اطلاعات تماس
  • ۰۹۹۱۹۲*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140001155076116239

امین همایی از آهنگسازان پرکار کشور برای همیشه از هرگونه فعالیت هنری منع شد

کد: 140001155076116239

https://bit.ly/3fL26T6

، تهران , (اخبار رسمی): شنیده ها حاکی از آن است که امین همایی، یکی ازفعال ترین آهنگسازان کشور که در یکی دو سال گذشته آثار متعددی از او به بازار موسیقی ایران عرضه شده و یک دوره فعالیت موفق و پربار را پشت سر گذاشته، برای همیشه از هرگونه فعالیت هنری منع شده است.

امین همایی
امین همایی

گزارش ها حاکی است که اگرچه دلیل این ممنوعیت کاری هنوز به صورت رسمی اعلام نشده، اما با توجه به نوع فعالیت وی در عرصه موسیقی که همگی با رعایت چارچوب های متعارف، هنجارهای رسمی هنری کشور و در همکاری با چهره های شناخته شده داخل کشور بوده است، ممنوعیت فعالیت این هنرمند سوال برانگیر است.

امین همایی از آهنگسازان پرکار کشور است که فقط طی سال گذشته بیش از ۷ آلبوم آهنگسازی و تولید کرده است که از آثار او می توان به آلبوم های «هوای بیقراری ها» با همکاری وحید تاج، «شهر جادو» با همکاری علیرضا برنجیان، «قبل پاییز بعد پاییز» با همکاری امید نعمتی، «ای صنم» با همکاری محمد رضا نیازی، «کجا رفته ای» با همکاری سالار عقیلی اشاره کرد. قطعه اخیر دارای ۶ قطعه با کلام است که در آن‌ها از سروده‌های احسان افشاری بهره گرفته شده است.

نکته قابل توجه درباره فعالیت های اخیر امین همایی این است که آثار تولید شده او در بازار رسمی موسیقی ایران با استقبال قابل توجهی از سوی مخاطبان روبه رو شده بود که از آن جمله می توان به آلبوم «قبل پاییز، بعد پاییز» با صدای امید نعمتی اشاره کرد که اواخر سال گذشته برای مدتی به عنوان پرفروش ترین آلبوم ماه در سایت بیپ تونز معرفی شد.

گفتنی است که  امین همایی آهنگ‌سازی است که در سال‌های اخیر در تولید برخی آثار ژانر موسیقی ایرانی و تلفیقی با هنرمندان نامداری همکاری داشته  و تجربه آهنگسازی در عرصه بین المللی  و ارکسترال هم دارد.

آلبوم «کجا رفته‌ای» به آهنگسازی محمد امین همایی یکی از تازه‌ترین آثاری است که اخیرا به خوانندگی سالار عقیلی پیش روی مخاطبان قرار گرفته و مورد استقبال علاقه مندان موسیقی ایرانی قرار گرفت.

احسان افشاری شاعر این مجموعه درباره نوع کار امین همایی در این اثر چنین گفت: «امین همایی این مجموعه را با رویکردی مینی مال و خالی از پیچیدگی‌های هارمونیک در بافت موسیقی کلاسیک غربی نوشته است. موسیقی ساده و سیالی که خود تماماً در اختیار بیانگری شعر و اجرا قرار داده است.»

به نظر می رسد که علاقه مندان حوزه موسیقی ایرانی در حال حاضر در انتظار اعلام رسمی وضعیت کاری این آهنگساز موفق ایرانی هستند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • ۰۹۹۱۹۲*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

موسیقی