اطلاعات تماس
  • 011442*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139909044768515564

خرید مواد غذایی تازه برای خانه چرا همیشه تازه نیست؟

کد: 139909044768515564

https://bit.ly/2J3LDuW

، (اخبار رسمی): غذای تازه از مواد غذایی تازه. این چیزی است که همه با خرید روزانه‌ی مواد غذایی به دنبال آن هستیم اما حقیقت چیز دیگری است و راهی باورنکردنی برای تهیه‌ی مواد غذایی تازه وجود دارد.

خرید مواد غذایی تازه برای خانه چرا همیشه تازه نیست؟
خرید مواد غذایی تازه برای خانه چرا همیشه تازه نیست؟

یک برش از زندگی برای تهیه مواد غذایی تازه

همیشه می‌گویند سحرخیز باش تا کامروا باشی و این نصیحت اغلب برای خریداران مواد غذایی تازه به کار گرفته می‌شود. اول صبح است و همیشه باید برای تهیه غذای تازه، تا تمام نشده جز اولین نفرها در سبزی‌فروشی و مرغ‌فروشی مورد اعتمادمان در محل باشیم. اول بودن در خرید صبح، باعث انتخاب‌های بیشتر است و علاوه بر آن شانس خریدن محصولات غذایی تازه را بالاتر می‌برد. خریدمان را از مغازه نزدیک منزل انجام می‌دهیم و به خانه برمی‌گردیم. با برگشتن به خانه بخشی از خرید را برای مصرف روزانه کنار می‌گذاریم و بقیه‌ی آن را برای مصرف در آینده، در فریزر خانه می‌گذاریم تا بعدا هم غذای تازه بخوریم. این داستان کسانی است که برای خرید مواد غذایی تازه تعصب دارند اما این همه‌ی ماجرا نیست و لازم است حقایقی را در مورد آن بدانید.

خرید خانه بر خلاف انتظارتان مواد تازه نصیبتان نمی‌کند.

مواد غذایی مثل گوشت، مرغ و سبزیجات که هر روزه در فروشگاه‌های شهر به عنوان غذای تازه فروش می‌روند همیشه آنقدرها هم تازه نیستند. در واقع زنجیره‌ی تولید تا رسیدن آنها به ویترین فروشگاه محله، آنقدرها هم که فکر می‌کنید سریع نیست. محصولات غذایی معمولا باید برای مدتی انبار شوند، سپس بسته‌بندی و برای مراکز توزیع بزرگ ارسال شوند. سپس دلال‌ها و واسطه‌ها به میان کار می‌آیند تا وظیفه‌ی پخش آنها را در سطح شهرها و روستاها به عهده بگیرند. به علت اینکه این فرآیندها توسط افراد مختلف مدیریت می‌شود، یک مشکل کوچک مثلا خراب شدن ماشین و نرسیدن به بازار آن روز، می‌تواند تاخیر یک روزه در رساندن محصول به بازار ایجاد کند یا مشکلات انبار و مثلا خراب شدن سردخانه یا خراب شدن یخچان ماشین، همه‌ی اینها می‌تواند باعث مشکل در تامین و توزیع مواد غذایی تازه شود. موارد زیادی هم هست که موادی از ویترین امروز فروش نمی‌رود و مسلما شما در روز بعد با مواد غذایی تازه در آن فروشگاه مواجه نمی‌شوید چون مسلما شما محصول تازه‌تر را انتخاب می‌کنید و محصول دیروز فروشنده روی دستش می‌ماند.

در مسیر چه اتفاقاتی که نمی‌افتد

از مزرعه به منزل؛ این مسیری است که در حالت ایده‌آل باید خیلی سریع طی شود، اما افراد و وسیله‌های زیادی در این مسیر قرار دارند که باید محصول را هم سریع و هم در شرایط بهداشتی به نفر بعدی و در نهایت به مشتری تحویل دهند. در بسیاری موارد مثل محصولات گوشتی، محصول باید در ماشین‌های یخچال‌دار حمل‌ونقل شود. در بسیاری موارد هم لازم است محصول بسته‌بندی مناسبی شود تا در معرض آلودگی‌ها قرار نگیرد.

اما اینها همه شرایط ایده‌آل است و در عمل ممکن است همه‌ی این شرایط مهیا نباشد و افراد درگیر در این زنجیره‌ی بسیار مهم کارشان را به خوبی انجام ندهند و خود این باعث می‌شود که با اطمینان از شرایط تازه و مطمئن بودن کیفیت محصول نمی‌توان مطمئن بود.

کنترل کیفیتی که اتفاق نمی‌افتد

معمولا ما به عنوان خریدار، از همه‌ی پشت پرده‌ی تولید یک محصول غذایی غیر کارخانه‌ای مطلع نمی‌شویم. مثلا نمی‌دانیم در تولید یک محصول سبزیجات از چه کودها و موادی استفاده شده است و امکان رفتن و بازدید کردن از مزرعه یا کارگاه تولیدکننده را نداریم. این کاری است که کارخانه‌ پمینا که کارش تهیه‌ی روزانه صدها تن غذای تازه برای منجمد کردن است هر روزه انجام می‌دهد. زنجیره‌ی تامین در کارخانه‌های بزرگ و برند، بسیار سخت‌گیرانه و پیچیده است و برای اینکه یک تولیدکننده‌ی مواد اولیه چه گوشتی و چه سبزیجات، امتیاز ویژه‌ی فروش عمده به کارخانه‌ای همچون پمینا را داشته باشد، باید علاوه بر استانداردهای رایج، استانداردها و نظارت‌های سخت‌گیرانه‌ی بسیار بیشتری را بپذیرید. اینجاست که تفاوت کیفیت خرید خانه ما با کیفیت خرید یک برند بزرگ مشخص می‌شود. در واقع بر خلاف تصور رایج که مردم فکر می‌کنند، بیشتر کارخانه‌های غذای منجمد، مواد بی‌کیفیت را منجمد می‌خرند و منجمد و بسته‌بندی می‌کنند، اما غذاها و مواد اولیه‌ی منجمد پمینا، از بالاترین کیفیت محصولات موجود در بازار که به صورت تازه تهیه می‌شوند و با استاندارد بالایی به کارخانه تحویل می‌شوند، تهیه می‌شود.

پمینا چطور، غذای منجمد اما تازه‌تر از خرید خانه را تامین می‌کند؟

همانطور که در بالا گفتیم، اولین تفاوت خرید خانگی با خرید از محصولات شرکت پمینا، در نظارت بر کیفیت محصولات غذایی است؛ چیزی که ما به عنوان مشتری نهایی امکانش را نداریم تا به مزرعه یا وسایل حمل و نقل آن تا مغازه نظارت کنیم. دوم اینکه بر خلاف باور بسیاری از ما، غذا و مواد اولیه گوشتی و سبزیجاتی که تهیه می‌کنیم می‌تواند در معرض آلودگی‌ها باشد و ما به ابزاری برای سنجش سلامت آنها نداریم، در حالیکه کارخانه‌ی پمینا با آزمایشگاه‌ها و سیستم نظارتش، روزانه صدها تن مواد اولیه تهیه می‌کند و برای کنترل و نظارت بر کیفیت، آزمایشگاه‌های مجهز و متخصصان زیادی در اختیار دارد.

در ادامه تمام مواد دسته‌بندی و قطعه‌بندی می‌شوند و محصولات بی‌کیفیت و یا مواد زاید جدا شده و مواد سالم و با کیفیت منجمد و یا پخته و سپس منجمد می‌شوند. روش انحصاری انجماد فوق سریع محصولات پمینا، باعث می‌شود بافت سلولی محصولات شکل خود را حفظ کنند و بر خلاف قرارگیری در فریزر خانه که به تدریج آب در مواد غذایی منجمد می‌شود، در این روش، محصولات غذایی انگار در همان حالت تازگی به خواب می‌روند تا در زمانی که قرار است در خانه مصرف شوند، مجددا با یخ‌زدایی به همان حالت تازه‌ی قبل برگردند.

تمام این روندها بسیار به خرید محصولات سالم و باکیفیت از مزارع و تولیدکنندگان هم هست و در این زمینه بسیار مهم است که توجه کنیم که فرآیند ارسال محصول از مزرعه به کارخانه‌ی پمینا، بسیار سریع‌تر از ارسال از مزرعه به منزل اتفاق می‌افتد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 011442*****
[نمایش اطلاعات]