و والاترین نوع هنر، که رنگی از عبودیت و ابراز بندگی دارد و در نقش‌هایش یادآور ملکوتی بودن ذات انسان است و دل را مهمان بهشت برین قالی می‌کند. فرش‌سجاده ای زینب بخش مسجدها، حسینیه‌ها، نمازخانه‌ها و اماکن متبرکه مذهبی می‌باشد و با رنگ‌های زیبایش نشاط را مهمان این اماکن می‌کند و به تعیین قبله و نظم صفوف نماز که اوج بندگی است کمک شایانی می‌کند. این محصول در شانه های مختلف همچون 440، 500 و 700 بافته می شود که لیست محصولات آن را در بخش محصولات می توانید مشاهده کنید.

اطلاعات تماس
  • 031547*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار