اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139904174414913575

چرا باید دستگاه تصفیه هوای ایرانی بخریم؟

کد: 139904174414913575

https://bit.ly/3iIlBuf

، (اخبار رسمی): در این مقاله به ویژگی‌های یک دستگاه تصفیه هوا اشاره می‌کنیم و به این مسئله می‌پردازیم که چرا خرید دستگاه تصفیه هوای ایرانی یک گزینه مناسب است؟

چرا باید دستگاه تصفیه هوای ایرانی بخریم؟
چرا باید دستگاه تصفیه هوای ایرانی بخریم؟

با توجه به ویژگی‌هایی که دستگاه‌های تصفیه هوای ایرانی دارند، توصیه ما به شما خرید دستگاه تصفیه هوا از برندهای بومی است. یکی از برندهای ایرانی متخصص، شرکت مهندسی نوجان است

چرا باید دستگاه تصفیه هوای ایرانی بخریم؟

همه‌ی ما درباره خطرات آلودگی هوا و مشکلاتی که می‌تواند برای سلامتی ما ایجاد کند، آگاهی کافی داریم. در این میان عده‌ای تصور می‌کنند کاری برای مقابله با عوارض خطرناک این آلاینده‌ها از دستمان ساخته نیست. در حالی که ما بیش از 80% روز را در محیط‌های بسته مانند خانه یا محل کار سپری می‌کنیم و می‌توانیم با به کارگیری روش‌های موثر، کیفیت هوای فضاهای بسته‌‌ را به خوبی مدیریت کنیم.

یکی از بهترین روش‌های کنترل کیفیت هوا و حذف آلاینده‌های هوا، استفاده از دستگاه‌های تصفیه هوا است؛ اما خرید یک دستگاه تصفیه هوا با توجه به تنوع بسیار زیاد این محصولات در بازار نیازمند دقت و اطلاعات کافی است.

در این مقاله به ویژگی‌های یک دستگاه تصفیه هوا اشاره می‌کنیم و به این مسئله می‌پردازیم که چرا خرید دستگاه تصفیه هوای ایرانی یک گزینه مناسب است؟

در هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا چه ویژگی‌هایی را در نظر بگیریم؟

با در نظر گرفتن چند ویژگی مهم در هنگام خرید یک دستگاه تصفیه هوا، می‌توانید انتخاب مناسبی داشته باشید. در ادامه به بررسی این ویژگی‌ها می‌پردازیم:

فیلترها، نبض دستگاه تصفیه هوا

دستگاه‌های تصفیه هوای برندهای مختلف، از روش‌های گوناگونی برای پاکسازی آلاینده‌ها استفاده می‌کنند. مهم‌ترین انواع فیلترهای مورد استفاده در این دستگاه‌ها فیلترهای هپا و لامپ UV هستند. با توجه به آنکه بسیاری از برندهای بزرگ تولیدکننده دستگاه‌های تصفیه هوا در دنیا از فیلترهای هپا برای تصفیه هوا استفاده می‌کنند، به نظر می‌رسد، انتخاب دستگاهی که از این نوع فیلتر استفاده می‌کند، انتخاب مناسبی باشد.

برای آنکه با انواع فیلترهای تصفیه هوا و ویژگی‌های هر یک از آن‌ها بیشتر آشنا شوید، می‌توانید نگاهی به سایت نوجان مهر (www.nojaan.com) بیاندازید.

اندازه و فن دستگاه تصفیه هوا، ویژگی‌های بسیار مهم

در هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا، به اندازه دستگاه توجه ویژه‌ای داشته باشید؛ دستگاه‌های تصفیه هوا باید فضای کافی داشته باشند تا بتوانند فیلترهای هپا با ظرفیت مناسب را در خود جای دهند. بسیاری از دستگاه‌های تصفیه هوای کوچک موجود در بازار، از فیلترهای کوچکی استفاده می‌کنند که پس از مدتی کوتاه دیگر فضایی برای جذب آلاینده‌های موجود در هوا ندارند و کارایی خود را از دست می‌دهند.

علاوه بر اندازه دستگاه، کیفیت فن نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. چراکه مرحله اول تصفیه، مکش هوا به درون دستگاه به وسیله یک فن قدرتمند است. اگر فن حجم مناسبی از هوا را وارد دستگاه نکند، تصفیه هوا زمان بیشتری نیاز دارد و ممکن است هوای اتاق به خوبی پاکسازی نشود.

بنابراین بهتر است دستگاه تصفیه هوایی را انتخاب کنید که اندازه معقول و فن باکیفیتی داشته باشد.

امکانات جانبی دستگاه‌های تصفیه هوا، دلیل سردرگمی خریداران!

بسیاری از دستگاه‌های تصفیه هوای موجود در بازار، امکانات جانبی مختلفی را ارائه می‌کنند تا از این طریق توجه مشتریان را به محصول خود جلب کنند.

یکی از مهم‌ترین امکاناتی که تبلیغات زیادی درباره آن صورت می‌گیرد، وجود سنسور در دستگاه‌های تصفیه هوا است. نکته‌ای که باید در نظر بگیرید این است که بیشتر سنسورهایی که در چنین دستگاه‌های تصفیه هوایی مورد استفاده قرار می‌گیرند، با توجه به میزان آلودگی موجود در اطراف دستگاه، سرعت فن را تعیین می‌کنند؛ به طور مثال اگر آشپزی کنید و آلودگی جدیدی دور از دستگاه به محیط اضافه شود، بسیاری از این دستگاه‌ها قدرت سنجش آن را ندارند.

در مجموع واقعیت این است که وظیفه دستگاه‌های تصفیه هوا پاکسازی هوای محیط بدون مزاحمت برای شما است. بنابراین دستگاهی را انتخاب کنید که کیفیت هوای اتاق را تضمین کند و موارد جانبی در انجام این وظیفه تاثیری ندارند.

دستگاه‌های تصفیه هوای ایرانی چه مزیت‌هایی دارند؟

دستگاه‌های تصفیه هوای ایرانی مانند دستگاه تصفیه هوای نوجان به دلیل آنکه در ایران تولید می‌شوند از مزیت‌های منحصر به فردی برخوردارند. در ادامه به بررسی این ویژگی‌ها می‌پردازیم:

توجه به ماهیت آلودگی در اقلیم ایران

جنس آلودگی در هر شهر و اقلیمی متفاوت است. یک دستگاه تصفیه هوای مناسب باید برای شرایط آب و هوای محل زندگی ما طراحی شده باشد. برای مثال آلودگی شهر اهواز از جنس گرد و خاک درشت    (PM10)  و ریز (PM2.5) با منشا طبیعی است. در حالی که آلودگی در تهران به دلیل وجود ذرات (PM 2.5)  و به دلیل ترافیک سنگین این شهر است.

بخشی از دستگاه‌های وارداتی موجود در بازار ایران، برای اقلیم کشور تولیدکننده این دستگاه‌ها طراحی شده‌اند و ممکن است بازدهی موردنظر را در اقلیم ایران نداشته باشند.

در این میان، استفاده از دستگاه‌های تصفیه هوای ایرانی (منوط به آنکه اصول تصفیه هوا در آن رعایت شده باشد) می‌تواند بخش بزرگی از این مسئله را حل کند. چراکه این دستگاه‌ها با دانش و تخصص مهندسان ایرانی و برای اقلیم کشورمان طراحی می‌شوند.

تامین فیلتر در بلند مدت

بیشتر دستگاه‌های وارداتی فیلترهای خود را از خارج کشور تامین می‌کنند. در شرایطی که تحریم‌های موجود ممکن است برای واردات مشکلاتی ایجاد کند، تعویض فیلتر پس از به اتمام رسیدن ظرفیش با دشواری‌هایی همراه است.

در این میان بسیاری از دستگاه‌های تصفیه هوای ایرانی فیلترهای مورد نیاز خود را با در نظر گرفتن استانداردهای اروپایی، تولید می‌کنند و نگرانی بابت تامین فیلتر ندارند.

گارانتی و پشتیبانی محصولات

وقتی مهندسی و ساخت محصولی در داخل کشور صورت می‌پذیرد، خیال مشتریان بابت گارانتی، تامین و تعویض قطعات در صورت لزوم و پشتیبانی راحت‌تر است. برندهای ایرانی نیز معمولا گارانتی‌های طولانی مدتی را برای مشتریان خود در نظر می‌گیرند. به طور مثال شرکت مهندسی نوجان برای محصولات خود گارانتی 24 ماهه ارائه می‌کند.

جمع بندی

خرید یک دستگاه تصفیه هوا، نیاز به دقتی ویژه دارد. لازم است در هنگام خرید درباره نوع و جنس فیلتر از فروشنده سوال بپرسید و دستگاه تصفیه هوایی را انتخاب کنید که از فیلترهای هپای باکیفیت استفاده می‌کند. علاوه بر آن به اندازه و کیفیت فیلتر توجه ویژه کنید.

با توجه به ویژگی‌هایی که دستگاه‌های تصفیه هوای ایرانی دارند، توصیه ما به شما خرید دستگاه تصفیه هوا از برندهای بومی است. یکی از برندهای ایرانی متخصص، شرکت مهندسی نوجان است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان متخصص این مجموعه می‌توانید با شماره تلفن 02633421557 تماس بگیرید و یا از سایت نوجان بازدید کنید.

منبع : نوجان مهر (www.nojaan.com)

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | سلامت و زیبایی