اطلاعات تماس
  • 021888*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139911014872615883

گامی بلند در صنعت داروسازی کشور، گفتگو با دکتر وحید فرزانه‌فر

سیمیوال، محصول جدید محققان ایرانی

کد: 139911014872615883

https://bit.ly/360I6WS

، (اخبار رسمی): بیماری صرع طیف قابل ملاحظه‌ای از افراد جامعه و خانواده‌ها را درگیر می‌نماید و عموما منجر به افت شاخص‌های کیفیت زندگی و فعالیت‌های اجتماعی بیماران مبتلا به صرع می‌شود.

سیمیوال، محصول جدید محققان ایرانی
سیمیوال، محصول جدید محققان ایرانی

داروی «سیمیوال» تولید شده در یکی از شرکت­ های داروسازی داخل کشور، برای بهبود علائم بیماری صرع، اختلالات خلقی و سردردهای میگرنی کاربرد دارد و با کیفیت بالاتر نسبت به نمونه ­های مشابه به طور موثری درکنترل این بیماری­ ها نقش دارد.  

دکتر وحید فرزانه­ فر داروساز و متخصص داروشناسی، از شرکت داروسازی «ابیان فارمد» که تولید کننده سیمیوال است درباره نحوه عملکرد آن می‌گوید: «داروی سیمیوال، حاوی ماده موثره سدیم والپروات و والپروئیک اسید است و با تعدیل فعالیت سلول‌های مغز موجب کنترل علائم بیماری صرع می‌شود.»

به گفته وی: «داروی سیمیوال به شکل پیوسته رهش (Extended Release (ER)) تولید می‌شود؛ فرمولاسیون پیوسته رهش یکی از اشکال دارویی است که ماده موثره دارو را به صورت آهسته و پیوسته در بدن آزاد می‌نماید، درنتیجه با ایجاد غلظت ثابت و بدون نوسان در بدن باعث اثرات درمانی پایدارتر و عوارض جانبی کمتر نسبت به انواع فرمولاسیون‌های قدیمی‌ می‌شود. شکل دارویی پیوسته رهش سیمیوال موجب کاهش تعداد دفعات مصرف دارو در طول شبانه روز نسبت به فرمولاسیون­های قدیمی و در نتیجه سهولت مصرف دارو برای بیمار می­شود.»

در ادامه دکتر وحید فرزانه ­فر اضافه می­کند: «این مجموعه با هدف نقش آفرینی در صنعت سلامت آغاز به کار کرده است، شرکت داروسازی «ابیان فارمد» علاوه بر داروی «سیمیوال» طیف گسترده‌ای از داروها را در حوزه مغز و اعصاب و روانپزشکی منطبق بر نیاز جامعه و دانش روز دنیا در شرف تولید و عرضه دارد. سایر حوزه‌های فعالیت این مجموعه شامل تامین داروهای فوریتی، داروهای بیهوشی، مواد اولیه و مواد جانبی دارویی با همکاری شرکای تجاری معتبر خارجی است.»

شرکت داروسازی ابیان فارمد مجموعه ­ای نوآور و متعهد به کیفیت است و با آگاهی از کمبودها تلاش می‌کند با عرضه محصولاتی متناسب با نیاز صنعت داروی کشور، گامی موثر در جهت ارتقاء سلامت جامعه بردارد.

واحد تحقیق و توسعه ابیان فارمد در زمینه تلاش برای تسریع تولید داروهای حیاتی در حوزه­ های درمانی مختلف، رفع نگرانی بیماران در تامین به موقع و دسترسی آسان به دارو و کاهش هزینه ­های درمان برای آن­ها که از اهداف بلند مدت این مجموعه دارویی است فعالیت می‌نماید.

آنچه مجموعه «ابیان» به عنوان چشم انداز توسعه و نقشه راه خود ترسیم کرده است و درحال حرکت به سمت آن است، بهره گیری از دانش محققان ایرانی جهت تولید و توسعه صادرات محصولات به بازار‌های منطقه و جهان، تامین بازار داخلی و بی‌نیازی از واردات دارو است که در نهایت موجب کاهش ارزبری برای کشور در زمینه واردات دارو خواهد شد. آنچه در تولید و عرضه داروی «سیمیوال» به عنوان یکی از موثرترین داروهای کنترل کننده صرع تحقق یافته، درواقع یکی از اهداف و دستاوردهایی است که می ­تواند آرامش خاطر و کیفیت زندگی را به بیماران هدیه نماید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021888*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی