اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902314861610874

اقامت آلمان

جستجوی کار در آلمان

کد: 139902314861610874

https://bit.ly/2TrcjIm

، تهران , (اخبار رسمی): وکیل مهاجرت با مطالعه و بررسی قوانین مهاجرت کاری آلمان، برقراری ارتباط با سازمان‌های اداری مربوطه در این کشور و همچنین کسب مجوزهای لازم از وزارت کار جمهوری اسلامی ایران، در صدد این برآمد تا بتواند پلی میان متخصصان و مهندسین توانمند ایرانی و بازار کار آلمان برقرار کند.

جستجوی کار در آلمان
کار در آلمان

آلمان یکی از قدرت‌مندترین اقتصادهای دنیا را در اختیار دارد و در حوزه ی یورو نیز، اقتصاد این کشور بوده که توانسته تاکنون مانع فروپاشی حوزه ی یورو شود. آلمان جز سه کشور برتر جهان در زمینه علوم مهندسی و صنعتی است و بازار کار این کشور، از دیر باز یکی از بزرگ ترین و جذاب ترین بازارها برای متخصصان دیگر کشورها بوده است. اما در سالهای اخیر، این بازار کار محبوب، دچار یک چالش شده است و آن هم کمبود نیروی متخصص است. به دلیل رشد منفی جمعیت در آلمان، صنعت این کشور دچار تبعات کمبود نیروی متخصص شده است و بر همین اساس، سیاست مداران آلمان در سال های اخیر دست به کار شده اند و با تصویب و اجرای قوانین تشویق کننده، سعی داشته اند با جذب مهندسین سایر کشورها به سمت صنعت و بازار قدرتمند کشور، جایگاه اقتصادی و صنعتی این غول اقتصادی اروپا را بتوانند همچنان حفظ کنند.

اما مهاجرت کاری به آلمان و کار در آلمان نیازمند داشتن تجربه و آگاهی کافی در مورد چالش ها و قوانین موجود این پروسه است. بر همین اساس، وکیل مهاجرت با مطالعه و بررسی قوانین مهاجرت کاری آلمان، برقراری ارتباط با سازمان های اداری مربوطه در این کشور و همچنین کسب مجوزهای لازم از وزارت کار جمهوری اسلامی ایران، در صدد این برآمد تا بتواند پلی میان متخصصان و مهندسین توانمند ایرانی و بازار کار آلمان برقرار کند.

اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای جستجوی کار در آلمان

شرایط ویزای کار پس از تحصیل در آلمان

 متقاضیانی می توانند جهت دریافت ویزای کار بعد از تحصیل در آلمان اقدام نمایند که دارای شرایط زیر باشند:

داشتن مدرک لیسانس یا فوق لیسانس از آلمان یا معادل آن از کشورهای دیگر

داشتن حداقل 5 سال سابقه کاری مرتبط به رشته تحصیلی

ارایه تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های اقامت در طی دوره ۶ ماهه ویزا

بیمه مسافرتی یا پزشکی برای کل مدت اقامت یا تا زمان گرفتن اجازه کار

مدارک  مورد نیاز برای ویزای کار پس از تحصیل در آلمان

جهت درخواست ویزای کار آلمان، لطفا مدارک ذیل را فراهم و به دفتر شرکت تحویل دهید:

تکمیل فرم تقاضای ویزای کاری آلمان

گذرنامه معتبر (صادر شده طی ۱۰ سال گذشته و با اعتبار حداقل ۱۲ ماه بعد از تاریخ بازگشت)

کپی صفحه اول و دوم گذرنامه (صفحه دوم با امضای صاحب گذرنامه)

۳ قطعه عکس گذرنامه ای مطابق استانداردهای بیومتریک

نامه ای در توضیح هدف از سفر، برنامه جستجوی کار مورد نظر و مشاغل جایگزین در صورت عدم یافتن شغل مورد نظر اولیه

رزومه کاری با جز‌ٰییات کامل

مدرک تحصیلی و هر گواهی ای از تجارب شغلی قبلی

مدرکی در خصوص محل اقامت در آلمان (در مدت ۶ ماهه جستجوی کار)

ارایه مدارک مالی مبنی بر تامین هزینه های دوره اقامت در آلمان

تعهدنامه رسمی از اسپانسری که در آلمان

صورتحساب بانکی

حساب بانکی مسدود شده

مدارک شخصی متقاضی (ترجمه شناسنامه، سند ازدواج،…. )

مدارک بیمه سلامتی متقاضی

حساب بانکی مسدود شده جهت تایید منابع مالی برای زندگی در آلمان است. مبلغ لازم برای تامین کلیه هزینه های متقاضی طی دوره ۶ ماهه جستجوی کار در این کشور باید در این حساب سپرده شود. در حال حاضر این مبلغ معادل 8،640 یورو است.

نکته: ممکن است سفارت آلمان از بعضی مشاغل مدارک بیشتری درخواست کند (برای مثال پرستار، پزشک، داروساز، معلم)

پروسه اقدام برای ویزای جستجوی کار آلمان

پس از تکمیل فرم درخواست ویزای جستجوی کار، وقت مصاحبه از سفارت اخذ می شود. بعد از بررسی کلیه مدارک ارایه شده و چک کردن پیشینه متقاضی، نتیجه نهایی مشخص خواهد شد.

بعد از ورود متقاضی به آلمان و استخدام، ویزای جستجوی کار به اجازه اقامت برای اشتغال تغییر داده خواهد شد.

تعهدنامه رسمی میزبان (ضامن) چیست؟

این تعهدنامه که در آلمان به اختصار VE نامیده می شود، سند ضمانتی یا وثیقه ای ست مبنی بر تامین هزینه های متقاضی طی دوره ۶ ماهه جستجوی کار در آلمان که از سوی اسپانسر متقاضی ارایه می شود. اسپانسر که می تواند از اقوام، دوستان یا کارفرمایی با اقامت قانونی در آلمان باشد، تضمین می کند که هزینه ها ی دوره اقامت متقاضی شامل محل اقامت، خوراک و پوشاک، هزینه های پزشکی و هزینه بازگشت به کشور مبدا را تامین خواهد کرد.

ضامن باید به صورت حضوری در دفتر امور خارجه محل اقامت خود حاضر شده و تعهدنامه رسمی را امضا کند. این دفتر پس از بررسی شواهد مربوط به درآمد و محل زندگی، در مورد صلاحیت ضامن تصمیم می گیرد. در  صورت تایید تعهدنامه، اصل مدرک با امضای میزبان از طرف وی برای متقاضی پست خواهد شد. این تعهدنامه برای ویزای شنگن ۶ ماه اعتبار خواهد داشت و برای ویزای ملی ۵ سال از تاریخ انتشار اعتبار خواهد داشت.

ضامن (میزبان) باید چه شرایطی داشته باشد؟

برنامه سفر متقاضی (بخصوص تاریخ ورود و خروج به/از آلمان) باید مشخص باشد. ضامن باید صلاحیت مالی کافی داشته باشد (درآمد یا پس انداز کافی جهت تامین هزینه های متقاضی) و دارای اقامت قانونی و نشانی ثبت شده ای در آلمان باشد. اعتبار اقامت میزبان باید تا بعد از مدت اقامت متقاضی باشد. میزبان باید در دفتر امور خارجه محل زندگی خود حاضر شود و شخصا تعهدنامه را امضا کند یا بدین منظور به شخص دیگری وکالت دهد.

هزینه اخذ تعهدنامه کتبی 29 یورو نقد و برای اطفال 14.5 یورو است.

زمان آماده شدن تعهدنامه، یک روز کاری است.

درخواست تعهدنامه نباید زودتر از 6 ماه از تاریخ سفر متقاضی صورت گیرد.

میزبان باید پیشاپیش بصورت حضوری یا از طریق تلفن یا ایمیل از دفتر امور خارجه (یا همان دفتر مهاجرت) محل زندگی خود وقت بگیرد و پیش از آن به یکسری سوالات پاسخ دهد. در صورتیکه از سوی تقاضی یا ضامن تعهدنامه رسمی مفقود شود، باید مجددا از ابتدا درخواست داده شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ویزا نیو

موسسه مهاجرتی ویزا نیو با برخورداری از همکاری وکلای با تجربه و بین المللی در اروپا ، کانادا ، امریکا و استرالیا سعی دارد تمامی امور حقوقی مهاجرت ( کاری، تحصیلی، توریستی، سرمایه گذاری و ثبت شرکت، تمکن مالی، اخذ انواع اقامت های بلند مدت و کوتاه مدت، مشاوره حقوقی به امور مهاجرین و پناهندگان و …) فعالیت می نماید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | سرگرمی و تفریح