اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140008175514816637

هوش مصنوعی به ربات‌ها در برداشتن بهتر اشیاء کمک می‌کند

کد: 140008175514816637

https://bit.ly/3ql9QQJ

، (اخبار رسمی): پژوهشگران موسسه فناوری ماساچوست، یک نوع هوش مصنوعی ساخته‌اند که به ربات‌ها کمک می‌کند تا برداشتن و مدیریت اشیاء را بهتر انجام دهند و بیشتر از دو هزار شی را در دست خود بگیرند.

هوش مصنوعی به ربات‌ها در برداشتن بهتر اشیاء کمک می‌کند
هوش مصنوعی به ربات‌ها در برداشتن بهتر اشیاء کمک می‌کند

زمانی که یک انسان می‌خواهد یک شی را در دست بگیرد در مورد اینکه آن را چگونه در دست بگیرد، فکر نمی‌کند زیرا از زمان کودکی این موارد را یاد گرفتیم. این یک ویژگی ذاتی بوده و همین ویژگی باعث می‌شود تا یک کودک از پیشرفته‌‎‌ترین ربات‌ها هم مهارت بیشتری داشته باشد.

ولی این موضوع در حال حاضر تغییر کرده است و دانشمندان یک نوع سیستم هوش مصنوعی ساخته‌اند که روزی می‌تواند به طور کامل مهارت‌های انسان ها را به ربات ها منتقل کند.

این پژوهشگران با کمک یک نوع الگوریتم هوش مصنوعی تقویتی مدل آزاد، دست رباتیک انسان‌نما ساخته‌اند که می‌تواند بیش  از دو هزار شی را در دست خود گرفته و مدیریت کند. این هوش مصنوعی برای یافتن راهی برای حرکت دادن اشیا در دست خود به آموزش نیاز ندارد.

هوش مصنوعی artificial intelligence مورد نظر در حال حاضر برای استفاده در دنیای واقعی آماده نیست. محققان برای شروع، باید آن را به یک ربات واقعی منتقل کنند. اما این کار ممکن است آن‌قدرها هم که به نظر می‌رسد، سخت نباشد.

در واقع، این سیستم هوش مصنوعی هنوز تکمیل نشده است و تنها می تواند اشیاء کوچک مثل سیب و توپ تنیس و ... در دست گرفته و کنترل کند و میزان موفقیت آن 100 درصد است. گرفتن اشیایی مانند پیچ گوشتی برای این سیستم هوش مصنوعی یک نوع چالش بوده و میزان موفقیت آن ها در مواجه به آن، 30 درصد است.

باید بگوییم که توسعه این سیستم در آینده بسیار کاربردی خواهد بود و به طور مثال می توان از این سیستم هوش مصنوعی برای بسته بندی جعبه ها استفاده کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

هوشیو

پایگاه جامع هوش مصنوعی

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]