اطلاعات تماس
  • 021444*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902314861415321

طبق اعلان روابط عمومی شرکت

پاپیروس راه‌اندازی شد؛ شبکه اجتماعی نشر آنلاین در ایران

کد: 139902314861415321

https://bit.ly/2Xd3xPh

، (اخبار رسمی): وبسایت پاپیروس تحت عنوان شبکه اجتماعی نشر آنلاین راه‌اندازی شد. پاپیروس یک پروژه‌ی ملی است که با سرمایه‌ی شخصی راه‌اندازی شده و طبق گفته‌ی موسسان آن، هدفش ایجاد یک انقلاب در نشر آنلاین است. این پلتفرم ایرانی قرار است مفاهیم شبکه اجتماعی، نشریه آنلاین و وبلاگ‌نویسی را در کنار هم قرار دهد

پاپیروس راه‌اندازی شد؛ نخستین شبکه اجتماعی نشر آنلاین در ایران
پاپیروس راه‌اندازی شد؛ شبکه اجتماعی نشر آنلاین در ایران

پاپیروس یک پلتفرم نشر آنلاین است که محتوای آن توسط اعضا و کاربران تولید می‌شود و مخاطبان آن، امکانات کامل یک شبکه اجتماعی مدرن را جهت تعامل با یکدیگر در اختیار دارند. هدف سازندگان آن، ارایه‌ی ویژگی‌های منحصربفردی است که برای اولین بار در جهان ارایه می‌شود و می‌تواند این پلتفرم را در سطح بین‌المللی نیز مطرح سازد. در حال حاضر نسخه اولیه این پلتفرم در قالب وبسایت ارایه شده، و نسخه نهایی آن نیز به صورت اپلیکیشن‌های موبایل و دسکتاپ در حال آماده‌سازی است و انتظار می‌رود طی ماه‌های آینده از آن‌ها رونمایی شود.

طبق گفته‌ی طراح و موسس پاپیروس، سه عامل مهم در شکل‌گیری ایده‌ی اولیه آن نقش داشته است: ارتقای فرهنگ ارتباط و تعامل، درآمدزایی مستقیم از طریق مکانیزم‌های داخلی و نشر محتوای باکیفیت و دست اول. پاپیروس قرار است به سه نیاز اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی پاسخ دهد. مکانیزم‌های پاپیروس باعث می‌شود گفتگوی جدی‌تری به نسبت شبکه‌های اجتماعی میان کاربران برقرار شود و از این طریق به ارتقای فرهنگ ارتباطی کمک می‌کند. مخاطبان می‌توانند هر روز به مجموعه‌ی قابل توجهی محتوای دست اول در زمینه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، هنری، علمی و .. از طریق مجلات پاپیروس دسترسی یافته و خودشان نیز محتوای دلخواه‌شان را تولید و منتشر کنند. همچنین به کمک پاپیروس، همه‌ی اعضا می‌توانند به کسب درآمد ثابت و قابل توجهی بپردازند. در واقع نه تنها از طریق تولید محتوا و معرفی مهارت‌ها، استعدادها و خدمات خود، امکان رسیدن به درآمدزایی در این سیستم وجود دارد که حتی فعالیت در پاپیروس نیز می‌تواند به افزایش امتیاز و در نتیجه درآمد شما کمک کند.

داریوش اجابنیان در ادامه می‌گوید: «افراد و بخصوص قشر جوان، روزانه ساعت‌ها وقت در شبکه‌های اجتماعی صرف می‌کنند بدون آن که عایدی مادی یا معنوی خاصی برای‌شان داشته باشد. از طرفی تحریم ها باعث شده بسیاری از سرویس‌های تخصصی‌تر در دسترس کسانی که داخل ایران زندگی می‌کنند نباشد و البته فیلترینگ داخلی نیز مانع دسترسی دایمی کاربران ایرانی، به بسیاری از سرویس‌ها در این حوزه می‌شود. به همین خاطر ما این ایده را برای ساخت یک پلتفرم مطرح کردیم که  افراد نه تنها از طریق هر مهارت، استعداد یا تخصصی که دارند بتوانند به درآمدزایی بپردازند که به واسطه‌ی وقتی که در این شبکه اجتماعی صرف می‌کنند از طریق فعالیت‌هایی مثل پست گذاشتن، نظر دادن و مشارکت در این تعامل جمعی نیز بتوانند کسب درآمد کنند».

موسس پاپیروس در ادامه با اشاره به فیلترینگ تلگرام و برخی شبکه‌های اجتماعی خارجی دیگر می‌گوید:«این اتفاق باعث شد بسیاری از افرادی که از طریق این شبکه‌ها کسب درآمد می‌کردند، کسب و کارشان مخدوش شود و برای شبکه‌های اجتماعی دیگر هم همیشه این نگرانی وجود دارد که کسب و کاری که زمان زیادی صرف آن شده، بر اثر تحریم‌ها و فیلترینگ، ناگهان متوقف شود. با توسعه‌ی یک سرویس بومی، این مشکلات و نگرانی‌ها نیز وجود نخواهد داشت و کاربران می‌توانند با اطمینان خاطر بیشتری روی مهارت‌های خود تمرکز کنند».

وی ادامه می‌دهد: «البته ما نه از تحریم و نه فیلتر و هر چیزی که مانع شود شهروند ایرانی از خدماتی که استحقاقش را دارد بهره‌مند شود خوشحال نمی‌شویم و اگر دسترسی به تمام این برنامه‌ها وجود داشت و یا در آینده محقق شود، باز هم پاپیروس کارکرد خود را دارد. چرا که علاوه براینکه پاپیروس از پتانسیل تمام شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کند قابلیت‌های منحصربفردی نیز ارایه می‌کند که تمام افراد از آن بهره‌مند می‌شوند. مثلا برخی از راهکارهایی که ما جهت درآمدزایی برای کاربران در پاپیروس تعبیه می‌کنیم حتی در شبکه‌های اجتماعی خارجی، به این شکل وجود ندارد و بسیاری از این راهکارها که برای کاربر ایرانی قابل استفاده نیست (مثلا کسب درآمد از طریق تولید محتوای ویدیویی در یوتیوب)، با استفاده از مکانیزم‌های بومی در پاپیروس امکان‌پذیر خواهد بود».

پاپیروس بنا دارد مزایای شبکه‌های اجتماعی مختلف را یکجا و به صورت متمرکز ارایه کرده و برخی از کاستی‌ها یا محدودیت‌هایی که هر شبکه اجتماعی دارد را حذف کند. طبق نظر موسس این پلتفرم، پاپیروس قرار نیست جایگزین شبکه‌های اجتماعی مختلفی که کاربران از آنها استفاده می‌کنند شود. حتی قرار نیست جای نشریات آنلاین و وبلاگ‌ها و مجله‌های اینترنتی را بگیرد. کاربران می‌توانند از پاپیروس به عنوان بستر اصلی نشر آثار و محتوای خود استفاده کرده و به راحتی محتوای خود را در سایر شبکه‌های اجتماعی که مخاطبان‌شان در آن حضور دارند به اشتراک بگذارند. مثلا یک نویسنده یا هنرمند می‌تواند یک پست در نشریه‌ی پاپیروس و یا یک استاتوس در صفحه شخصی‌اش در پاپیروس منتشر کرده و سپس آن را به شکل‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارد. مثلا یک متن کوتاه از مطلب را در قالب توییت به توییتر فرستاده، و تصویر موجود در آن را به همراه چکیده‌ی مطلب به اینستاگرام بفرستد. بدین ترتیب کاربرانی که در شبکه‌های اجتماعی و سایر نشریات مشغول فعالیت هستند می‌توانند از پاپیروس به عنوان بستری برای معرفی فعالیت‌ها و آثارشان استفاده کنند.

به جز صفحه‌ی شخصی، کاربر به یک تحریریه‌ی اختصاصی نیز دسترسی خواهد داشت که می‌تواند پست‌های خود را از طریق آن منتشر کند. در حال حاضر امکان ارسال متن، عکس و آلبوم تصاویر، ویدیو، صوت (موسیقی، پادکست و ..) و نظرسنجی از طریق این تحریریه وجود دارد. لازم به ذکر است بخش نشریه‌ی پاپیروس شامل مجلاتی در موضوعات مختلف همچون فرهنگ و هنر، علوم انسانی، فناوری، اقتصاد و .. است که از محتوای ارسال شده توسط نویسندگان و کاربران پاپیروس تشکیل می‌شود. بر حسب میزان بازدید و محبوبیت، مطالب منتشر شده به صفحات اصلی مجلات راه می‌یابند و همچنین در سایر شبکه‌های اجتماعی پاپیروس به عنوان برگزیده‌ها نمایش داده می‌شوند. انتشار مطالب پربازدید جزو مواردی است که امتیاز بالایی در فعالیت‌های پاپیروس نصیب کاربر می‌کند و در افزایش درآمدزایی از این پلتفرم برای کاربر مذکور، موثر خواهد بود.

«هدف ما این است که به ازای هر فرد بالغ یک اکانت پاپیروس وجود داشته باشد». موسس پاپیروس با ذکر این نکته می‌افزاید: «این به ما کمک می‌کند تا بتوانیم راهکارهای درآمدزایی برای کاربران از طریق پاپیروس را گسترش و ارتقا دهیم. البته بسیاری از ویژگی‌های پاپیروس، مثل راهکارها و متدهای کسب درآمد، به تدریج رونمایی و تشریح خواهد شد. ما در نظر داریم هر هفته از یک امکان یا قابلیت جدید رونمایی کنیم. افرادی که زودتر به این سیستم بپیوندند و در سایت پاپیروس اکانت ایجاد کنند شانس و امکان بهتری در تسریع رسیدن به درآمدهای قابل توجه و همچنین برخورداری از صفحات شخصی پربازدید و امتیازات دیگر خواهند داشت. ما نسخه وبسایت پاپیروس را برای این راه اندازی کردیم که از یک سو، به واسطه‌ی معرفی و پروموت این پلتفرم، مخاطبان بسیاری را به آن جذب کنیم تا در هنگام رونمایی از نسخه‌ی اصلی، یک امکان قدرتمند و موثر کارآفرینی و درآمدزایی برای ایرانیان ایجاد کنیم و از سوی دیگر، در این مدت بتوانیم اقدامات موثری در جذب سرمایه برای توسعه‌ی پلتفرم اصلی و همچنین ارایه‌ی نسخه‌ی بین المللی پاپیروس انجام دهیم.»

پاپیروس یک پروژه‌ی ملی است که بدون حمایت‌های دولتی و با سرمایه‌ی شخصی استارت خورده و با همکاری تعدادی از جوانان متخصص در حوزه‌ی فناوری و فرهنگ پا به عرصه گذاشته است. طبق گفته‌های مدیر پاپیروس، قرار است به روش جمع‌سپاری (CrowdFunding)، سرمایه‌ی مورد نیاز برای توسعه‌ی پلتفرم از طریق کمک‌های مردمی و خصوصی تامین شود و علاوه بر حمایت‌های مردمی، جذب سرمایه از طریق شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران خصوصی نیز در برنامه قرار دارد. «در فاز اول پروژه، یعنی توسعه‌ی وبسایت پاپیروس، هدف ما رسیدن به حدنصاب صدهزار عضو است و تصمیم داریم نسخه‌ی اصلی پاپیروس را زمانی به طور رسمی رونمایی کنیم که سایت به یک میلیون بازدید روزانه دست یافته باشد. بر همین اساس، آفرهایی برای سرمایه‌گذاران و حامیان تجاری پاپیروس در نظر گرفته شده که شامل جایگاه‌های تبلیغی ویژه در نسخه‌ی اصلی پلتفرم‌های پاپیروس استکه توضیحات بیشتر در صفحه‌ی حمایت مالی پاپیروس ذکر شده است».

در حال حاضر، بسیاری از قابلیت‌های این پلتفرم، مانند عضویت و انتشار مطلب، شبکه اجتماعی و کسب امتیاز، از طریق وبسایت پاپیروس در دسترس است. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

پاپیروس

پاپیروس یک شبکه اجتماعی و پلتفرم نشر آنلاین است که به تولیدکنندگان محتوا و صاحبان آثار و خدمات کمک می‌کند مطالب و آثار خود را با جمع کثیری از مخاطبان در یک شبکه گسترده به اشتراک بگذارند و با مخاطبان خود در ارتباط مستقیم باشند.

اطلاعات تماس
  • 021444*****
[نمایش اطلاعات]